Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

dirsek problemi

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında cagdask tarafından paylaşıldı.

1. cagdask

cagdask Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar,

Ben foruma yeni üyeyim. Dahası, bisiklette de yeniyim. Topu topu 4 gündür bisiklete biniyorum. Size sormak istediğim bir problemim var.

Yeni aldığım Geotech Sherpa marka MTB bisikletimi kullanım esnasında iki kolumda da dirseklerimin dış kısmında hafif bir sızlama oluyor. Bu sızlamayı hissettiğimde duruyorum ve kollarımı öne uzatıp tam olarak gererek açmaya çalışıyorum. Bunu yaptığımda ise bu dış kısımlar garip bir biçimde geriliyor ve acıyor. Bisikletten indikten on dakika sonra ise bu problem ortadan kalkıyor. Böyle bir problemin nedeni ne olabilir ya da bu problemin tehlikeli bir sonucu olabilir mi bunu öğrenmek istedim.

2. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    tam olarak dirseklerinde ise eklem sorunu gibi...
    ancak benim değinmek istediğim nokta;ağrı-sızı üstkol dış bölgede ise (yani pazuların arkası) kas gelişimi ile ilgili olabilir. o bölge bisiklette biraz üst vücut için amortisör görevi üstlenir ve ancak spor haricinde ilgili kaslar çok fazla gelişmez, buna paralel olarak kas gelişim sürecinde yanma hissi, sızlama olabilir.

tabii ki işin ehlinden bir cevap gelir ise benim için de aydınlatıcı olacaktır, benim yazdıklarım sadece deneyime bağlı bilgidir..

3. Nedret Günaydın

Nedret Günaydın Onursal Üye

Seviye:
    buna benzer bir problem uzun süre pedal bsatığım dünemlerde avuç içlerimin dış tarafında karıncalanma oluyor ve bu durum hissedilir derecede rahatsızlık veriyor.senin yaptığın gibi biraz ellerime bileklerime ve alt kol bölgesine ovuşturma yönünde masaj ve tutma şekillerini değiştirerek bu durumu atlatıyorum.ama normalde yok herhalde murat ağbimizin dediği gibi olsa gerek bu tür problemler.

4. Emre Ede

Emre Ede Forum Demirbaşı

Seviye:
    aynı sorun bendede oluyo, hatta bisikleti kullandığım günün sonrasında yeni güne uyandığımda kolumu öne uzatarak geriyorum ve dirseğim kütlüyo çıkan sesi ne siz sorun nede ben söyliyim :S işin ehli abilerimiz bizi aydınlatırsa çok iyi olucak...

5. smhcnr

smhcnr Aktif Üye

Seviye:
    Yeşil Bisiklet'ten Gürsel Bey zamanında bana gidonu tutan kolların hafif kırık olması gerektiğini, tam düz tutuş olduğunda bu tarz ağrılar olabileceğini söylemişti. Dikkat edilirse bir süre bindikten sonra ortadan kalkması gerekli.