Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dikkatli ve dürüst olmak

Konu, 'Site Hakkında Genel Konular' kısmında bikernomad tarafından paylaşıldı.

1. bikernomad

bikernomad Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,
    İkinci el ilanlarında gerekli özeni ne kadar gösteriyoruz? Elimizdeki bir takım parçaları değerlendirmek istememiz elbette doğaldır.Alıcılarda(benim gibi:mad: )verilen ilanların ''gerçeği yansıttığını varsayarak'' bazen bir takım parçalara talip oluyorlar.Durumu hakkında doğru bilgi verilmeyen parçaların, alıcının eline geçtiğinde hangi konumda olduğunun ortaya çıkacağı ortalama zekaya sahip herkesin kolayca anlayabileceği bir şeydir.2.el satıcısı bir arkadaşımızın beyanına itibar edip ısmarladığım bir parçanın telefonda da ısrarla defalarca sormama rağmen öyle olmadığını görünce üzüldüm.geliş ve geri gönderme kargo ücretleri canımı sıktı.:boese157: Ama asıl irkildiğim,bize ne oluyor?
    Onurlu ve dürüst olmanın bedeli parayla ödenemeyecek kadar yüksektir.Serbest piyasa birbirini kandırmaya çalışmak değil;rekabet ortamında gerçek fiyatların ortaya çıkmasıdır.
    Herkese saygılar sunuyor bol pedallı günler diliyorum

2. Burak Meşe

Burak Meşe Forum Demirbaşı

Seviye:
    İkinci elde karşıdakine güvenmekten başka çağre olmuyor. Forumda güvenilir insan çok ama arada böyle insanlarda çıkıyor.

Yaşadığınız olayı ikinci el ilan bölümündeki kara listeyede eklerseniz bundan sonraki ikinci el alış satışlarında, aynı kişi ile başkalarıda problem yaşamamış olur.

Bu linkten olayı yazabilirsiniz:
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=14222

Serden Us ve soneryen bunu beğendi.
  3. bikernomad

bikernomad Kıdemli Üye

Seviye:
    Sanırım yazdıklarım arkadaşımızın da gözüne çarpacaktır.İnsanların canına okumak yerine ders alacaklarını ümit etmek istiyorum.Hadi herkesi kandırdık varsayalım.Gerçeği kendimiz biliyoruz ya.Adam olana bunun utancı yetmeli.Ben toplumumuzdan ümidi kesmek istemiyorum.
    İlginize teşekkürler.

ergn73, soneryen, sadeceA ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  4. kurt

kurt Kıdemli Üye

Seviye:
    katılıyorum malesef bu insanların derdi ellerindeki mamulü elinden cıkarmak degil! ise yarar yaramaz parca bulup bitür ahlaksızca ticaretini yapıyorlar! malesef insanlara güvenmek gerek sonuc ne olursa olsun güvenmek zorundayız aksi halde yasanmaz! dert sıkıntı olur! umarım utanıyorlardır.

bizlerde ürünleri almadan önce forumda bu konuda yardım alacak cok insanlar var!yardım ve görüş ve fikir alış veriş yaparsak daha saglıklı olur. herkese bol şanslar

5. guneeymurat

guneeymurat Aktif Üye

Seviye:
    ver abi adını bizde düşmüyelim aynı hataya