Dijital Fotoğraf Makinesi Silinen fotoğrafları kurtarma YARDIM!!

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
Arkadaşlar merhaba,

Çok kısa ve öz anlatmaya çalışacağım derdimi

NİKON D5000 Dijital foto makinemdeki fotografların yedeğini aldım düşüncesiyle makinenin içinden sildim. Nasıl geri getirebilirim?

İnternetteki bir çok programı denedim ancak makine bilgisayarda sadece C: ve D: dizinlerini görüyor. "removable storage" altında yer alan D5000 klasörünü görmüyor dolayısıyla foto mak. içini taratamıyorum.

Tahmini çözüm: Makinedeki mini sd kartı kart okuyucusuna taksam bu taramayı yapabilir miyim?

Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yorumlarını yazarsa sevinirim.
Teşekkürler

Scudo

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
Silinen verileri amatör yol ile kurtarmanın şartı silme yöntemi ve silindikten sonra başka bir şey kayıt edilip edilmediği ile alakalıdır

• Beğen
Tepkiler: Kerem Özbayrak

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
@Asusmune Tamam hocam, bu programı indirmiştim zaten ama işe yaramamıştı (sd kart makine içindeyken) Akşama kart okuyucu ile tekrar deneyeceğim. İşin canımı sıkan tarafı daha önce bir kere daha başıma geldi aynı olay. O zamanlar fuji marka dijital kamera vardı elimde. USB ile bağlayıp aynen bu programı açtığımda takır takır buldu silinen dosyaları. Nikon uyuzluk yaptı taratmadı.

@Taxonera Aynen, kartı özellikle kullanmıyorum, silinen fotoların üstüne yeniler gelmesin diye. Yöntem olarak da makine içindeyken menü aracılığı ile sildim. Yani bilgisayara aktarım yapmadan.

Yusuf !!WOW!!

Forum Bağımlısı
Tepki
1.503
İsim
Yusuf
Üstüne bir şey yazmadıysanız, fotoğraflar kolay kurtuluyor illaki kurtulur dert etmeyin :)

• Beğen
Tepkiler: Kerem Özbayrak