Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dİnamolu Far

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında ozan_gurkan tarafından paylaşıldı.

1. ozan_gurkan

ozan_gurkan Aktif Üye

Seviye:
    ArkadaŞlar Bİsİkletİme Dİnamolu Far Almak İstİyorum
    Heralde En YÜksek Dİnamo 12 Volt

Buna GÖre Nasil Bİr Ampul Olmalidir. KaÇ W

2. ozan_gurkan

ozan_gurkan Aktif Üye

Seviye:
    Aydinlatmasi Nasil Olur YavaŞ GİttİĞİmde Bİle GÜzel Aydinlatirmi

3. ozan_gurkan

ozan_gurkan Aktif Üye

Seviye:
    Yoku Yardimci Olan

4. GiciK eRay ADALI

GiciK eRay ADALI Forum Bağımlısı

Seviye:
    dinamolu farlarda düsük hızda aydınlatma cok düsüktür her zaman.. Ne tarz ampul kullanırsanız kullanın bu sorun kalkmaz ortadan, yüksek hızda da ampul patlatma ihtimaliniz olur; özellikle rampa inişlerinde başımıza gelmesini istemeyecegimiz bir durum. Ayrıca dinamo lastiğin yan yüzeyine sürtünme prensibiyle calıstıgından lastiklerin ömürlerini tamamlamadan yırtılarak çöpe gitmesine sebep olacaktır. Onun yerine 5tl den başlayan fiyatlarla bulabileceginiz ledli-pilli farlardan tavsiye ederim. En dandik pillerle bile birkaç ay kullanabilirsiniz. Tabi iyi pil kullanırsanız daha fazla performans da alırsınız.

benim tavsiyem pille calısan ledli far almanız yönündedir. yine de son karar sizin

5. ozan_gurkan

ozan_gurkan Aktif Üye

Seviye:
    ne biliym bende pillileri sevmiyorum.
    zayıfladımı pil sinir oluruyorum.

dinamo kendi kendine ürettiği için hoşuma gidiyo ama bakacaz artık.

6. Enes Ç.

Enes Ç. Üye

Seviye:
    Kaliteli ledli farlarda zayıflama çok az oluyor. çok çok uzun süre kullanabilirsiniz.

Serhan Tık bunu beğendi.
  7. Semih Temiz

Semih Temiz Kıdemli Üye

Seviye:
    2001 yılından beri 12 Volt dinamolu sistem kullanıyorum. Bu far mobiletlerin farları kadar aydınlatıyor. 12 volt luk farların içinde genellikle 2 adet ampul olur. Bu ampullerden birisi büyüktür ve ana aydınlatma ampuludür, diğeri ise küçüktür ve takviye ampulüdür. Bisiklein hızı 40 km/saati geçince takviye ampulünü açıp ampul patlamasını engellersiniz. Bu 12 voltluk sistem bugün karşıdan gelenlerin gözünü aldığı için Batı Avpupa ülkelerinde kullanımı yasaklanmış durumdadır. Uzak doğu da ve 3. dünya ülkelerinde ise oldukça fazla kullanılmaktadır. 12 voltluk farların bir de tek ampullü olanları var. Bunları kesinlikle kullanma. Çünkü belli hızdan sonra fazla enerjiyi kontrol altına almak gibi imkanın olmaz. Aydınlatma gücü 10 Lüx olarak ölçülmüş olan 6 Voltluk dinamolu seti ise kesinlikle almanı tavsiye etmem. Zaten alsan da zayıf aydınlatmadan dolayı pişman olursun. Aşağıdaki linkte 12 Voltluk sei göstern link var. Bu setten verim alman için jant akord ayarlarının da iyi olması gerekmektedir. Aksi halde lamba ıpıltılı yanacaktır.
    http://www.ecplaza.net/tradeleads/seller/1802135/sell_bicycle_dynamo_light.html