Diğer sporlar hakkında yardım ...

yagizcan

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Bianchi
Arkadaşlar yaz tatilimi değerlendirmek ve vücudumu şekillendirmek amacıyla spora gitmek istiyorum ama iki spor arasında kararsız kaldım yardımlarınızı bekliyorum

İlk tercihim fitness yeni kilo vermiş biri olarak vücudumun şekillenmesi kaslarımın kuvvetlenmesi istiyorum ve ilk tercihim bu yüzden fitness oldu

İkinci tercihim ise havuz yakınlarımın aklıma sokmasıyla bu yaz sıcağında fitness'a gitmek yerine havuza git hem yüz hem spor yap dediler bende kararsız kaldım

Aslında ikisine de gitme imkanım var ama üniversite sınavına hazırlandığım için birini tercih etmem gerekiyor lütfen yardımlarınızı bekliyorum

Scudo

Serdar Sarı

Daimi Üye
Tepki
77
Bisiklet
Cannondale
Yüzme gerçekten vücudu şekillendiren güzel bir spor dalı ancak ben fitness'dan daha çabuk verim alacağını düşünüyorum.
Ama şöyle bi gerçek de var fitness/body building gibi sporlar kışın daha iyi yapılıyor yaz aylarında işgenceye dönüyor gidesin gelmiyor 1-2 hafta sonra işine gelmeyip bırakma ihtimalin yüksek :)

Yaz aylarında yüzmenin tadını çıkar kışın da fitness ile sporuna devam et derim ben

• Beğen
Tepkiler: yagizcan

yagizcan

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Bianchi
Haklısınız ama kışın gitmeye imkan bulamayabilirim yukarıda da dediğim gibi :) teşekkür ederim

The Ertuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
315
Yüzme, vücuttaki bütün kasları çalıştırır. Eğer düzenli yüzersen bence fitnessdan daha düzenli kasların olur. Fitnessda bütün kaslarını çalıştıramıyorsun.

• Beğen

enzo

Forum Psikopatı
Tepki
1.183
İsim
Enes Ç.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yaşın küçük, daha gelişme çağındasın, fitness salonlarının çoğunda salon sahipleri genelde bilgili insanlar olsa da senin boy gelişimini olumsuz etkileyecek programlar öneren bilgisiz vatandaşların işlettiği salonların sayısı da az değil. Yüzme hem gelişimini ilerletir hem de yaşına göre daha uygun.

• Beğen

Serdar Sarı

Daimi Üye
Tepki
77
Bisiklet
Cannondale
Telefondan girdiğim için yaşını görmemiştim. Arkadaşlar haklı vücudunun gelişim süreci devam ettiği için ağırlık altına girmen çok mantıklı değil. Yüzme sana daha uygun gibi duruyor :)

• Beğen

yagizcan

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Bianchi
Yarın sağlık raporumu alıp havuza başlıyorum , önerileriniz için çok çok teşekkür ederim.