Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

dikkat.

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Fırat Dizman tarafından paylaşıldı.

1. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bu bir bilgi paylaşım sayfası,ancak tecrübe ile bilgiyi karıştırmamak gerek.Forumda sorulara verilen cevaplar çok net gibi.Düşüncem,ciddi sonuçlar doğurabilecek sorulara sadece tecrübelerinizi bunu belirterek yazın derim.Ancak doktor reçetesi gibi net yazıların olması,hatta bu konuda hiçbir bilgi sahibi olmayan kişilerden olması ciddi sorun.Şu an google a her şey yazılarak bir cevap ,yorum çıkıyor.Bu sizin konu hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlar.Bu kadar ,hepsi bu.Ama bunu alıp,,doğru kabul edip bir bilgi olarak birde kendinize ait gibi yazarsanız vebali size aittir.Bilgi parayla satılır.sizin arama motorlarından ulaştıklarınız ise sadece çöptür.Zaten herkesin bildiği şeylerdir.Unutmayın kalite istiyorsanız ,site sizden direk kredi kartı,havale kapıda ödeme seçeneği sunar.;)

Hrii3y, uguryilmaz144, Deniz ve 11 kişi daha bunu beğendi.
  2. Serkan Mıstınoğlu

Serkan Mıstınoğlu Road Runner

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    öyle demeyin onlar google üniversitesinden mezun :D
    ben de şimdi okudum o yorumu. canan karatay gibi maşallah

3. Yuppata

Yuppata Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    o gırmızi şortli, ya bolistir ya acandır ya da medyadır

Invisibleman ve Fırat Dizman bunu beğendi.
  4. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    @Fırat Dizman, konuya ciddi bir giriş yapmışsınız ama ben konunun maksadını tam anlayamadım. :)

Decsan, Hrii3y, hakan64 ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  5. İbrahim A.

İbrahim A. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    @Tahir Keskin

mesela yol bisikletim yok ama açılan yol bisikleti tercihi konulu başlıkları takip ediyorum (yorum yapmıyorum, belki bir iki kere yapmışımdır :p ) daha 1 ay önce yol bisikletini aldığını bildiğim arkadaşlarımız ve ya benim gibi çok takip edip de deneyimlememiş arkadaşlarımız "bu iyi değil, şu iyi" şeklindeki yorumlarını büyük kesinlikle iletiyorlar (bazıları).

bunları bütün iyi niyetleriyle yardımcı olmak için önceki araştırmalarına dayanarak yapıyorlar ama yol bisikletinde kadro set en önemli varlıktır, binmeden denemeden sadece internetten okuduğuna göre yorum yapınca istemeden yanlış yönlendirmeler olabiliyor ve kafa karıştırıyor. ancak bu tercihlerini kesin bilgi niteliğin şeklinde değilde kendi yorum şeklinde yazarsalar ve tecrübelerini paylaşırsalar daha sağlıklı olur.

bu durum bisikletten pompaya kadar geçerli :) @Fırat Dizman da sanırım kimseyi kırmadan ufak bir farkındalık yaratmak istemiş. bence haklı

Endorfin bunu beğendi.
  6. Kuzey Ege

Kuzey Ege Single Speed

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Uzmanlik alanim olan sut urunleri ve gida mikrobiyolojisi konularinda bana guvenebilirsiniz arkadaslar. Gida uretimi ve mikrobiyolojisi alaninda egitim aldim.

7. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    @Tahir Keskin Yoğunluk olarak beslenme ile ilgili bilgilendirmeler için uyarı niteliği taşıyan bir mesaj sanırım.

@Kuzey Ege hah aradığım insan işte.Varsa şöyle kallavi bir sakızlı muhallebi tarifi :D Şaka bir yana sütü çok seven bir insanım.Şu süt ve insan sindirim sistemi evrimi hakkındaki duruma bir açıklık getirebilir misiniz?Gerçekten sindirim sistemimiz süt içmeye uygun değil mi?Varsa bilimsel bir yazı falan.

8. Kuzey Ege

Kuzey Ege Single Speed

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Hocam maalesef sindirim sistemimiz sut icmeye uygun degil. Ha bunu bildigim halde sevdigim icin ben de iciyorum. Ancak sanilanin aksine sindirim sistemini inanilmaz yoruyor ve bu yorgunlugun karsisinda vermis oldugu fayda da ne yazik ki hatiri sayilir olcude degil.
    Sadece ilk 6 ay o da anne sutu seklinde ihtiyacimiz var sute. Onun disindaki mineral ihtiyacimizi ise bitkisel urunlerden almamiz gerekiyor. Insan sindirim sistemi bitkisel urunleri daha hizli emip sindiriyor.
    Bu konu ile alakali bilim dunyasi henuz bir mutabakata varabilmis degil. Etobur mu otobur mu beslenmeliyiz henuz bilemiyoruz.
    Ancak et ve sut tuketiminin omru kisalttigi ve kanser olusumunu tetikledigi de bir gercek. Ozellikle bu ikisi kalbi inanilmaz yoruyor ve yaslandiriyor. Ozellikle Icme sutu, kalp kasini direkt yipratici ozellige sahip.

9. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    @Kuzey Ege Desenize buzlu buzlu sütlere bye bye

Kuzey Ege bunu beğendi.
  10. Kuzey Ege

Kuzey Ege Single Speed

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Maalesef evet...

Barış TURAN bunu beğendi.
  11. volkan Öz

volkan Öz Forever Young

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:

Karatay duymasın..:eek:

Serkan Mıstınoğlu bunu beğendi.
  12. Kuzey Ege

Kuzey Ege Single Speed

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Karatay yuzunden bizim kayinvalide fenalik gecirdi kac sefer. O kadin benim gozumde pop yildizindan farksiz :)

13. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    maksat şu,burası serbest bir forum da olsa,bilhassa sağlık antrenman bölümünde yapılan yorumların ,yazıların çok daha dikkatli ve bilgi içeren mesajlar olması gerek.Burada yapılan yorumlar bir çok genç arkadaş dikkate alıp uygulayabiliyor.Bilhassa sağlık konuları daha önem kazanıyor.Kısaca konu budur.

Serkan Mıstınoğlu bunu beğendi.
  14. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Umarım berbat forumumuzu engin bilginizle güzel hale getirirsiniz.

Decsan bunu beğendi.
  15. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bu şekil düşünmenize,bir moderatör olarak böyle düşünmenize üzüldüm.Bu forumda daha önce moderatörlük yapmış biri olarak.Şu an sadece bunu söylemem yeterli.Forum ile ilgili bir bildirimde bulunmadım.Forumda yazan üyeler ile ilgiliydi konu.Bilgi konusuna gelince, hiç alçak gönüllülük yapamayacağım, ama üzülerek söylüyorum aynen dediğiniz gibi.

Tahir Keskin bunu beğendi.
  16. Serkan Mıstınoğlu

Serkan Mıstınoğlu Road Runner

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    mod trip attı :D lol

17. Engin Sarı

Engin Sarı Canyon Ultimate CF SL

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Kuzey Ege Kuzey bey merhaba, son cümlelerinizde geçen iddiaları destekleyen (Ancak et ve sut tuketiminin omru kisalttigi ve kanser olusumunu tetikledigi de bir gercek. Ozellikle bu ikisi kalbi inanilmaz yoruyor ve yaslandiriyor. Ozellikle Icme sutu, kalp kasini direkt yipratici ozellige sahip.) bir araştırma ya da kaynak verebilir misiniz lütfen...tartışmalı bir mevzu. Yumurta ile ilgili de kanser riskini artırdığı yönünde iddialar var, ama o araştırma sonuçlarının şüpheli bir yorumuyla yapılıyor. süt için de aynı mı merak ediyorum.

Decsan ve Barış TURAN bunu beğendi.
  18. Decsan

Decsan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
  19. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    O bol bol içilen soguk sütün ardından içeride başlayan hareketlenmeden ve hafif hız çarpması hissi sanki iddiaları dogrular nitelikte.İçeriyi bi güzel temizlediği aşikar ama :D

20. Decsan

Decsan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @Fırat Dizman
    Öncelikle bu mesajı neden yazdınız ben de anlamadım..

Aslında temelde haklı cümleler kullanmışsınız ama gerekçe tam olarak belli değil.

İnternet müellifi olmayan yazılarla doludur. Bu forumda böyle biryer. Sizin yazdıklarınız da aynı sınıfa girer neden çünkü sanal bir kişilik tarafından sanal ortamda bir paylaşımdır.

Ne yapsınlar modlar on yıl tecrübe şartı mı arasınlar bu bölüme yazmak için ya da diploma mı?

Tecrübe dediğiniz şey aslında en öznel bilgidir ve çoğunlukla kullanışsız ve yanıltıcıdır.

Son tahlilde ne istiyorsunuz açıkça yazın tartışalım..
    Uzun yıllar bisiklete binen herkesin dediğini mi doğru kabul edelim
    yoksa tekrarlanabilir deneylerle ispatlanmış bilim adamlarının yayınlarına mı?

Ben kendi adıma bilimsel olanı tercih ederim.
    Bilimsel deneylerle desteklenmeyen teroisi olmayan sırf ben tecrübeliyim diyen biri sadece kendi fikrini söyleyen biridir o kadar..