Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Direksiyonum Sertleşiyor. ..

Konu, 'Kadrolar' kısmında Hasan Karagüney tarafından paylaşıldı.

1. Hasan Karagüney

Hasan Karagüney Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Ben bisiklet sürerken sert bir şekilde falso vermeyi severim bisikleti savurmayı filan , seyir halinde giderken direksiyonu hızlıca sağ sol sağ sol yapınca bir süre direksiyon ağırlaşmaya başlıyo biraz daha ağır dönüyo çözemediğim bır sıkıntı vidalarıyla mı bir alakası var anlamadım gitti . Bir süre sonra o ağırlaşması gidiyo tekrar normal bir şekilde direksiyon dönüyo.
    Hemen servisemi gideyim ciddi bir sorunmu kendim halledebilirmiyim.?

2. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Espri yapacaktım da, ayıp olur dedim. Anlayan anlamıştır.

Arkadaşım senin sorunun da muhtemelen hız ile alakalı. Hız yükseldikçe gidon daha ağırmış gibi bir his verir. Onun dışında sertleşme sorununun anlık olması pek olası değil gibi geldi :D

Enes ŞAHİN bunu beğendi.
  3. Hasan Karagüney

Hasan Karagüney Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    düşük hızla giderkende sert bir şekilde falso verince aynı şekilde ağırlaşıyo abi . önceki 2 bianchi bisikletimdede aynı şekilde kullanıyodum böyle birşey olmadı. psikolojik olarabilirmi .:D

4. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Sertleşme sorununun en büyük sebebi psikolojik diyorlar :D

Neyse, şaka bir yana; kablolardan olabilir. Dururken çevir gidonu sağa sola, bak bakalım kablolar zorlama yapıyor mu?

5. Hasan Karagüney

Hasan Karagüney Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Denerim abi , bir ara başka birine sürdüreyimde oda baksın psikolojikmi. :D Bana kalırsa bisiklette sıkıntı var .. :D

6. Hasan Karagüney

Hasan Karagüney Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Sorun aynen devam ediyor.. Servise götüreyimmi sizce kendim halledebilirmiyim .. Anlam veremediğim bir sertleşme oluyor anlık sonra geçiyor her bisikletin direksiyonunu hızlıca sağ sol yapınca ağırlaşıyo . Ben bisikleti ilk aldığımda yoktu böyle birşey aldıktan 2 gün sonra servise gidip aksesuar taktırıcaktım yolda giderken bir direksiyonu savurayım dediğimde direksiyonun yönü değişti elimle düzelltim sonra serviste vidalarını sıktırdım acaba çokmu sıktılar bu vidayı ondanmı yapıyor biraz anlamsız ama aldığımda yoktu yani..

7. Uğur SARIGÖL

Uğur SARIGÖL Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Daha önce kullandığım MTB ile kaza geçirmiştim. Ben 2 ay pert gezdim :) Bisikletin de gidon borusu, maşa ve ön jant değişti. İyileşince sürmeye başladım. Baktım eskisi gibi değil. Az sağa çeviriyorum, kendi kendine ortalıyor. Az sola, hop ortalıyor. Dengem bozuluyor. Gittim böyle böyle dedim. Meğer gidon borusunun somununu çok fazla sıkmış. Ondan yapıyormuş. Biraz gevşetince kendiliğinden dönecek kadar hassas hale geldi. Eskiden de öyleydi.

Sizin de son mesajınızda dediğiniz gibi vidalarınızı çok sıkmış olabilirler. Yarım tur, çok gelirse çeyrek tur gevşetip bir deneyin. Olmazsa eski haline döndürürsünüz.

Bisikletinizi önden görebileceğimiz şekilde bir fotoğraf koysanız iyi olur.

8. Hasan Karagüney

Hasan Karagüney Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Bisikleti yeni aldım sayılır ramazanda almıştım şuan avatarımda eski bisikletimden bir foto var yenisinin fotolarını eklerim önden fotoğrafta eklerim tabi.. Yarın 9.30 da yola cıkacagım yolumun üstünde bisikletci var orada bir ayarını yaptırayım..