Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

dış lastik seçimi önemli

Konu, 'Tekerlekler' kısmında yusuf bekar tarafından paylaşıldı.

1. yusuf bekar

yusuf bekar Forum Bağımlısı

Seviye:
  2. yusuf bekar

Seviye:
    yorumu olan yokmu acaba

3. yusuf bekar

Seviye:
    koca forumda bir bilgisi olan yokmu yani

4. yamaç kolatan

yamaç kolatan Aktif Üye

Seviye:
    gösterdiğiniz lastikler kullanılabilirlik açısından birbirleriyle tamamen alakasız lastikler.. continental yarışlarda gönül rahatlığıyla kullanabiliceğiniz güzel bir lastik ayrıca tubeless.. fakat maxxis maxlite 310 ise kullanım sahası olarak ap ayrı.. bu lastik ağırlığı ile ünlüdür ve arazide üstün bir performans beklemeyin özellikle patlaklar canınızı çok sıkar arazide..

ayrıca kışa geldik sayılır bu yüzden de yağışlı havalar da kullanabiliceğiniz bir lastik araştırmanızı tavsiye ederim.eğer araziye giriyorsanız çamur lastiği almanız gerekir..

Önder Tarım bunu beğendi.
  5. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bahsettiğiniz iki lastik arasında uçurumlar kadar fark var.Biri dünyanın en hafif lastiklerinden olan Maxxlite 310,diğeri ise Continental'in Tubeless lastiği.Siz ne tarz bir lastik arıyorsunuz,bütçeniz nedir,jant çemberiniz tubeless sisteme uygun mu? Bu sorulara yanıt verirseniz size önerilerde bulunabiliriz.

Şerif Şentürk bunu beğendi.
  6. yusuf bekar

Seviye:
    ben bisikleti daha toplayamadığım için kışın süremicem bana hem arazide hemde asfaltta kullanacağım bir lastik lazım jantlarım tubless mi bilmiyorum shımano w-hm505 jantlarımın markası bu aradığım lastikler hafif olmalı tabi

7. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Lastikte hafifliğe kaçtıkça uzun ömürlülüğü düşer.Genel kanı bu yöndedir tabi bu lastiğin hamuruna göre de değişir.Arazide ve asfalt yolda yeterli performansı Maxxis Crossmark lastiklerle alabilirsiniz.Asfaltta yüksek basınçla arazide de kısmen daha düşük basınçla ortalama bir performans alabilirsiniz.Tabi Crossmark daha çok yarış lastiği kategorisinde olduğu için daha yumuşak hamurludur.
    Diğer bir önerim ise bulabilirseniz CST Copperhead.Bende de şu an bu lastikler takılı ve şimdilik memnunum.Crossmarka göre daha ağırdır fakat patlak önleyici katmanı var ve çok daha sert hamurdan yapılma.Bu yüzden çok daha uzun ömürlü olacaktır.Tabi sert hamur olduğu için tutuşu biraz daha düşük,yarış dışı aktiviteleriniz için çok güzel bir seçim olabilir.Hem fiyat olarak daha da düşük.CST Copperhead 620 gram,Crossmark da 500-550 gram civarında galiba.
    Önemli bir uyarı da, alacağınız lastiği katlanır cinste seçin daha kullanışlı ve hafiftir,kevlar diye de yazar zaten üzerlerinde.İyi günler..

N.Erdem TUGRAHAN bunu beğendi.
  8. yusuf bekar

Seviye:
    sağolun önder bey dedikleriniz aklıma yattı bide hutchınson lastikleri var hem arazide hem asfaltta kullanılıyo ön arka ağırlığı 620 gr ne dersiniz sizce

9. reha genç

reha genç Bisikletkolik

Seviye:
    ön + arka = 620gr ise bir yanlışlık olmalı. Karşılaştırdığınız özelliklerde muadil bir 310 gr ağırlığındaki hutchınson lastik yok diye biliyorum.Acaba genişliğimi farklı?

10. yusuf bekar

Seviye:
    varmış bana öle sölediler 1 tanesi 99 euro pahalı baya

11. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bahsettiğim CST Copperhead lastikler dişli yapısı olarak neredeyse Hutchinson Pyhton lastiklerle aynı.

12. Onur Kahraman

Onur Kahraman Bisikletkolik

Seviye:
    HUTCHINSON SPIDER güzel lastik. ama pyhton daha güzel,yapı bakımından,malzeme bakımından.çamurda,karda pyhton işe yarar.

13. yusuf bekar

Seviye:
    ben zaten karda çamurda sürmeye meraklı değilim arkadaşlar belki yağmurda ve diğer günlerde çamur kar kesinlikle sürmem o biçim bir lastik arıyorum yani