Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dİkkat

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında Gültekin R. Demirkaya tarafından paylaşıldı.

1. Gültekin R. Demirkaya

Gültekin R. Demirkaya Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Herkese selamlar...Geçen cuma senelik iznimi değerlendirme amaçlı çıktığım turda ciddi bir kaza geçirdim ve maalesef evime çok uzak olduğundan o halimle sürmek zorunda kaldım. Yeşilköy marinayı bilenler bilir. Marina yakınında yürüyüş yolu üzerinde büyük beton saksılar mevcut. Onlardan birine çarparak ineriye doğru fırladım üstüme bisikletim düştü. İki diz kapağımda ufak tefek yarıklar var sağ kaval kemiğimde şişikler mevcut. Ama daha kötüsü el bileğim ciddi incindi ve direğim büyük bir travma geçirdi. sağ kolumun röntgeninde Allaha çok şükür kırık yok ama ciddi bir ezilme burkulma ve bağlı olarak ödem oluştu. Kolum bileğime kadar atelde ve kullanamıyorum. O halimle de yeşiköyden beylikdüzüne gitmek zorunda kaldım...Benim burda aktarmak istediğim yola çıkarken kafamızda bazı sıkıntıları bırakmamız ve ayrıca hızla giderken bisikletten çıkan seslere yavaş giderken ya da daha rahat bir yolda bakmamız. Sürüşümüzü etkileyecek dikkatimizi bozacak her hareketten kaçmamız gerek. Anlık dikkatsizlikler bir an ki boşluklarımız başımıza iş açabilir. Bir de ani frenler yapmamıza neden olabilecek etkenlerden uzak durmak gerek diye düşünüyorum. Çünkü yaptığım kazada dikkatimi yitirmem neden oldu. bu yüzden büyük sevgimden soğudum. Kendinize ve dikkatinize dikkat edin

Anıl Öztürk bunu beğendi.
  2. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    Çok geçmiş olsun

Şifalar dilerim..

Gültekin R. Demirkaya bunu beğendi.
  3. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Anladığım kadarıyla efkarlandığınızdan kafanızı boşaltmak için yola çıktınız ve başınıza bunlar geldi, gerçekten bisiklet sürerken kafadaki dertleri, tasaları bir kenara bırakmak gerekiyor, dikkatli olmak gerekiyor, malesef bazı sıkıntılar atılamıyor ama bunada şükür demek gerek, çok geçmiş olsun Gültekin bey. Paça çorbası çok iyi gelir :)

4. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun, bence kırığınız olmadığı için şükredebilirsiniz :). Hep derim moraliniz bozukken bisiklete binmeyin diye, çünkü kötü enerjiden dolayı mıknatıs gibi kötü olayları kendimize çekiyoruz. Aynı şekilde bende takla atmıştım kafam dağınıktı moralim bozuktu. Kesinlikle moralime enerjime dikkat edipte biniyorum, incecik lastikli yol bisikleti sürüyorum, hiç sıkıntı yaşamıyorum. Morali bozuk olan arkadaşların daha çok lastiği patlıyor, kaza yapıyor ve altlarında mtb mevcut :).

Demek istediğim arada sırada kendinize sorun odağım nerede şu an ne düşünüyorum vs. gibi, bizim insanımız negatifi düşünmeye çok meraklıdır, diziler programlar hep acıtasyon üzerine kurulu, ondanda öte negatif yaşamak kolaydır, pozitif yaşamak emek ve farkındalık istiyor, tabi bir süre sonra pozitif bir insan olunuyor alışkanlık haline geliyor bir takım şeyler. Mustafa Çay'ında dediği gibi "Mutsuz olmak günahtır". Tekrar çok geçmiş olsun :).

5. İbrahim Aslanhan

İbrahim Aslanhan Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Geçmiş olsun. Allah hayırlı şifalar versin.

6. ramazanedis

ramazanedis Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    geçmiş olsun

7. ermang

ermang Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Gültekin bey, çok geçmiş olsun. Ben de 17 gün önce bir kaza yaptım. Sağ dirseğimi çatlattım. Bunun dışında kaburga, sol el bileğim, kalca ve kasığımda önemsiz yaralanmalar oldu. Sağ kolum 10 gün alçıda kaldı. Doktorun alçı 10 gün daha kalsın önerisine rağmen işimde problem olduğu için çıkarılmasını istedim. Benim kazam da tamamen kendi hatamdan kaynaklanıyordu. Dikkatini bir an olsa bile kaybetmemek gerektiğini zor yoldan öğrendik. Kazanın üzerinden 15 gün geçmişken bisiklete geçtiğimiz cuma ilk kez bindim(30 Km.). Üstelik kolum tam iyileşmiş ve işlevini geri kazanmış değil. Bugün bir 40 km. daha turladım. Ancak artık bütün dikkatim ve aklım bisiklette ve yolda, bundan gayrı olacaksa da yapacak birşey yok. Size acil şifalar diliyorum, umarım tez zamanda sağlığınıza kavuşursunuz.

8. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Gecmis olsun

9. Gültekin R. Demirkaya

Gültekin R. Demirkaya Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    geçmiş olsun dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi kafa doluyken binmemek çok önemli. O gece kalın atelle yatarken aklımdan o an hiç çıkmadı. Nasıl oldu nasıl uçtum hala tam net değil kaska bugün bakabildim onda bile hasar var. Allahtan kaskım varmış. Net olarak sürerken başka birşey düşünmemek gerek dikkatin dağılmaması önemli. Tekrar fikirleriniz için teşekkür ederim

Ahmet Ayaz ve Çağlayan bunu beğendi.
  10. Sehzade43

Sehzade43 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Geçmiş olsun Gültekin bey. Bisiklet ile gelmek yerine yakınınızı veya "112" yi arattırsaydınız. Kaza yaptığınız yeri bilmiyorum. Tekrar geçmiş olsun.

11. Türka¥

Türka¥ Onursal Üye

Adı:
    türkay
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    bence de bir yakınınızı arasaymışsınız daha iyi olurmuş.. büyük geçmiş olsun!

12. bkagan

bkagan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    büyük geçmiş olsun umarım tekrarlamaz bir daha....

13. tekkir

tekkir Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Geçmiş olsun, acil şifalar versin mevlam..

14. Bahadır Gürel

Bahadır Gürel Onursal Üye

Adı:
    Bahadır Gürel
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Gültekin Bey çok geçmiş olsun. Dün sabah bir kaza da benim başıma geldi. Bir yıldır sürekli bisiklet sürdüğümüz yol üzerinde kendi bölgesini koruyan iki köpekten birisine çarptım. Bu köpeklerin sahibi var, korudukları alanın bir kısmı kapalı bir kısmı açık olduğundan köpekler bu boşluktan fırlayıp yola çıkarak bize saldırırlar. Genelde yaptıkları havlayarak koşup yanımıza gelmek ve bir tepki vermediğimiz zaman da bir süre sonra geri dönmektir. Ancak bu defa öyle olmadı. Yine iki köpek beni görür görmez benden önce yola çıkarak ileride beklemeye başladılar. Bir tanesi ben yaklaştığımda sağımda bana havlayarak koşuyordu, diğer de biraz ileride sağda koşuyor ama bir yandan sırtı bana dönük ilerliyordu. Bu köpek nasıl olduysa bana bakmadan bisikletimin ön kısmına doğru rotayı çevirince kaçamadım (biri sağımda diğeri de önümde kaldı). Köpeğe çarparak uçmam ve yere düşmem bir oldu. Ben ayağa kalkıp köpek ne durumda diye baktığımda kaçıp bölgesine gitmesi bir oldu. Köpeğe bir şey olmaması sevindirdi ama ben de sıyrıklar ve kasıkta sorun oldu. Önümü kapamasa sorunsuz yoluma devam edecektim çünkü her zamanki gibi havlayarak yanımda koşmaktan öte bir şey yaptıkları yoktu. Ancak benim tongaya düştüğüm nokta önümü kapatacaklarını akıl edemememdi. Çünkü hızlı gittiğimden delilik yapmazlar sanıyordum. Eminim köpek de beni görebilse önümü kapamazdı. Arkasına bakmadan önümde koşuyordu. Strava'dan baktım 34 hızla çarpmışım. Burada hatam umarsız davranmam oldu. En azından biraz hızımı düşürüp daha sakin gidebilirdim ancak benim birlikte gittiğim grup tempoyu yükseltmişti ve onları yakalamak için pedallara daha fazla abandım. Yani köpekleri yok saydım.

15. ERKAN ÇAVUŞ

ERKAN ÇAVUŞ Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    geçmiş olsun . bu kaza sizi bisikletten uzaklaştırmasın