Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dikkat kadın çıkabilir..!

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında İbrahim A. tarafından paylaşıldı.

1. İbrahim A.

İbrahim A. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    ÖNEMLİ NOT: BURADA KADIN DİYE BAHSİ GEÇEN ANNE, KARDEŞ, EŞ, SEVGİLİ, MANİTAVS.. HER TÜRLÜ SAYGI DUYDUĞUMUZ, SEVDİĞİMİZ, DEĞER VERDİĞİMİZ DİŞİ VARLIKTIR.
    kizgin_kadin.jpg
    Soru 1:
    Bisikleti apartman boşluğuna koymaya imkan yok. Eve çıkartınca evdeki kadın karşı çıkıyor. Salona koysan bir dert. Odaya koysan başka dert. Evinde yayla olsa yer yok der, nerede duracak bu bisiklet??
    images (1).jpg
    Soru 2:
    Bisiklet sürmek elbette bir hobi ama önemli bir hobi. Çoğumuz için özgürlük anlamına gelen bir hobi. Böyle olunca bakımdan sürüşe, aksesuardan kıyafete hem zaman hem para olarak biraz fazla bir şey harcamak istiyor insan, haksız mıyım? Birisiyle televizyon izlemek veya alışverişe çıkma yerine bisikletle uzamak istiyoruz. EE nasıl idare edeceğiz durumu?
    images.jpg
    Soru 3:
    Bahçemiz yok veya bahçemizde su yok. Ee şu mereti temizlemek yağlamak lazım. Bir yerlerin batıp bu şeyin temizlenmesi lazım. Nerede olacak? Kadın eve almıyor, banyoya nasıl alacak? BANYODA BİSİKLET TEMİZLİĞİ YAPIP NASIL GERİDE İZ BIRAKMAYIZ???????
    kızgın-kadın.jpg
    Bu sebeplerden uçurumun kenarına gelmiş, bisiklete bakan ama almaya yada binmeye yada bakım yapmaya korkan binlerce garajsız erkek var. Arkadaşlar gönlünüzden ne koparsa buraya yazın yardımlarınızı buradan ihtiyacı olanlara ulaştıralım. Binlerce müzmin bisikletli yardımlarınızı bekliyor…
    images (2).jpg

2. V3DAT

V3DAT GezeLim qöreLim modumda :D

Adı:
    Vedat
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    @İbrahim A. hepimizin ortak derdi :D
    Yakında büyük bi hangar alacağım bisiklet otel yapacağım :D

3. Ulaş Çavuşoğlu

Ulaş Çavuşoğlu Onursal Üye

Adı:
    Ulaş
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Annem salonmu bisiklet atölyesimi belli değil kışında binmessin zaten diyerekten kömürlüğe indir emrini verdi bana ve ben kışın piskeletsiz kalıcam :( görüşürüz kara meleğim yazın söz en 2000 km yapcam senle bekle accık daha dayan...

Rakşokculardan büyük ilgi vAr konuya bakıyorum :)

4. becoca

becoca Aktif Üye

Adı:
    Bayram
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Onlara damardan bisiklet aşılarsak sorun çözülür :)

İbrahim A. bunu beğendi.
  5. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    evli değilim. cevaplarımın hepsi hayal ürünü olacaktır. ama uygulamada işe yarayabilir.

1. bi demet çiçek ile eve gelirken süpriz yapılır. hanım mutlu edilir. sende beni mutlu etmek istermisin diye sorulur. galiba hanım tabiki diye cevap verir. hemen fırsattan istifade. "bisikletimi bundan sonra balkona koyabilirmiyim" denilir :D

2. galiba maç zamanı çıkılır bisikletle. aklıma başka bişe gelmedi :eek:

3. bisiklet temizliğini 2 yada 3 haftada bir yapacaksak. "aşkımm anneni özlediysen seni bırakayım. bende bizim hüseyinlerle balık tutmaya gidices." sonra plan uygulanır. anlaşılmasın diye de banyo cif ile bi güzel temizlenir :D

Hayrettin, Invisibleman, Sin ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  6. Ulaş Çavuşoğlu

Ulaş Çavuşoğlu Onursal Üye

Adı:
    Ulaş
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @chnkrmz 10 sene sonra uygulicam tşk :D

Yusuf !!WOW!! ve chnkrmz bunu beğendi.
  7. m.klcts

m.klcts Bisikletkolik

Adı:
    muhammed
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
  8. mariokaldato

mariokaldato Özlem, Yün don ve epılpay

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Cok faydali bi yazi tebrik ederim .kadinlara laf anlatilmaz dostum evin icine silme esya yigarlar ama senin ufacik bi kiymetline zerre deger vermezler cope atmanin yolunu ararlar. Ellerinden gelse kocalarinin ustune bile dantel orterler. Bisiklet konusunda ciddi kavgalar yasanmasi normal bence
    . ama cozulmeside imkansiz gibi gorunuyor bu sorun

9. OsmaniyeRehber

OsmaniyeRehber Forum Bağımlısı

Adı:
    ibrahim
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    1-Balkona koyuyorum
    2-Kaçarı yok kabullenmesi için en az 3 4 kez sağlam kavga ettik :D günlerce konuşmadık.Bir arkadaşın bu konuda ki bir tesbiti beni rahatlatmıştı.Arkadaşım dedi ki dibi buldunuzmu yani çok sağlam kavga edip günlerce küs durmazsan bu konuyu çözemezsin hakikaten dediği gib oldu,şimdi eskiye göre iznim daha çok ama halen mırın kırınlar devam ediyor.
    3-balkonda temizliyorum

10. Yusuf !!WOW!!

Yusuf !!WOW!! #EAEGS

Adı:
    Yusuf
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ana gibi yar, bağdat gibi diyar olmazmış :D Anam sağolsun daha bir sıkıntı çıkarmadı bana :komik:

Invisibleman, frkncn ve İbrahim A. bunu beğendi.
  11. mariokaldato

mariokaldato Özlem, Yün don ve epılpay

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bisiklete binersin ses etmez kadini el ustunde tutarsin yemedigin laf kalmaz

Kentakiden bir kız sevdim si ay ey den çıktı ( cia yazılır si ay ey okunur )
    Oh bebek hayın çıktı
    Sivas ellerinden bir Ceylana vuruldum ,
    Oh canım av mevsiminde duruldum.
    Oda replika sığır çıktı
    Antalya otobanında MTB li bir güzele rast geldim ;
    Oh may gat otobüsteydim ,muavine rica ettim , otobüsten indim .
    Oh canım bol yanaklı yarimi koşaraktan, umarsızca kovaladım
    Al yazmalımı, fütursuzca ovaladım
    Meğer mtb bisikletler dağda bayırda da gidermiş
    Oh bebek taşlı yollardan,orman patikalardan süzülerek inermiş.
    Kaldım sap gibi yaban ellerde
    Oh bebek gurbet ellerde

12. İbrahim A.

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    aramızda fikir verecek hiç bayan yok mu?

@OsmaniyeRehber sonra balkonu nasıl temizliyorsunuz?

ben aslında temizlik hariç şu an problem yaşamıyorum ama bu aşamaya tavsiye edebileceğim bir yöntem ile gelmedim :) sırf inat ile geldim.

balkonda temizlik ise hiç yemedi.. Balkonda en fazla fren balatalarını ve rotoru temizledim. :D

13. kokomarmaris

kokomarmaris Kıdemli Üye

Adı:
    Koray TOK
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    6 ay önce bisikleti alacağım zaman ''Neeee bisiklete o kadar para verilir mi,neyi varmış bunun kendimi gidiyo:koptum:''
    Aldıktan sonra'' aksesuar,yama kiti,yedek parça alıcam ama o korku varya o korku :krktm: o bakış,tabi ben kedi modu,nooluuur bu son(tabi ki tatlı bi yalan:D
    Kendi bindikten sonra aaa ne rahatmış demesi biraz yumuşattı diye düşünüyorum.
    Ama eve alıcam veya balkonda yıkıyacağım desem,büyük ihtimalle arıza çıkarır.Ben onun tupperine karışıomuyum,bi ben tupper değilim evde yaaw:D
    Bide şu lafını ara ara söyler,araba alınca onuda atarsın bi köşeye...Araba ve bisiklet ne alaka dimi.Kadın mantığı işte,aklından ne geçiyorsa.Ama bilmio ki bu hevesim hiç geçmeyecek,daha da artacak işallah.;)

14. İbrahim A.

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    mariokaldato bunu beğendi.
  15. kokomarmaris

kokomarmaris Kıdemli Üye

Adı:
    Koray TOK
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @İbrahim A. Arabayı sattıktan sonra bisikleti aldım.Arabayı alırsam tam tersi olabilir diye almak istemiyorum:D
    Tabii kendi arabadan inip bisiklete binermi,ah bu kadınlar ah:mad:

İbrahim A. bunu beğendi.
  16. Tolga Uşaklı

Tolga Uşaklı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Önce ailene ve evladına gereken ve ihtiyacı olan kaliteli zamanı ayıracaksın, onların yüzü güldükten sonra bisikletle dünyayı bile gezersin kimse karışmaz.
    Ben 8 yıllık evliyim, her gün ben arkadaşlarla dağa gidiyorum desem mutlaka arıza çıkacaktır, zaten kendi işimden hergün bisiklete binemiyorum.
    3,5 yaşında bir oğlum var, ikimizin bisikleti var, bir bebek koltuğuda var.
    Bazen hep beraber bindiğimizde oluyor ama bugüne kadar birgün bisiklet yüzünden evde arıza çıkmamıştır. :)
    Birgün çamur içinde geldiğimde kapıda donuma kadar soyunup öyle eve girdiğimi bilirim, o kadar da olsun.

Konuya bekar biri açısından bakarsak ailenin garip cevaplar vermesini anlayamıyorum, sağlığı tehlikeye atacak şeyler yapmadıktan sonra genç bir insana bisiklet konusunda karışmamak lazım. Sağlık ile kastettiğim ekipmansız downhill, çok uzak mesafelere gitmeyi denemek, sıcak havalarda aşırı zorlamalar gibi gibi.

İbrahim A. ve Yusuf !!WOW!! bunu beğendi.
  17. kokomarmaris

kokomarmaris Kıdemli Üye

Adı:
    Koray TOK
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Unutmadan,birgün marmaristen muğlaya ana yoldan gitmeyi düşündüm.Ne kadar dikkatli gideceğim desemde çok üzüldü.Aklım hep sende olacak,oraya gideceğine şuralara git dedi ki bu konuda da hakkını yemeyeyim.Şaka bir yana,anlayışı için de ne kadar takılsada o benim canım ciğerim;)
    Benim düşüncemde mecbur kalmadığım sürece anayollarda sürüş yapmamak.(TR için)
    Yaya kaldırımının ne olduğunu bilmeyen bir toplumdan ne beklenebilir ki...

İbrahim A. ve Yusuf !!WOW!! bunu beğendi.
  18. Emre Nakipoğlu

Emre Nakipoğlu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Arkadaşlar şimdi tüm bu durma uygun bir mesaj yapıcam... Bu kadınların biri annemiz,biri sevgilimiz ,biri eşimiz hepsine saygım sonsuz öncelikle bunu belirtmek isterim... Ancak ;

1. Anne açısından ...
    Bende ailemleyim şuanda bizim ev biraz büyük ama tahmin ediyorum hepimizin bir antresin ya da kendine ait bir odası var... Bu lastiklere strech su geçirmez bir kumaştan fermuarlı lastik dışını kaplayan bir zırıltı yapıp odanıza lastikten asabilirsiniz... Ya da antrenizde arka tekeri yukarı kaldrıan park ayağı alırsınızz hava durur ön tekeri de decatlonda ön teker için park ayağı var o konulabilir... Ama evde ciddi yeriniz yoksa artık anneyi üzmek olmaz .... :D

2.Eş Açısından ...
    Benim bir kız vardı tam bir titizlik hastası başbelası bu konuda onun üzerine tanımam ... Tamam çok severiz sayarız elbet ama şu var aynı evde yaşanıyorsa nasıl ki yeri geliyor perdelerine karışmıyorsak mutfaklarına karışmıyorsak ya da çoraplarımızı üstümüzü başımızı sağa sola çıkarmıyorsak kendimizce yardım ediyorsak zaten o evde olmayan yaşam alınımıza en azından bisikletimizin girmesi hususunda haklarımızı almalıyız.... Bu nedenle güzel bir dille anlatın ve o bisiklet girsin. Eşler birbirlerine saygı duyarlar eziyet etmezler... ( Bu hikayenin aynısını motosikletim varken kız arkadaşım bana ya o ya ben demişti ve ben motosikletimi seçmiştim. Kendini motosikletimle kıyaslayan benden bir şeylerin gitmesini isteyen bana saygı duymayan birisi zaten hayatımda olamaz)

3.Diğerleri
    Gerisi mühim değil :D :D :D

İbrahim A. ve kokomarmaris bunu beğendi.
  19. Yuppata

Yuppata Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Evim 2. katta; bizim evin bahçesine, medivene veya balkona bisiklet koyamıyorum çalındı çalınabilir ! Bisikleti yaz ve baharın bi kısmında salona koyuyorum futbol sahası kadar büyük bir evde oturmuyorum 3çocuklu 85metrekarelik bi evdeyim(ortancayım bu arada. Kış gelince soba giriyor ve bisiklet arkadaşımın bodrumuna misafirliğe gidiyor :( Peki ya o seçenek olmasaydı ? O zaman direksiyonu tekeri pedalları söküp bi koliye konulup havaların ısınması beklenecekti ;)

Alet, edevat, ıvır zıvır olayı ise demirbaşlar alındıktan sonra ( pompa, alyan, ışık, yedekler,.. vs) kolay kolay 4-5ay için giyime birşey harcamıyorsun, don gibi değiştirmiyoruz sonuçta :)

Temizlik konusu ise çok basit ! Eline iş görecek müsvette bi bez, ufak bi kova, sıcak su, çok köpürmeyecek ama iyi temizleyecek bi sıvı deterjan yada sabun. Bezi ıslatıp bisiklete ufak bi dokundurunca ne kir kalıyor ne bişey :)

Sonuç olarak aynı durumdayız neredeyse halledilir sıkma canını iyi pedallamalar :)

İbrahim A. bunu beğendi.
  20. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Hanimi gectim, bu üc seceneye ben bile karsiyim.

Soru 1:
    Bisikleti apartman boşluğuna koymaya imkan yok. Eve çıkartınca evdeki kadın karşı çıkıyor. Salona koysan bir dert. Odaya koysan başka dert. Evinde yayla olsa yer yok der, nerede duracak bu bisiklet??
    Cevap 1:
    Eve bisikleti neden sokmam, yollarda gezerken kedi köpek pisligine degecek lastikleri ve o pisliklerle beraber namaz kilinan yere sokacagim. Olmaz öyle, bu ayni ayakkabi ie eve girmek gibi oluyor.
    Tabiki koymayada yer olacak ve baska bir imkan yoksa esinizle konusarak bir caresini bulmaniz gerekiyor.
    Sahsen ben öyle bir durumda olsam, sürüsden sonra jantlarini cikartir dairenin önüne bir yere kilitlerim ve kadroyu dairenin icinde kapinin arkasina birakirim. Böylece ne yer kaplar bede evi kirletir.

Soru 2:
    Bisiklet sürmek elbette bir hobi ama önemli bir hobi. Çoğumuz için özgürlük anlamına gelen bir hobi. Böyle olunca bakımdan sürüşe, aksesuardan kıyafete hem zaman hem para olarak biraz fazla bir şey harcamak istiyor insan, haksız mıyım? Birisiyle televizyon izlemek veya alışverişe çıkma yerine bisikletle uzamak istiyoruz. EE nasıl idare edeceğiz durumu?
    Cevap 2:
    Bisiklet tabiki önemli ve pahali bir hobi buraya kadar size hakveriyorum ama evliysen ve sorumluluk tasiyorsan durumuda idare etmek istiyorsan, hem esinle televziyon izleyeceksin, hem alisverise gideceksin hemde bisiklete zaman ayiracaksin.
    Ben esimle televziyon izlemektense bisiklet sürmeye gitmeyi tercih ediyorsam, esimi alisverise yollayip ben bisiklet sürmeye gideceksem evliligimin ne anlami kaldiki. Yeri gelince beraber televziyon izliyorsam yeri gelince alisverise gidiyorsam ve böylece esimin gönlünü yapiyorsam oda benim bisiklet sürmek istedigim zaman karsi cikmayacaktir.
    Tabiki benim böyle derdim olmadigindan belkide sizi anlayamiyor olabilirim ama benim görüsüm böyle.

Soru 3:
    Bahçemiz yok veya bahçemizde su yok. Ee şu mereti temizlemek yağlamak lazım. Bir yerlerin batıp bu şeyin temizlenmesi lazım. Nerede olacak? Kadın eve almıyor, banyoya nasıl alacak? BANYODA BİSİKLET TEMİZLİĞİ YAPIP NASIL GERİDE İZ BIRAKMAYIZ???????
    Cevap 3:
    Bisiklet temizligi bir kova sabunlu suyla yol kenarinda bile yapila bilir ve durulamak icinde 5 litrelik bir cicek sulama kabi yeterli olacaktir. Bakiminida tanidigin bir tamirhanede yada bisikletcide kendin gerceklestire bilirsin yoksa tanidigin bisikletci yada tamirhane, yine kolaylikla her hangi bir alanda yapila bilinir. Sonucta hergün yada her hafta yapilan bir islem degil. 6ayda bir yapilan islem.

Yazdiklarim tamamen kendi görüsümdür ve yanlis anlasilmasinida istemem. Ama ben bisiklet icin evin odasini falan park icin kullanmaya yada bakim icin tamirhane olarak kullanmaya yada banyoda bisikleti yikamaya karsi olanlardan ve bayanlara böylece hak verenlerden biriyim.

İbrahim A. ve chnkrmz bunu beğendi.