Dinamolu Göbekler

tahirkaya

Daimi Üye
Tepki
148
Bisiklet
Scott
İnternette gezinirken dinamolu göbekler gördüm

(link)

Bu göbeklerden kullanan veya göbekler hakkında bilgi sahibi olan var mı?

Kullanışlı mıdır? Veya herhangi bir bilgi verirseniz sevinirim.

Uzun turlarım için şarj sorunumu halledebilirsem çok güzel olacak.;)

Scudo

illgnsyyz

Üye
Tepki
38
Bisiklet
Bianchi
çok ağırlar hem ağırlık yapacak hem de teker dönüşünde akıcılığı bozacaktır. pil kulanmak kısa mesafeler için daha mantıklı.

• Beğen
Tepkiler: tahirkaya

karakartal

Üye
Tepki
14
Bisiklet
Sedona
ben samsungun 9000mah lik şarj aletini aldım şarj için.tavsiye ederim.usb ile şarj olan herşeyi şarj ediyor ve oldukça fazla dayanıyor.tek sorunu 10 saatte tam doluyor

• Beğen

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
568
(link)

Sarj için sunada bakabilirsiniz ürünü kullanmadım ynei gelmiş ama sürekli alısveriş yaptıgım bir sitedir.

• Beğen

tahirkaya

Daimi Üye
Tepki
148
Bisiklet
Scott
Bu cihazlar hem bu fiyatlara satılıp hem de iyi performans vermiyorlarsa ayıptır :)

tahirkaya

Daimi Üye
Tepki
148
Bisiklet
Scott
@karakartal

Evet böyle bir cihaza ihtiyacım var. Bu cihaz kaç saatte doluyor? Ve siz bununla kullandığınız telefon vb. kaç defa dolduruyorsunuz?

@Uğur Recep AKGÜL

Recep Bey bu cihazın bisiklet zincirine teması varsa güç kaybına neden olabilir. Siz alıp test ederseniz de yorumlarınızı bekliyorum :)

Tepki
40
Bisiklet
Giant
güneş panelleri hk bi araştırma yapabilirsiniz bu yaz uzun tur yapan ayrı iki yabancı turcu da güneş paneli kullanıyor idi.

• Beğen

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
verdiğiniz linkteki ürünler bir şeyleri şarj etmekten daha çok ufak tefek ışık yakmaya yönelik ürünler sanırım. mutlaka daha gelişmişleri vardır diye düşünüyorum

düzenleme: bisikletgezgini sitesinde varmış zaten. o cihazlarla akıllı telefon yada gps cihazınızı çok rahat şarj edebilirsiniz. 5 saat civarı yeterli olur sanırım.

• Beğen

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
568
Tahir yardımcı olur die yazdım ben zaten uzun turlar yapmıorum içindeki pil sayesinde sarj etmessen saklıor doldugunda senin gücüne göre 1000 ma kadar güc üretior falan. Nekadar güc kaybı olur bilemem ama dişli gibi duruor cok fazla kayık olcanı sanmıorm kaldıki dinamolu göbek olsada ondada içerden sürtünme ile kayıplar mevcuttur normal göbeklere göre hiç kayıp istemiosanız tuncayın dediig gibi günes panelli ürünlere yönelin . Yada telefonunuza yedek batarya alabilirsiniz sonucta 2 gün gitse sizi idare edicektir yedek telefn pili diye düiünüyorum.

• Beğen

karakartal

Üye
Tepki
14
Bisiklet
Sedona
ben de araştırıp daha yeni aldım samsungun şarj aletini.3-4 gün oldu.üzerinde 4 tane ışık var aletin ne kadar dolu olduğunu gösteriyor.iphone u %10-15lerden 2 kere tam doldurdu 1 tanesi söndü daha.sanırım toplamda 4 kere tam şarj edebiliyor.diğer telefonlar hakkında birşey söyleyemeyecem.taşıması kolay ama sadece usb çıkışından şarj ediyor ve usb den şarj oluyor.ama cihazı iphone adaptörüne bağlayıp prizden şarj edebiliyorum.aletin tam dolum süresi 10 saat kadar

• Beğen

tahirkaya

Daimi Üye
Tepki
148
Bisiklet
Scott
Geçenlerde bir turcuda görmüştüm. Yalnız pek pratik bir yöntem değil.

@karakartal

Bu cihazın çin markasını daha önce bir bisikletçi ağabeyimizde görmüştüm. Anlattığınız kadarıyla bu Samsung verimli bir model. Belki bende alırım. Çadırlı turlarda lazım oluyor. Yalnız ürün açıklamasında "İphone şarj çıkışı yoktur yazıyor." Siz nasıl şarj ediyorsunuz?

karakartal

Üye
Tepki
14
Bisiklet
Sedona
iphone un adaptörü ve kablosu olması yeterli.sanki bilgisayardan şarj eder gibi cihazın usb çıkışına bağlıyoruz teli şarj ediyor.yani usb ile şarj olan her cihazı şarj edebilir.aynı şekilde kendisi de usb den doluyor ayrıca kendi kablosunun ucunu iphone un ucuna takarak prizden de doluyor.10 saatte falan tam doluyor. yeni yeni kullandığım için dezavantajlarını bilmiyorum.esas dezavantajlarını ve olumsuz yanlarını öğrenmek gerek.onu da olumsuz yoruma izin vermedikleri için hepsiburada daki yorumlardan öğrenmek imkansız.kullana kullana öğrenecem olumsuz yanlarını artık.

sezgindurmus

Daimi Üye
Tepki
263
İsim
Sezgin
Bisiklet
Carraro
dinamolu göbek sistemi benimde aklımda bir süredir, göbekteki dinamo ile li-on bataryayı şarj edip oradan stabil bir besleme çekmeyi planlıyorum ama göbeğin ağırlığı ve sürtünmesi ihtimalinden cesaret edemiyorum henüz.

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
dinamolu göbek bisikleti yavaşlatır sürekli lazım olan bişey değil diğer arkadaşın dediği zincire takılan daha mantıklı lazım olmadığı zaman çıkarılır ama ondada sürekli pedal çevirmek lazım yine en mantıklısı yedek batarya hafif ve kesin çözüm bu Dinamo teknolojisi daha yeni çıktı henüz körpe gelişmesi lazım şu An alınmaz

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
(link) 1930 lardan beri var. Ben tur bisikletimde 20 senedir kullaniyorum. Öyle cok hissedilir bir enerji kaybi filan yok. Sadece alternatif akim verdikleri icin ( jeneratör demek daha dogru) bir alet doldurmak icin ayri düzenek eklemek gerekir. Seyahatlarde cep telefonu gibi aletleri doldurmak icin benim de kullandigim en ucuz cözüm; (link)

http://nox-divendo.de/pics/NETT-1724016.jpg

Normal kalem pil ile calisiyor. Sadece aletinize uyan doldurma kablosu olup olmadigi sorun!

tahirkaya

Daimi Üye
Tepki
148
Bisiklet
Scott
Daha önce kalem pille çalışan taşınabilir şarj cihazlarını kullanmıştım. Pek kullanışlı değildi.

Yeni bir teknolojisi varsa bilemeyeceğim.

Ama bunun yerine Samsung taşınabilir şarj cihazı almak daha faydalı olur diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: ihtiyar

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
uzuuuuun turlar için bu pilli aparat güzelmiş yani dünya turu için falan heryerden pil bulunur bizimgibi günlük Tur yapanlar yedek batarya daha mantıklı bu cihaz navigasyon için ideal olabilir birde zincire takılan aparat ya da amaaan oturun evinizde ne işiniz var turda murda başka işiniz mi yok. neyse en iyisi jeneratör gerçi benzin 5 tl yi aştı ama O da kaçak kullanılır :D

tahirkaya

Daimi Üye
Tepki
148
Bisiklet
Scott
taşınabilir jenaröterler var mı?

Hala dinamolu göbek kullanan pek kişiye rastlayamadık.

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
Ben onu şaka olsun diye yazmıştım ama öyle küçük jeneratörler var pazarcilar kullanıyor görüyorum ufacık bişey ses te yapmıyor bisiklete büyük gelirler yinede ama elektrik li bisikletler var uzuz cin malı olanlar onlara olur onların tam şarjla 40 km yol gidiyorlar. dahada büyükleri var 120 km gidenleri onlarda çok işe yarar. dinamolu göbekler pek tutulmaz fazla lazım değil ne kadar az olsada bisikleti yavaşlatır ağırlıkta artar az çok gram manyakları var herseyi karbon alanlar ama bu kişiler kilolarina hiç dikkat etmezler pek