Dolandırıcıları duyuralım...

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
Kendisine kanunen birşey yapılamaz ama ekteki şekilde bir eğitim tatbik edilebilir.

Scudo

özgürakbuz

Forum Demirbaşı
Tepki
148
Bisiklet
Canyon
Emre duran için kanunen birçok şey yapılabiliyormuş.Türkiyede distribritörü olan bir firmanın çakma ürünlerini yurt dışından getirip Türkiyede satmak yasakmış,fatura kesmediği devlete yaptığı işten vergi vermediği için suç duyurusunda bulunabilir,başkasının resimlerini ( benim resimlerimi yani ) izin almadan ticari anlamda kullandığı için dava açılabiliniyor.

• Beğen
Tepkiler: ProfessionaL

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
Kendisine derken, 10 yaşındaki jurnalci arkadaş için dedim. Peki örnek, resimlerini kullandı ama sen şikayet etmedin mi? "Açılınabiliyor"muş ayrı "açıldı" ayrı şeyler...

özgürakbuz

Forum Demirbaşı
Tepki
148
Bisiklet
Canyon
Yani kısaca dava açmak istesek rahatlıkla açabiliyoruz. Bunu kastetmiştim.

kefallica

Daimi Üye
Tepki
61
(link)

ilan sahibi çekinmeden özel mesajda kadronun xc3000 olduğunu söylüyor. ve kadronun ne olduğunu sorduğumda 1 dk içinde cevap veren satıcı, bu mesaja (hocam kron xc serisinde böyle bir kadro geometrisine hayatımda rastlamadım.. xc3000 i bırakın, xc150- xc250 lerde bile disk uyumu var ve boru yapısı hiç kron gibi değil..hollanda da türkiye de farkeder diye bişey de yok..dürüst ilan açarsanız alıcı açısından da vicdanınız açısından da rahatlık sağlarsınız..) cevap vermedi... bilginize...

tunahan beyhan

Forum Bağımlısı
Tepki
154
Bisiklet
Carraro
@özgürakbuz

Özgür bey Sanırım Okumanızda problem yok ama anlamada bir sıkıntınız var gibi görünüyor :) Benim kimsenin adresini verdiğim yok iyi okuyun ondan sonra ağır ithamlarda bulunun ayrıca ödül peşinde koşuyor olsaydım Bu ödülü zamanında ister ve alırdım Burda ki msjı Yorumlaması iyi olanlar zaten anlamıştır :)

@Aybars Öge Sürücü

Verebilirsiniz çünkü Her hangi bir bilgi aktarımında bulunmadım :)

@Gökhan Toros

Evet bir anlama kıtlığımı desem yoksa anlamamak isteyen birimi desem bilemedim her neyse Benim Ferhat beyin Her hangi bir bilgisini taşıdığım söz konusu değil istediğiniz yere şikayet edebilirsiniz bu konuda gönlüm ferah :) Ayrıca Akıl yaşta değil baştadır bunu unutmayın :)

@fatihaydın

Tekrar ve tekrar olarak yazmakta sakınca bulmuyorum. Benim Ferhat beyin bilgilerini verdiğim söz konusu değil..Eğer inanılmıcak bir durum varsa istenilen yere Şikayette bulunulabilir.

@Aybars Öge Sürücü
İlk önce İnsanları yanlış yere suçlamaktan kendinizi ayıplamayla işe başlıyabilirsiniz. Ferhat beyin hakkımdaki yanlış itamları düzeltmesini rica ediyorum yoksa Bir şey bildiğini sanan yada anlamasında sorun olan arkadaşlar hakkımda yalan yanlış şeyler yazıp kendilerini rezil edebilirler.

Ayrıca Yaşım 18 :) Şimdi hakkımda söylenen itamlar hakkında benimde size dava açma hakkım doğuyor değilmi ?

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
Yazışmalarda kendi elinle bilgileri aktardığını yazmışsın; kendisi de aynı şekilde cevap verdiğinden yazılanlar itham değil. Gördüğümüzü söyledik; O yüzden laflarla oynamayalım...

• Beğen
Tepkiler: özgürakbuz

tunahan beyhan

Forum Bağımlısı
Tepki
154
Bisiklet
Carraro
İlahi Aybars bey güldürdünüz :) Bakın tekrar aktarıyorum ((((((((((Abi (((DAHA ÖNCEDEN))) böyle birini arıyordun tüm bilgileri verdim ama ödüllendirmedin. Ve ödüllendireceğim demiştin.)))))) Bakın orda DAHA ÖNCEDEN DİYOR ;) BOL BOL parantez koymamın nedeni Anlayabilmeniz için :) İsterseniz Emre duranla yazışmamıza atabilirim. ( Daha önceden bilgilerini verdiğim kişi hakkında olan) Bilmem Size anlatabildimmi :) Birazdan bu yazıyı ilk okula giden kardeşime de okutucam bakalım oda sizin gibi anlıcakmı yada anlamıcakmı :)

Evet bu da Zeka Yaşını kestiremediğim arkadaşlardan..

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
Bir arkadaşımız bir durumdan rahatsız olmuş bir konu açmış sahte ürün satan sahtekar satıcılar ile ilgili. (konuyu açan arkadaşımızın sosyal paylaşım sitesinde kullandığı fotoğrafı alarak(sahtekar satıcıdan bahsediyorum) kendi sattığı kadrolar için bunun aynısı reklamını yaptığı için) bende konuyu okuduğum zaman ek bilgi olarak bu satıcının ürünleri aldığı siteyi ve aradaki kar farkını belirttim.

Bundan sonra o arkadaş foruma üye oldu( daha önceden 5 üyeliği yasaklanmıştı toplu ve ticari ürün satmaktan ve yönetime hakaretten bu 6 ncı üyeliği idi) kendini savunabilmesi adına üyeliği direk yasaklamayıp yazacaklarını bekledim ve savunma hakkını kullansın istedim.

O arkadaş sabaha kadar verdi veriştirdi benim hakkımda başkalarının hakkında olur olmaz pek çok mesaj ve küfürler yazdı .Tüm mesajlar silinerek arkadaşın üyeliği yasaklandı.(kendisine söylenen cümlelerin hiçbirine cevap yazmadı sadece argo küfür ve karşı suçlamalar.Bu mesajlarında hepsi saklı tutuluyor) Bu noktaya kadar hiç umursamadım geçtim ama ertesi gün arkadaşımız sosyal paylaşım sitelerinden benim hakkımda küfürlere(ağza alınmayacak cinsten) ve garip iftiralara başlayınca bende diğer açıklayıcı mesajımı yazdım bu arkadaşın nasıl çalıştığı nasıl vergi kaçırdığı ve sattığı ürünlerin nasıl kötü olduğunu son Mersin yarışında sprintte kırılan kadroyu kendisinin sattığını filan açıkladım.

Bu arada yüze yakın arkadaşım ve hiç tanımadığım bazı kardeşlerimden gerek cep telefonuma gerek sosyal paylaşım sayfama gerekse buradan özel mesajlar ile destek ve diğer arkadaş hakkında değişik bilgiler geldi .Hepsine buradan teşekkür ediyorum .ben olayı fazla uzatmamak adına bu noktada kapatıyorum gerekli yerlere mail olarak başvurularımı yaptım gelecek cevaplara göre hareket edeceğim.

Son söz olarak tüm okuyan arkadaşlara sesleniyorum bu tip sahtekarların prim yapmaması açısından ürün alırken çok iyi araştırma yapsınlar kimseyi tanımıyorlar bilmiyorlar ise bana yazsınlar ben seve seve yardımcı olur yönlendirmemi yaparım.İlla ucuz yollu replika alacaksanız onunda iyisini satan arkadaşlar var ve ürünlerinin arkasında sonuna kadar duruyorlar.En önemlisi de sattıkları her ürün için fiş fatura kesip(şirketleri üzerinden) devlete vergisini ödüyorlar.

Bugün tüm bisiklet firmaları hakkında pahalı satıyorlar yurt dışında şöyle böyle diyerek pek çok yazılar yazıyoruz 25 liraya Çinden getirttiği sahte ürünü 100 liraya satıp 1 işçi çalıştırmayan devlete 5 kuruş vergi ödemeyen internet satıcılarına tek söz edemiyoruz. Kullanıcı bizleriz bizlerin uyanık ve akıllı olması gerekir. Lütfen böyle satıcılara itibar etmeyin 3 kuruş fazla ödeyin devlet kazansın vicdanınız rahat etsin ve orjinal ürün kullandığınız için içiniz rahat etsin.uygun dönemde ve indirimlerde alınan sıfır ürünler ile iyi takip ile elde edilen temiz ikinci el ürünler sahte sıfır ürünlerden çok daha ucuz ve güvenilirdir bunu sakın unutmayın...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Hocam merhabalar son durum olarak ne oldu uzerinden de baya bi zaman gecmiste gozume takildi konu okuyuverdim. Devlet bu gibi durumlarda sikayet edildiyse ne gibi yaptirimlara gidiyor onu da merak ettim dogrusu.

Oğuzhan Yazman

Daimi Üye
Tepki
177
İsim
Oğuzhan YAZMAN
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhba iyi forumlar.

Bisiklet ayakkabısı ararken google'da şans eseri böyle bir siteye geldim fiyatların düşük olmasından fazlasıyla şüpheliydi.
site : (link)

Whois sorgusuna baktığımda kayıt bilgileri gizlenmişti.
1708904644146.png

İletişim bilgileri vb. açıklama sitede yazmıyordu ama sanal post ödeme aktif edilmiş durumda :)

dikkatli olalım olur da biri google'a arar diye buraya yönlendirmesi açısından konu açtım.

1708904593132.png