Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

diş beyazlatma yöntemi

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Burak Taha tarafından paylaşıldı.

1. Burak Taha

Burak Taha Kıdemli Üye

Seviye:
    1 çay kaşığı zeytinyağı
    1-2 çay kaşığı limon
    karbonat

bunları haftada bir kez dişinizi fırçaladıktan sonra fırçanın ucuna sürün ve dişlerinizi tekrar fırçalayın..Güzel beyazlatıyo..

Herkes'e iyi forumlar

Semih Temiz, anka, BİLGE ve 11 kişi daha bunu beğendi.
  2. koraymalkoc

koraymalkoc Bisikletkolik

Seviye:
    Güzel bi paylaşımda ben dişlerimi her sabah ve akşam fırçalıyorum.Buradaki arkadaşlarımızında çoğu öledir diye umuyorum düzenli fırçalamak daha sağlıklı deilmi ?

3. lepidoptera

lepidoptera Forum Demirbaşı

Seviye:
    Tabiki ama düzenli fırçalamak kadar doğru fırçalamak ve 6 ayda bir mutlaka bir diş hekimine gitmek özellikle periodontoloji uzmanına görünmekte fayda var.Ayrıca diş ipide kulanılmalı.Kullandığınım macun içeriğine de dikkat etmek gerekli...

4. Burak Taha

Burak Taha Kıdemli Üye

Seviye:
    Bir de her 6 ay'da bir diş fırçası değiştirilmeli

5. Blick

Blick Kıdemli Üye

Seviye:
    3 ayda bir :lick3:

her gün günde iki kez diş fırçala, 6 ayda bir kontorle çık, gerekirse tedavisini yaptır, hergün dişlerini fırçala, iyi bir macun al, 3ayda bir fırçanı değiştir, diş ipi al onu da kullan, onu al bunu al kullan, sonra burada fırçalama ve de muayene için kaybettiğin zamanı hesapla, bir ömür boyunca ne kadar zamanını kaybetmişsin? Bir de bunun yanında bu yaptıklarının masraflarını hesapla ne kadar paran gitmiş, o para için ne kadar emek harcamışsın ve de onun için de ne kadar değerli zamanını yitirmişsin?
    Ama noldu belirli bir yaştan sonra ağzındaki 32 ya da 28 dişinin biri bile çıkmadan dökülmeden sağlıklı olarak duracak mı?:Skull-175 : İllaki bir zaman sonra kaybedeceksin, değdi mi? Mezarına mı götüreceksin? Niye bu kadar zahmet stres yapıyorsun?
    Git dişçiye ya porselen mi kaplattıracan ya da çekip sağlam bişler mi taktırıcan güzel, zaten ağzındaki dişler düzgün değilse kayık, yamuk ya da hatalı üretim iseler niye hergün onlarla uğraşıyosun, yaptır kurtul, hem bir kez ver hemde toplam da daha az maliyete kurtul sıcak spğuk hiçbirşey etkilemez, çürümez de ;)

bu kadar yazdım ama gerçek sanmayın sadece şaka :) ama bir de bu yandan bakınca insan düşünmüyor da değil. doğal olarak da kimse hiç birşeyin doğalından vazgeçmek istemez dişlerinize iyi bakın kaybedince hiçbirşey özgün doğalı gibi olamaz :):D

6. Sahinoz

Sahinoz Forum Demirbaşı

Adı:
    Ahmet Sahinoz
    Seviye:
    Gerçekten böyle düşünüyorsan aşırı derecede saçma geldi bana. Ama şaka olduğunu dşünüyorum..

Bu beyazlatma işi de doğru mu deneyen olmuş mu ki :)

Bu arada koray tabi ki her gün fırçalmak lazım, arkadaşın dediği buna ek olarak haftada bir yağlayacaksın zincir gibi :)

anka, Burak Taha ve Mert Bağcılar bunu beğendi.
  7. Mert Bağcılar

Mert Bağcılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Şahin abi ''Blick'' şaka yaptığını belirtmiş zaten.:)

Yazdıklarının altına sol tıklayıp tararsan yazıyı fark edersin.Ki yaptığım alıntıda hiiç belli olmuyo..:D

Burak Taha bunu beğendi.