Dış lastiğimi cam kesti, tamir edilebilir mi ?

MuhammedAAA

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
Muhammed
Bisiklet
Sedona
İçindeki lifler tamamen kesilmiş. kesik de 6-7 mm var sanırım. İçimden şamrelle yamamayı denedim fakat pek güven vermedi. yırtılıp gidecekmiş gibi duruyor. Henüz yeniydi lastik. Önerisi olan var mı :(

https://i.hizliresim.com/z554O6.jpg

• Beğen
Tepkiler: Örümböcük
Scudo

özcan yılmaz

Daimi Üye
Tepki
390
Bisiklet
Specialized
İçten esnemez ince bir materyali bally le yapıştır( ince deri ayakkabıcılardan rica et inceltsinler).3000 km kullandım aynı yöntemle.Bally nin üstündeki yapıştırma kurallarına uy.

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@MuhammedAAA

Birkac yontem var.
1. ve en basiti buyuk bir ic lastik yamasini ıceriden dış lastige uygulamak.

2. si dış lastik icin ozel uretilen yamalardan kullanmak:
(link)

3. yontem ise lastigi dikmek. Bu yol genellikle degerli ve yeni bir lastige kıyamayanlarin tercihi oluyormus. Resimde MTB lastige uygulanmis. Ancak gercekten yol lastigine uygulayan ve birkac bin km deviren arkadasi gozumle gordum:
sewtire1.jpg

sewtire2.jpg

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
@MuhammedAAA yol lastikleri yamaya pek muasit olmaz, kaldiki mtb gibi 60 psi ile isin icinden cikilamiyor. 100 psidan bahsediyoruz yol lastiklerinde.
Yamalar, dikmeler sonucu bile 100 psi basinci yediginde bombe yapmasi muhtemel. Ve o bombeyi lastigin her turunda hissedecegimizi de hesaba katarsak oldukca konforsuz ve guvensiz bir durum olacaktir.

Deneyin ama sonuc vermemesi buyuk olasilik

Recep G

Aktif Üye
Tepki
65
Bisiklet
Santos
Altına bir şamyel parçası koyabilirsiniz en basit yöntem. Ama ne derece sağlıklı tartışılır :)

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
hayatınız bir lastikten eminim daha değerlidir, arkadaşların da dediği gibi 100psi ile giderken olan bir patlama ile başınıza çok başka durumlar gelebilir. Yeni bir lastik alın kafanız rahat olsun.