Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

dış lastik önerisi

Konu, 'Tekerlekler' kısmında H.Genç tarafından paylaşıldı.

1. H.Genç

H.Genç Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    selamlar. kusura bakmayın (biliyorum) konu kirliliği yapıyorum ama yeni konu olunca daha dikkat çekiyor. lastik siparişi vereceğimden hemen cevap almak için yeni konu açtım. gerçi özelden bir arkadaşa sordum yardımcı oldu ama netten alacağım için geriye dönüşü olmayacak :)

öncelikle bisikletim şehir-tur bisikleti, trek ds 8.4 . lastiğin üzerinde (38-622) 700x38c yazıyor. ben bu bisiklete en ince hangi ebat lastik alabilirim? patlamaya karşı dirençli yol tutuşu iyi bir lastik önerisi istiyorum. lastiği netten alacağım için katlanır olması benim açımdan daha avantajlı. gümrükçülerin dikkatini çekmez. tavsiyeleriniz nelerdir? teşekkürler.

2. pilot

pilot Forum Demirbaşı

Adı:
    mehmet coşkun uzak
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Ben scwalbe maraton almayı düşünüyordum. Fakat şimdi maxxis overdrive bakmaya başladım. Lastik ihtiyacım da yok ama bakıyorum işte:)

3. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Önemli olan mevcut lastiğinizin değil, jantınızın genişliği. Muhtemelen şu anda 18mm civarında genişliği olan bir jant kullanıyorsunuzdur ve 28 milimetreye kadar sorunsuz şekilde inebilirsiniz. Ağırlık sizin için çok önemli değilse 32'nin altına inmenizi pek tavsiye etmem, çok az bir perfomans artışı için konfordan ve arazi kabiliyetinden çok ödün vermiş olursunuz.

Asfalt dışına neredeyse hiç çıkmıyorsanız şu tür bir lastik öneririm:
    Schwalbe Marathon Supreme

Arada sırada toprak yollara, araziye falan da çıkıyorsanız ortası düz, kenarları dişli bir lastik almanızda fayda var, mesela:
    Continental TravelContact DuraSkin 700c Touring Tyre | Evans Cycles

4. H.Genç

H.Genç Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    teşekkürler Murat bey. peki ilk linkteki lastik ( tipi daha bi hoşuma gitti) stabilizede çok mu kötü? yani idare ederse az çok, gerekirse stabilizede süreceğimde mevcut lastikleri takarım. peki bu iki lastikte patlamaya karşı dirençli mi? ve katlanır mı? alsam paketin boyutu ne kadar olur?

5. burak Tike

burak Tike Yeni Üye

Bisiklet:
    Trek
    merhabalar iyi forumlar bende sedona 759 proline bisiklet var bu lastiği ''Schwalbe Marathon Plus 700x32'' alırsam uygun olurmu benim bisiklete_?_