Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

dilekçe

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında paramedik34 tarafından paylaşıldı.

1. paramedik34

paramedik34 Forum Bağımlısı

Seviye:
    Sayın Yönetici..

Görüldüğü üzere bisiklet konusunda iddialı bir manşetiyle (Dünyanın En Büyük Türkçe Bisiklet Formu) yayın yapıyor ve dünyanın bir çok yerinden Türkleri bu forumda buluşturarak evrensel bir misyona ev sahipliği yapıyorsunuz.

Formunuzda gerek tanışma gerek konu açma gerekse satış ve bilimum alt başlıklar altında yazıların nasıl yazılması gerektiği ve kanuni olarak forumunuz bu konular dahilinde sorumluluk çerçevelerinin neleri içerdiğini sabit başlıklarla isteklerinizi sürekli üst sıralarda tuttuğunuzu görüyoruz.

Ancak formunuzda yayınlanacak kişisel fotoğraflar hakkında ve fotoğrafın içerikleri arasında ''bisikletinizin üzerindeyseniz fotoğraf kasklı olmalı'' seçeneği gibi bir seçeneği maalesef göremedim.

Gelişmekte olan bir ülkenin örnek bir bisiklet forumunda yeni nesillere örnek olması ve kaskların takılmasını teşfik etmek maksatıyla fotoğraf içeriğine ''eğer bisikletin üzerinde ve hareket halindeyseniz fotoğraf kasklı olmalı'' ibaresinin koyulmasını ve foruma koyulacak resimlerinizin moderatör ya da moderatör yardımcılarınız tarafından bu konuda filtre edilmesini ve bu konuyla ilgili hasssasiyet göstermenizi tarafınızdan arz ederim.

Tolga AYLA
    paramedik34 nickli bisikletsever
    112 Acil Yardım İstasyonu Şile - İSTANBUL

HaliliOzturk, Admin ve emrullah bunu beğendi.
  2. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    İlginize teşekkürler fakat foruma bir gün içerisinde eklenen resim sayısı göz önne alındığında bunun filitrelenmesininçok zor olduğuda bir gerçek...

Zaten kullanıcılarımız büyük ordanda bu duyarlılıağa sahipler ve konulan resimlerde kasksız kullanıcılar varsa buna tepkilerini gösteriyorlar zaten...

Yani eğer biz kasksız resim filtreleme yöntemine gidersek bu baskı olur. Ve kask baskı ile takılırsa değil hayat kurtardığı anlaşılarak takılırsa alışkanlık haline gelir...

tuninger_haa, Admin, emrullah ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  3. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Cagri güzel bir noktaya deginmis. Ona ek olarak ben de bir iki sey yazmak istiyorum.

Ilk olarak, forumun yazili olmayan kurallarinda aslinda bu uygulanan bir kaidedir. Kasksiz fotograflar üyelerimizin cok büyük bir kismi tarafindan her zaman elestirilmistir. Ben sahsim adine begendigim konularda kasksiz fotograflar bulundugunda tesekkür etmekle yetiniyorum, yazdigim yorumlarda da mutlaka bu elestirimi belirtiyorum. Diger konularda genelde yorum yazar ve arti puan veririm. Kisisel bir cabadir, isteyen bunu uygulayabilir.

Onun disinda, evet kask cok önemli. Fakat su da bir gercek ki bizim önceligimiz bisiklete binme aliskanligi kazandirmak. Bunun yaninda tabi ki kask kullanma aliskanligini da asilamak icin elimizden geleni yapiyoruz, ancak filtrelemek, sansürlemek vs uygulamalarin da hayatin diger dallarindaki örnekleri ile ise yaramadigini, at gözlügü takmaktan da farksiz oldugunu artik toplum olarak ögrendik.

Kissadan hisse, duyarli davranisiniz, kaskli fotografiniz ve kullandiginiz muazzam düzgünlükteki Türkce icin size tekrar tekrar tesekkür ederim.
    Actiginiz konu vesilesi ile tüm bisiklet severleri kask konusunda duyarli olmaya tekrar davet ediyorum.
    Ancak insanlarin kendi can güvenliklerini kendileri ciddiye almazken, bizim onlara bu sekilde yaptirim uygulamamizin da dogru olmadigini düsündügümü vurgulamak istiyorum.

Admin, emrullah ve Hasan Çağri bunu beğendi.
  4. emrullah

emrullah Forum Demirbaşı

Seviye:
    gerekli bir uyarı ve gerekli bir açıklama konuyla ilgilenen bütün arkadaşlara teşekkürler saygılar.
    üye ve tüm yönetici arkadaşlara