Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dış Lastik İçin Yardım

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Oğuzhan SUER tarafından paylaşıldı.

1. Oğuzhan SUER

Oğuzhan SUER Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar herkese merhaba..

Şu an Astro 241 SV kullanıyorum. Aslında lastiklerle ilgili sıkıntım yok şehir içnide Nisan ayından beri 2300 Km yol yaptım tık demedi patlamadı yarı yolda bırakmadı.

Ancak ıslak zeminde ya da ıslandıktan sonra güven vermiyor asla kontrolü çok zor oluyor ufak bir hata da götürüyor bunu çok ufak sıyrıklarla sert bir şekilde tecrübe ettim allah korudu o derece yani..

Her neyse şu an arka tekerde sıkıntı var çünkü pauş bir noktaya değiyor ve lastiği biraz aşındırmış bile. Jant sağlam ancak lastik dışa doğru yamulmuş yani düz zeminde sabit hızda her turda alttan hafiften vuruyor sanki. 2300km nasıl bir rakam bilmiyorum ama dediğim gibi daha hiç patlamadı ve hiç havası dahi inmedi aylardır lastiklerin. Ama şu an şekli biraz bozulmuş gibi...

Kullanım olarak şehir içinde kullanıyorum dağ tepe yok ancak biraz deli kullanıyorum geceleri boş caddeye çıkıp Beyazıt taraflarındaki merdivenlerde takılıyrouz arkadaşlarla...

Şimdi Maraton Extreme düşündüm çok kaliteliler ancak siz olsanız ne yapardınız tani sürüş karakteri olarak bu kadar para vermeye değer mi bu lastiklere. Kaliteden bahsetmiyorum yani alıp bu lastiklerle 6-7 bin km yapabilir miyim asfaltta.Çünkü çiftine 240 lira falan verecek gibiyim ki bu paraya otomobil lastiği alınabiliyor. :)

Sizin önerebileceğiniz başka lastikler var mı uygnu fiyatlı 150 tl'te kadar aslında bu bile çok para benim için. Ancak kafam bozulursa affetmem alırım bu lastikleri.:D

Şehir içinde kullanacağım ancak mtb lastiği istiyorum :) Bisikletin karekterini koruması lazım. Evet kafam çok karışmış durumda sizi görüşleriniz nelerdir.

2. emreseda

emreseda Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba ,

lastik konusu her zaman çok önemli dir. ben de araştırıyorum lastikleri
    1- bütçen uygunsa araştırmaya gerek yok gidip MİCHELİN , CONTINENTAL, SCHWALBE, al (tek lastik 50 € civarında :) )
    2- bütçen uygun değilse Maxxis in lastikleri var bunlar ,
    maxxis detonator tamamen şehir içi lastiği dir (slic ve kanalı yol tutuşu çok iyi, ince ve hafif dir )
    maxxis overdrive tur içindir ( sana daha uygun olur kalın dır yağmurda iyidir. stabil yol için uygun çok amaçlı bir lastik dir )

benim bildiğim bu kadar ben de bu iki lastik arasın da kaldım eger alacaksan berabera alabiliriz