Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dikenlere karşı lastik önerisi

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Aybars Akgün tarafından paylaşıldı.

1. Aybars Akgün

Aybars Akgün Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar SCHWALBE 26X2.00 50-559 BLACK JACK adlı lastiği kullanıyorum ama daha aldığım gün lastiğim patladı ve hala patlamaya devam ediyor bu ufacık diken için bir çözüm yolu yok mu? Sağlam lastik felan?

2. Mesut C.

Mesut C. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Lastikleriniz güzel ellemeyin. Kullandığım, Zefal-patlak önleyici bandı deneyebilirsin.

3. Koray06

Koray06 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    İlginç, zefâl patlak önceleyici şerit takmadan önce 400-500 km yol yaptım.(arazi de dahil) dandik 20-30 liralık lastiklerim patlamadı halen de patlamıyor. bu kadar iyi markaların lastikleri daha alır almaz patlıyor. Çok ilginç. schwalbe - kenda - maxxis yada michelin gibi markaların lastiklerini almayı düşünüyordum ki vazgeçtim ne varsa 20-30 liralık lastiklerde varmış.

mesut'un da söylediği gibi Patlak önleyici şeritler var dış-iç lastik arasına çekilen onu kullanıp hava basmadan önce patlak önleyici sıvı basarsan lastige daha bir şey olmaz.

4. mustafa tanrıverdi

mustafa tanrıverdi Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    vitterio touring lastik aldım, patlamaya karşı daha dayanıklı ve akıcılığı iyidir diye. taktığım gün cam girdi patladı.
    Eski lastiklerimle ( Merida bisikletin orijinal lastikleri) camların içinden geçiyordum ancak hiçbir şey olmuyordu :( .
    En iyisi patlamaya dayanıklı iç lastik kullanmak galiba. bu arada vitterio lastiklerin akıcılığı gayet iyi :)

5. semih59

semih59 Forum Bağımlısı

Adı:
    Semih Saygın
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Dikene,Cam,şişe parçalarına girildiği zaman patlamayan schwalbe marathon plus,tour,extreme model dış lastikler çok iyi ben uzun senelerdir kullanıyorum Lastikler zırhlı dış yüzeye dışardan bir şey saplandığı zaman çivi harici zor patlıyor.Yarış yapmıyorsanız tavsiye ederim.Bahsettiğim lastiklerin tane ağırlığı 490 gram ile 940 gram arası değişir.Yani ağırlığı vardır normal gezi,antremanlarda kullanabiliniyor.Lastiklerin fiatları pahalıdır adedi 52-70 euro dan mağazalarda satılmaktadır.Bir özelliği daha var.Hem asfalt ta Hem arazide kullanılıyor kesinlikle ses çıkarmıyor.

Gökhan Ö. ve mustafa tanrıverdi bunu beğendi.
  6. N. Burak Önder

N. Burak Önder Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Schwable smart sam kullanıyorum 1500kmde iki kez patladı sadece.

7. Aybars Akgün

Aybars Akgün Yeni Üye

Seviye:
    Schwalbe marathon plus şehir lastiği olarak görünüyor ama? MTB için kullanılır mı?

8. Cüneyt Y.

Cüneyt Y. Kıdemli Üye

Seviye:
    dış lastiği çıkarıp içine 2 kat koli bandı çek ama dış lastiği çıkar iç tarafına.sonra patlak önleyici al patlak önleyici sıvı iç lastiğe küçük şeyler girdiğinde mesela küçük çalıların dikeni hemen o bölgeye ulaşıp oksijenle temasa geçiyor ve orda anında katılaşıyor ve normal bir şekilde devam ediyorsunuz.birde lastiği eğer şehir içinde kullanıyorsan mtb lerde 50 psi bas ama araziye gireceksen 45 psi ye indir çünkü lastiğe hasar anında sıkışmadan dolayı içindeki basınç artar

9. canvargun

canvargun Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Schwalbe smart sam lastiklerim vardı Scott sportster 40 da. Diken, cam gibi şeyler değil ama taş patlatıyordu. İnanmazsınız ama eriyen zife yapışan ufak taşlar dişlerin aralarına giriyor tekere yapışıyor ve patlatıyordu. Şehir için hiç patlak sorunu yaşamadım bu uzun turlarda oldu. Delta'dan continental supersport plus aldım. Alırken lastiğin kesitini elle kontrol ederken bile kalın oldugunu farkettim. Modelde zaten puncture protection belt var diyor. 1000km aştım hala tek bir patlak bile yok. Ben kesinlikle içinde koruyucu katman olan tekerlerden yanayım ve işe yaradıklarına inanıyorum. Satın alırken bile elle kontrol edin okadar kalın ki kesitleri rahat bükemiyosunuz. Janta bile takarken çok çok çok zorluyor.

Gökhan Ö. bunu beğendi.
  10. RahmiEmir

RahmiEmir Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Geçen hafta XC500'ün üzerinde gelen Rubena'larla uzun zamandır temizlik yapılmayan bi araziye girdim ve bu cami bahçesiydi düşünün! Çıktığımda bisiklet elimde ve iki lastik de patlaktı :D Bisikletçide iç lastikleri çıkarıp hava bastığımızda iç lastiklerin SÜZGEÇ gibi delik deşik olduğunu gördük :D Ama önceki bisikletimdeki CST'ler ne yollar gördü ve sadece bi kere olta kancası batmasıyla patlamıştı. Rubena'nın kalınlığı 2.10 CST'nin 1.95'ti. E 2.10 hem hız kesiyo hem de ne jant lastiğin yanaklarına bastığı için zamanla açmaya başlıyo ufak tefek sıyrıklar oluşmaya başlamış bile. Rubena'ları çıkarıp CST almayı düşünmüyo değilim :D

11. semih59

semih59 Forum Bağımlısı

Adı:
    Semih Saygın
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    marathon plus çeşitleri var.Cross,asfalt, veya hem asfalt hem arazi de kullanılıyor.Mtb için site adresini veriyorum.Cıty bıke mtb sayfalarına bak derim:)
    www.schwalbe.com
    schwalbe maraton Tour modeli hem arazi hem asfalt için ben kullanıyorum 26x2 al derim.Çok memnunum

12. Koray06

Koray06 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Tecrübe'yle sabittir. herkesin bir CST anısı vardır. :) yarışlara katılmıyorsanız hem ucuz hemde dayanıklı lastikler 1 Schwalbe lastik alana kadar 2 belki 3 cst alırım :) schwalbe yada digerleri uzun dayansa da onlar 1 lastik eskitene kadar ben 2. lastiği eskitidirim 3. lastik cepte :)

CST :in:

RahmiEmir bunu beğendi.
  13. RahmiEmir

RahmiEmir Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    CST'lerin olduğu bisiklet tanıdıkta ve satmayı düşünüyo. Ben de ona en ucuzundan bi lastik alıp CST'leri almayı düşünüyorum. Hem Rubena'larım durur hem CST'lerim olur. :D Ya da Rubena'larla takas da olabilir :D