Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Direksiyonda ki boşluk hakkında

Konu, 'Bisiklet Püfleri' kısmında İnfinite Mania tarafından paylaşıldı.

1. İnfinite Mania

İnfinite Mania Yeni Üye

Seviye:
    Konuyu dalgınlıkla yanlış bölüme açmışım dilerseniz konuyu silebilirsiniz kusura bakmayın :)
    Yazın sonlarına doğru elime 7 senelik kullanılmayan bisiklet geçti.
    Bisiklette ki tüm sorunları hallettim fakat bir tek direksiyonda ki boşluğu halledemedim.Kırmızı ile işaretlediğim yerlerde boşluklar var özellikle ön freni sıkınca veya tümsekten vb..yerlerden geçince çok belli oluyor.Bilyaları dağınıktı topladım fakat değişen bişey olmadı ve rahatsız ediyor kendimi güvende hissedemiyorum acaba bu sorunu nasıl halledebilirim?

2. sadana

sadana Onursal Üye

Seviye:
    Öncelikle resim çok büyük :) soruna gelirsek.Sorun rulman yatağındaki bilyalardır.Eğer onda sorun değilse Bilya yatağındadır.Fakat bu tür sorunlarda imkan var ise mutlaka ama mutlaka rulmanı (bilya) komple takım olarak yaptırın ki,Sorun zamanın da aşınma veya kırılma gibi olasılıklar sizi yolda bırakmasın.Veya aldığınız yeni takımı bozmasın.Tahminim ve önerilerim bu kadar.Kazasız sürüşler.

İnfinite Mania bunu beğendi.
  3. Surrender

Surrender Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Aynı sorun benim eski bisikletimdede vardı gidon borusunun kadroya girdiği yerdeki parçalarda zamanla gevşeme oluyo o gevşemeyi aldığınız zaman boşluk gider :)

Bisikletteki maşa Rock Shox Boxxer gibi :) :) :)