Dikmen Vadisi..

mutty

Üye
Tepki
0
5-Mart 2006 hafta sonu Ankara Dikmen Vadisinde bisiklete binme girişiminde bulundum..
Çetin Emeç Bulvarındaki Polisevine yakın bir girişten parka girdim, 100 metre kadar ilerledikten sonra önüme çıkan görevliler parkta bisiklete binmeye izin verilmediğini söylediler..Sakin ama hızlı bir şekilde Türkiye'de yaşadığımı, yaklaşık 43 yaşında uygar bir insan olduğumu, ani bir tepki ile karşımdaki insana bir şeyler söylemenin ne bana nede daha sonra başkalarına bir fayda sağlamayacağını yani bir şeyler kazandırmayacağanı düşünerek , amirinin o anda parkta olup olmadığını sordum.Olmadığını öğrenince parkı terk ettim..
Şu an yine sakin bir şekilde düşünüyorum..Nasıl bir tepki ile bu olaya yaklaşarak Dikmen Vadisinde bisiklete binme imkanı elde edilebilir..Ya da gerçekten Vadide bisiklete binmek doğru değil mi??Orası sadece yayalara ayrılmalı..Ne dersiniz??

sevgiler..

Scudo

dragrider

Üye
Tepki
1
ben derim ki , bisikletlerin de hakları olmalı, ya da en azından bisiklet girebilir bir bölüm de olması. çünkü, sizin bizim gibi uygar olmayan bisikletliler de var, yayaları tehlikeye sokabilir, o yüzden bisiklet girebilirbölgeler olmalı ayrıca...

Bunun dışında, şehir içinde yol bisikletleri ve diğer tüm bisikletler için de kaldırımdan 1m açıklıkta sarı kesikli çizgilerle ayrılmış bisiklet yolları kesinlikle olmalı...

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
bahsi geçen bölge tahminim belediyenin tasarrufundadır. ilçe belediyelerde olur mu bilmem, yoksa da büyükşehir belediyesi park ve bahçeler müdürlüğü yetkilileri ile görüşebilir.

nedense konu hakkında pek bi karamsarım.yani "çaba sarfedilse de sonuç değişmez" hissi var biraz.

mr.hyde

Üye
Tepki
16
bildiğim kadarıyla ankara parklarında sözkonusu olan bu uygulama kurtuluş parkında başladı ilk..epey bisikletli olurdu oralarda..biri de bendim tabii.dtcf de okuyup okuluna o güzergah üzerinden giden bir bisikletli olarak bir gün artık parklarda bisiklet sürmenin yasak olduğunu bir özel güvenlik görevlisi söylemişti..yıl 2002 idi yanılmıyorsam..parkların güvenliğinin özel görevlilere verilmesiyle bu uygulamanın başlaması da dikkat çekici bir yan tabi..doğrusunu yapmışsınız derim.tartışmamak ve kaçınmak böyle durumlarda en iyisi.memlekette dert anlatmak ankara caddelerinde egzoz dumanı yutarak bisiklet sürmekten çok daha zor bişey..