Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

dikende bile patlamayan normal lastik varmı?

Konu, 'Tekerlekler' kısmında kanaat bektas tarafından paylaşıldı.

1. kanaat bektas

kanaat bektas Üye

Seviye:
    üst üste 2 gün lastiklerim diken yüzünden patladı. hemde farklı yollardan geçerken:rolleyes: ..

26 x 1.95 boyutunda sağlam dış lastik yada oluyorsa iç lastik öneriniz varmı. Ayrıca ortalama fiyatı ne kadar?

2. Alper Yıldırım

Alper Yıldırım Forum Bağımlısı

Seviye:
    maraton plus :D ama ağırlardır uzun turlar için idealdir. patlamaz. shwable maraton plus

3. Alper Yıldırım

Seviye:
  4. Alper Yıldırım

Seviye:
    arka arkaya çok yazdım kusura bakmayın forumu kirletiyorum ama patlama işi biraz şansa bakar aslında. Örnek olarak benimde kullandığım decathlondan tanesi 26TL olan vittoria Randenour lastikler (26x1.50) ile 5000km üstü yapıp tek patlaksız turdan dönen forumda üye var. tek patlaksız döndüğünü söyledi ve hemen bir takım lastik daha alacağını yazmış. Bence 2 aydır kullanıyorum sorun yaşamadım. ama dediğim gibi şans işi.

ama maraton plusların dikenle tüyle patlamadığını biliyorum ama tanesi 1kg. yani çok ağır. uzun tur yani şehirler arası tur olmadıkça mantıksız geliyor bana..

5. kanaat bektas

kanaat bektas Üye

Seviye:
    ilginiz için teşekkür ederim hocam,sağolun :) evet gerçektende biraz şans işi. Lastiklerim patlamadı patlamadı. patlıcağı zamanda üst üste 2 kez patladı :D

6. osman kasap

osman kasap Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Lastik patlaması bisikletin en can sıkan olayıdır.Biraz şans birazda yol seçmek lazım.

Bülent ÖZER bunu beğendi.
  7. Cyclist999

Cyclist999 Bisikletkolik

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Lastik patlaması bir Bisikletçi için gayet normal bir olaydır, bir parçanızdır. Can sıkmaya gerek yok :)

8. Yılmaz Uyar

Yılmaz Uyar Bisikletkolik

Seviye:
    Marathon Plus efsane lastiklerden. Yol, City ve MTB olarak çeşitli modeli vardır. Kişisel fikrim uzun turlarda, bozuk zeminli (ninja diken, cam kırıkları) arazi yollarda kullanmaya daha uygundur.

Marathon Plus'ın iç kısmında özel koruma katmanı bulunmaktadır, (SmartGuard) bu katman nedeniyle fazlaca ağırdır, ebat modeline göre 800 gram-1100 gram arasında ağırlıklar değişir. Olur ya yılda bir kere lastiğiniz patlarsa, Lastiğin sertliğinden dolayı; dış lastiği jantdan çıkarmak ve tekrar janta takmak bazen çok zorlu olabilir. (vakti zamanında yaptığımız bir turda, sadece dış lastiği janta takmak/yerine oturtmak için 20 dakikadan fazla uğraştığımı hatırlıyorum)

Bazı sporcu arkadaşlar tekersetinde patlamaya karşı iç-şerit kullanmakta, bu şeritlerin kendisi iç lastiğe zarar verir, yıpratır. Koruyucu şerit yerine Marathon Plus benzeri korumalı lastikler daha uygundur. Şerit kullanılan tekerseti ile ağırlıkları aşağı yukarı benzerdir.

9. kanaat bektas

kanaat bektas Üye

Seviye:
    tanesi yaklaşık 100 lira. 2 tane alsak 200 lira yapıcak :D

10. sercanczo

sercanczo Forum Bağımlısı

Seviye:
    Maraton supreme lastikleri öneririm.Maraton plusa göre oldukça da hafifler.600 gram civarında olması lazım ağırlıkları.

11. Umut Kılınç

Umut Kılınç Kıdemli Üye

Seviye:
    Lastik sanş işi.Mesela dandik bisiklet alırsın lastik 10 sene gider servetler döküp bisiklet alırsın daha zevkini çıkaramadan lastik patlar.

ersen t. bunu beğendi.
  12. Sercan Can

Sercan Can Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    İç lastik patlak önleyici sıvılar nasıl? Kullanan yok mu hiç?

13. ibt1994

ibt1994 Aktif Üye

Seviye:
    patlak bu işin tuzu biberi ama benim kulandıgım hutchinson piranha 2.0 lastikler cidden çok güzel aldım alalı bi promlem çıkarmadı tubelles ama ben iç lastikli kulanıyorum tavsiye ederim çokta akıcı

14. ms92

ms92 Aktif Üye

Seviye:
    patlak önleyici sıvı kullanmadım ama decathlondan aldığım Btwin iç lastik var patlak onarıcılı ben onları kullanıyorum sorun çıkmadı iki yıl garanti veriyor adamlar

15. Tuna Bozkurt

Tuna Bozkurt Aktif Üye

Seviye:
    Benim Kötü 20 Liralık Lastik Bile Dikenlerde Patlamıyor Lastik Yeni Diye Parçalıyor Dikeni Sanırım Ama Ufak Cam Yada Tel Gibi Parcalanmayan Sert Maddeler Dikenden Daha Çok Patlatıyor:D
    Cogu Kişininde Büyük İhtimalle Sert Maddeler Yüzünden Patlıyodur Slime Alırsın Her Derde Deva:D

Benim Lastik Şuan Taş Gibi Ama 2-3 Ay Sonra Deforme Olur O Zaman Gelsin Patlaklar:D

Günde 2-3 Kere Yama Yaptıgım Oluyor Saglam Olsun Performans Olmasın :D

16. ms92

ms92 Aktif Üye

Seviye:
    bastığınız hava ilede alakalı çok basarsanız ne var ne yok alıyor içine güvenmediğiniz yollarda basınç değerinizi biraz düşürün derim.