Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dış lastik ön/arka yapmak.

Konu, 'Tekerlekler' kısmında celikzeki tarafından paylaşıldı.

1. celikzeki

celikzeki Aktif Üye

Seviye:
    arkadaşlar merhaba.Bisiklette yeni sayılırım, MTB bisikletim ile 1200 km yol yaptım, daha çok yollarda kullandım arazi kısmı daha az ama arka lastik biraz yıpranmış gibi. ön lastiğin dişlileri gayet iyi durumda, ön-arka değişimi yapmak mantıklı gibi geldi bana, sizlerden bilgi almak istedim. bu arada dış lastik Schwalbe-Rocket Ron.

2. Nüvit Becan

Nüvit Becan Üye

Seviye:
    Merhaba,
    Yaz şartlarında şimdilik sorun çıkarmayabilir ama ileride sonbahara girişte yenilemek iyi olur diye düşünürüm ,zira yol ile aramızdaki bağlantıyı sağlayan bir parça nede olsa.Kazasız sürüşler dilerim.

celikzeki bunu beğendi.
  3. Burçak Erbil

Burçak Erbil Engineer | Framebuilder

Seviye:
    Aşınmış lastiği öne takmak çok iyi bir fikir değil. Virajlarda daha iyi tutan lastiğin önde olması lazım ki, bisiklet arka tarafı bırakmaya daha eğilimli olsun. Zira ön lastik kaydığı anda kendiniz yerde bulursunuz. Benim tavsiyem arka lastik iyice aşındığında yeni bir lastik alıp öne takmanız, eski ön lastiği de arkaya geçirmeniz şeklinde.

4. Osman D.

Osman D. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Benim tavsiyem ön lastiği arkaya takın , öne yeni lastik alın :) arka her ne kadar gücümüzü yere aktarsa da ön lastik daha önemli bisiklet kontrolü açısından .

celikzeki bunu beğendi.
  5. Faruk ONUK

Faruk ONUK Kıdemli Üye

Seviye:
    bu biraz sürüş tarzınla da alakalı bence.eğer çok agresif sürmüyorsan öyle yap.arkadaki lastiğe daha fazla yük bindiği için eskiyince yırtılma patlama gibi olaylar meydana gelebilir.

celikzeki bunu beğendi.
  6. Alkan Koç

Alkan Koç Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    asfalt-kuru yolda kullanımda sıkıntı olmaz değiştirdiğinizde ancak arazi kullanımında arkadaşların dediği gibi virajlarda aşınmış ön lastik kayıp düşmenize yol acar onun için benimde tavsiyem lastik iyice eskiyene kadar kullanın daha sonra yeni lastik alıp yeniyi öne takın eskiyi arkaya

Nedim Kavak ve celikzeki bunu beğendi.