Dirsek ve avuç içi uyuşması ( Fotoğraflı )

Yağız Gökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.854
İsim
Yağız GÖKMEN
Bisiklet
Focus
Merhaba arkadaşlar yol bisikletine yeni geçmiş insanların içindeki en büyük korkuyu yaşıyorum kadrom büyükmü küçükmü

Bisikletin kadrosu 56 cm Top tube 56 cm gidon genişliği 44 cm ( tam omuz genişliğimde ) gidon boğazı 100mm - Vücut ölçüleri toplam boy 184 cm bacak iç boyu 85
cm daha iyi yardım veya sonuç alabilmek için amatör olarak bir kaç fotoğraf çektim sorum şu olacak bel ağrısı diz ağrısı gibi hiç bir sorun çekmiyorum tek sorunum dirsek ve avuç içi uyuşması

bu soru işaretleri yüzünden satılığa bile çıkardım bisikletimi fotoğraflarda bisiklet altımdan kaçacak gibi duruyor :D malum oda da çektim baldırlar geniş içlik ve şort bir miktar göz yanıltıcı olabilir.

(link)

(link)

(link)

(link)

Scudo

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Sele üstünde otururken yere tam basabiliyor musun?
Bana asıl büyük sorun sele yüksekliğiymiş gibi geldi.

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aynı sıkıntı bende de olmuştu ve tekrar MTB'ye geçmiştim. Bunun bir çözümü varsa tekrar yola geçebilirim.

Konuyu takibe aldım

Yağız Gökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.854
İsim
Yağız GÖKMEN
Bisiklet
Focus
@Gökhan Toros

Gökhan merhaba hayır tam olarak basamıyorum parmak uçlarım yani ayak ön kısmı ile basabiliyorum

bu arada belirtmek isterim drop tan tutmuyorum sadece mecburi kaldığımda normal sürüşüm sürekli hoods tan

Oğuzhan Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.795
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Felt
Benim de sol elimde uyuşma oluyor hemen her sürüşte. Genelde tutuş şeklini değiştirince geçiyor. Sağ elimde şimdiye kadar hiç olmadı.

OnurA

Aktif Üye
Tepki
200
Bisiklet
Trek
kadroda bence bir sıkıntı yok ölçülerinize uygun.İyi bir eldiven alıp eldivenle kullanmanızı tavsiye ederim.Uyuşmaya etkisi az da olsa var.Bir de bisikleti kullanırken sık sık elinizin konumunu değiştirin en etkili yöntem budur.Kullandıkça da alışır vücudunuz.

Yağız Gökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.854
İsim
Yağız GÖKMEN
Bisiklet
Focus
Benim de sol elimde uyuşma oluyor hemen her sürüşte. Genelde tutuş şeklini değiştirince geçiyor. Sağ elimde şimdiye kadar hiç olmadı.

aynen oğuzhan tamamen aynı sol el bugün kartal fenerbahçe yaptım antreman sonrası telefonu tutamıyodum

kadroda bence bir sıkıntı yok ölçülerinize uygun.İyi bir eldiven alıp eldivenle kullanmanızı tavsiye ederim.Uyuşmaya etkisi az da olsa var.Bir de bisikleti kullanırken sık sık elinizin konumunu değiştirin en etkili yöntem budur.Kullandıkça da alışır vücudunuz.

Onur abi jelli eldiven jelli gidon bantı bile kullandım ( çıkartırken yırttım gerçi :) ) ama o dirsek ağrısı bitiriyor kadro boyu aynen bana da uygun gibi geliyor hatta neredeyse tam gibi bisikleti 2. sürüşümde değil güzel yol yapıyorum gerçi ama son çare olarak buraya açtım

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@Yağız Gökmen

Ben yine görüntüden, sağ bacağının pozisyonundan bile sele yüksekliğinin yanlış olduğunu düşünüyorum.

(link)
Bu konuyu gördün mü bilmiyorum ama, bi inceleyip ayarları sıfırdan tekrar yapmanı tavsiye ediyorum.

Ondan sonra eğer, sıkıntı devam ediyorsa hala; başka çözümler bulmaya çalışırız.

Yağız Gökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.854
İsim
Yağız GÖKMEN
Bisiklet
Focus
@Gökhan Toros

o konunun bana ne kadar yardımcı olduğunu anlatamam satılık ilanlarında eski resimleri var resmen göğe bakıyormuş gidon ayarını sizin konunuz sayesinde düzelttim :) bir kerede sizi cadde sahilde görmüştüm çevirip soracaktım olmuş mu diye :)

Fırat Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.370
Bisiklet
Focus
bende yol bisikletine yeni başladığımda (1.5 ay oldu) üst kol ve omuz bölgelerimde ağrılar oluyordu, her gün şınav çekmeye ve boyun omuz egzersizleri yapmaya başladım sorun geçti, tabi hareketlerin mi etkisi oldu yoksa ben mi alıştım tam bilemiyorum

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@Yağız Gökmen

Seslenseydin keşke, muhabbet ederdik :)

Bu durumda, bisiklet de sana uygun şekilde ayarlanmış demek.
O zaman şöyle değişiklikler deneyebiliriz.

İlk olarak, eldiven kullanmamakla başlayabilirsin. Ben eldivenleri oldum olası rahatsız bulmuşumdur. Olmaması gereken bir yere baskı yapıp, rahatsız ediyor olabilir.
İkinci olarak, çift kat gidon bandı sarmak çare olabilir. Gidon çapı küçük kalıyor olabilir elinde. Bu nedenle de gidonu daha sıkı tutmak zorunda kalıyor olabilirsin.
Üçüncü olarak da, benzer şekilde; gidonu daha az sıkmaya çalışabilirsin. Çokça yapılan hatalardan biri de, gidonu düşman askeri boğuyormuş gibi sıkmaktır.
Son olarak ise, bilek ve el kaslarını biraz daha çalıştırmak yararlı olabilir. Sürekli bilgisayarda, kısacası masa başında oturmak özellikle bilek eklemi için pek de iyi değil (bilekleri sorunlu biri olarak yazıyorum bunu)

açıkçası aklıma şimdilik bunlar geldi.

• Beğen
Tepkiler: Oğuzhan Y.

Yağız Gökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.854
İsim
Yağız GÖKMEN
Bisiklet
Focus
@Gökhan Toros

Gökhan İlgine özellikle teşekkür ederim çift kat gidon bantı çok mantıklı geldi ellerim büyük belkide dediğiniz gibidir tutmak için fazla sıkıyorum ve buda ağrı yapıyor olabilir gidon sıkma konusunda biraz daha hassas olacağım kadro boyu hakkında ne düşünüyorsun birde onu sormak isterim bir daha karşılaştığımızda mutlaka selam veririm :)

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@Yağız Gökmen

Sevinirim :)

Kadro boyu uygun görünüyor. Belki 120mm boğaz kullanabilirsin. Ödünç alabilirsen çevrenden, denemek güzel olabilir.

Yağız Gökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.854
İsim
Yağız GÖKMEN
Bisiklet
Focus
@Gökhan Toros

Dinleyeceğim tavsiyeni mutlaka sadece öğrenmek icin soruyorum boynu uzatirsak daha eğik bir surus olucak bu beni daha rahat ettirirmi

ozgur908

Forum Bağımlısı
Tepki
999
gidonu tutarken ne kadar sıktığınız da çok önemli. fazla sıkı tutmanız ağrı ve gerginliğe, eklemlerin yol titreşimine maruz kalıp ağrımasına neden olabilir. belki bir de gidonun uçlarını biraz indirmeniz (üç aşağı beş yukarı arka fren bacaklarını gösterecek şekilde) sti kolların bir miktar kalkmasına neden olur (bende de tarif ettiğiniz bir ağrı vardı ve hoodlardan tuttuğum zaman ortaya çıkıyordu. onları biraz daha yukarı aldığımda sorun çözüldü). eldiven ve gerekiyorsa biraz daha etli bir gidon sargısı da muhakkak iş görecektir. ama esas olarak geometriyi ön planda tutmaya çalışın ve birlikte sürüş yaptığınız kişiler varsa onlardan bisiklet üstündeki görünümünüzü yorumlamalarını isteyin.

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@Yağız Gökmen

Şu anki sorunu göz önünde bulundurursak, daha eğik bir pozisyon yararlı değil zararlı olacaktır. Ağırlık dağılımı ellere doğru kayacak, bu da rahatsız edecek.

Kadro boyu ile ilgiliydi bu bahsettiğim. O boy 56'nın üst sınırında duruyor sayılır. Eğer kadro küçükmüş gibi hissediyorsan, bu şekilde deneyebilirsin :)

Yağız Gökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.854
İsim
Yağız GÖKMEN
Bisiklet
Focus
@ozgur908

Gokhanin dedigi gibi mutlaka cift sargi yapicam birde yarinki sürüşte sizin dediginiz kollari frene bakicak sekilde ayarliycagim ilginize cok tesekkur ederim

@Gökhan Toros

Anladim mutlaka oyle deniycem cok tesekkur ederim tekrardan yarin arkadaslardan veya ikinci el 120 mm gidin bulmaya çalışıcam gelişmeleri mutlaka bildiricem :)

Sey_Yeah

Daimi Üye
Tepki
97
Bisiklet
Specialized
bende de benzer sorunlar var. denemek için 2. el aldığım ucuz bir bisiklet vardı ama ilerde daha profesyonel bir bisiklet alırken, vucüd ölçülerime uygun olması açısından kesinlikle bilen birilerinden yardım almam gerekiyor.