dikkat.

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
Bu bir bilgi paylaşım sayfası,ancak tecrübe ile bilgiyi karıştırmamak gerek.Forumda sorulara verilen cevaplar çok net gibi.Düşüncem,ciddi sonuçlar doğurabilecek sorulara sadece tecrübelerinizi bunu belirterek yazın derim.Ancak doktor reçetesi gibi net yazıların olması,hatta bu konuda hiçbir bilgi sahibi olmayan kişilerden olması ciddi sorun.Şu an google a her şey yazılarak bir cevap ,yorum çıkıyor.Bu sizin konu hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlar.Bu kadar ,hepsi bu.Ama bunu alıp,,doğru kabul edip bir bilgi olarak birde kendinize ait gibi yazarsanız vebali size aittir.Bilgi parayla satılır.sizin arama motorlarından ulaştıklarınız ise sadece çöptür.Zaten herkesin bildiği şeylerdir.Unutmayın kalite istiyorsanız ,site sizden direk kredi kartı,havale kapıda ödeme seçeneği sunar.;)

Scudo

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
@Tahir Keskin

mesela yol bisikletim yok ama açılan yol bisikleti tercihi konulu başlıkları takip ediyorum (yorum yapmıyorum, belki bir iki kere yapmışımdır :p ) daha 1 ay önce yol bisikletini aldığını bildiğim arkadaşlarımız ve ya benim gibi çok takip edip de deneyimlememiş arkadaşlarımız "bu iyi değil, şu iyi" şeklindeki yorumlarını büyük kesinlikle iletiyorlar (bazıları).

bunları bütün iyi niyetleriyle yardımcı olmak için önceki araştırmalarına dayanarak yapıyorlar ama yol bisikletinde kadro set en önemli varlıktır, binmeden denemeden sadece internetten okuduğuna göre yorum yapınca istemeden yanlış yönlendirmeler olabiliyor ve kafa karıştırıyor. ancak bu tercihlerini kesin bilgi niteliğin şeklinde değilde kendi yorum şeklinde yazarsalar ve tecrübelerini paylaşırsalar daha sağlıklı olur.

bu durum bisikletten pompaya kadar geçerli :) @Fırat Dizman da sanırım kimseyi kırmadan ufak bir farkındalık yaratmak istemiş. bence haklı

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Uzmanlik alanim olan sut urunleri ve gida mikrobiyolojisi konularinda bana guvenebilirsiniz arkadaslar. Gida uretimi ve mikrobiyolojisi alaninda egitim aldim.

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
@Tahir Keskin Yoğunluk olarak beslenme ile ilgili bilgilendirmeler için uyarı niteliği taşıyan bir mesaj sanırım.

@Kuzey Ege hah aradığım insan işte.Varsa şöyle kallavi bir sakızlı muhallebi tarifi :D Şaka bir yana sütü çok seven bir insanım.Şu süt ve insan sindirim sistemi evrimi hakkındaki duruma bir açıklık getirebilir misiniz?Gerçekten sindirim sistemimiz süt içmeye uygun değil mi?Varsa bilimsel bir yazı falan.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Barış TURAN
Hocam maalesef sindirim sistemimiz sut icmeye uygun degil. Ha bunu bildigim halde sevdigim icin ben de iciyorum. Ancak sanilanin aksine sindirim sistemini inanilmaz yoruyor ve bu yorgunlugun karsisinda vermis oldugu fayda da ne yazik ki hatiri sayilir olcude degil.
Sadece ilk 6 ay o da anne sutu seklinde ihtiyacimiz var sute. Onun disindaki mineral ihtiyacimizi ise bitkisel urunlerden almamiz gerekiyor. Insan sindirim sistemi bitkisel urunleri daha hizli emip sindiriyor.
Bu konu ile alakali bilim dunyasi henuz bir mutabakata varabilmis degil. Etobur mu otobur mu beslenmeliyiz henuz bilemiyoruz.
Ancak et ve sut tuketiminin omru kisalttigi ve kanser olusumunu tetikledigi de bir gercek. Ozellikle bu ikisi kalbi inanilmaz yoruyor ve yaslandiriyor. Ozellikle Icme sutu, kalp kasini direkt yipratici ozellige sahip.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Barış TURAN
Maalesef evet...

• Beğen
Tepkiler: Barış TURAN

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
@Tahir Keskin
maksat şu,burası serbest bir forum da olsa,bilhassa sağlık antrenman bölümünde yapılan yorumların ,yazıların çok daha dikkatli ve bilgi içeren mesajlar olması gerek.Burada yapılan yorumlar bir çok genç arkadaş dikkate alıp uygulayabiliyor.Bilhassa sağlık konuları daha önem kazanıyor.Kısaca konu budur.

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
@Fırat Dizman
Umarım berbat forumumuzu engin bilginizle güzel hale getirirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Decsan

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
Bu şekil düşünmenize,bir moderatör olarak böyle düşünmenize üzüldüm.Bu forumda daha önce moderatörlük yapmış biri olarak.Şu an sadece bunu söylemem yeterli.Forum ile ilgili bir bildirimde bulunmadım.Forumda yazan üyeler ile ilgiliydi konu.Bilgi konusuna gelince, hiç alçak gönüllülük yapamayacağım, ama üzülerek söylüyorum aynen dediğiniz gibi.

• Beğen
Tepkiler: Tahir Keskin

Tesup Taru

Forum Demirbaşı
Tepki
425
Bisiklet
Salcano
@Kuzey Ege Kuzey bey merhaba, son cümlelerinizde geçen iddiaları destekleyen (Ancak et ve sut tuketiminin omru kisalttigi ve kanser olusumunu tetikledigi de bir gercek. Ozellikle bu ikisi kalbi inanilmaz yoruyor ve yaslandiriyor. Ozellikle Icme sutu, kalp kasini direkt yipratici ozellige sahip.) bir araştırma ya da kaynak verebilir misiniz lütfen...tartışmalı bir mevzu. Yumurta ile ilgili de kanser riskini artırdığı yönünde iddialar var, ama o araştırma sonuçlarının şüpheli bir yorumuyla yapılıyor. süt için de aynı mı merak ediyorum.

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
903
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
O bol bol içilen soguk sütün ardından içeride başlayan hareketlenmeden ve hafif hız çarpması hissi sanki iddiaları dogrular nitelikte.İçeriyi bi güzel temizlediği aşikar ama :D

• Beğen

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
903
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Fırat Dizman
Öncelikle bu mesajı neden yazdınız ben de anlamadım..

Aslında temelde haklı cümleler kullanmışsınız ama gerekçe tam olarak belli değil.

İnternet müellifi olmayan yazılarla doludur. Bu forumda böyle biryer. Sizin yazdıklarınız da aynı sınıfa girer neden çünkü sanal bir kişilik tarafından sanal ortamda bir paylaşımdır.

Ne yapsınlar modlar on yıl tecrübe şartı mı arasınlar bu bölüme yazmak için ya da diploma mı?

Tecrübe dediğiniz şey aslında en öznel bilgidir ve çoğunlukla kullanışsız ve yanıltıcıdır.

Son tahlilde ne istiyorsunuz açıkça yazın tartışalım..
Uzun yıllar bisiklete binen herkesin dediğini mi doğru kabul edelim
yoksa tekrarlanabilir deneylerle ispatlanmış bilim adamlarının yayınlarına mı?

Ben kendi adıma bilimsel olanı tercih ederim.
Bilimsel deneylerle desteklenmeyen teroisi olmayan sırf ben tecrübeliyim diyen biri sadece kendi fikrini söyleyen biridir o kadar..

• Beğen