Die-cast model otomobil koleksiyonu ve Diorama Sanatı

BF Okuyucusu

Okuyucu
Tepki
65
İsim
Okuyucu
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Amoeba
Merhabalar arkadaşlar abilerim aranıza yeni katıldım. Tanışma konumu burda bulabilirsiniz. Bu sevda 2008 yılında Trabzon'daki Forum Trabzon'dan aldığım bir model ile başladı. Yıllar yılları modeller modelleri kovaladı. Sattım aldım, tema degısıklıgı olcek degısıklıgı derken farklı farklı modellerım oldu. Kucuk bır gecıt gıbı olacak. Belkı forumda hobidaşımda vardır öğrenmiş olurum. Modellerin birçoğu farklı zamanlarda olduğu için bir toplu fotoğraf alamadım hiç. Zaten şu son yaz biraz maddi sebeplerden dolayı 25 kadar modelimi satmak zorunda kaldım. Şuan elimde hediye olan ve yüksek kalitedeki modeller var. Alımları bir süreliğine durdurdum. Rahat alım yapabileceğim seviyelere gelince devam edeceğim. Bir diğer hobimse yine bu modellere bağlı olarak dioramalar yapmak vs bu zamana kadar bir kaç küçük deneme yapmış olsamda bir e-dergide diorama bölümü hazırlıyor teknıkler bılgıler veriyorum. Malesef diorama çok uzun süreçli ve zahmetli bir hobi olduğundan bende sabırsızlığımdan ve vakitsizliğimden dolayı büyük dioramalara girişemiyorum. Konuyu okurken dinlemeniz için birde şarkı tavsiye edeyim size. Playlistinizde mutlaka bulunsun.

Çok uzun oldu ama biraz şenlikli olsun istedim :) Belki hoşuna gidipde başlamak isteyenler olur :)

Burdada restorasyon-tamir-toplu fotograflar vıtrın fotograflarının oldugu album var.

Güzel günler sizin olsun...

Scudo

Umut Kılınç37

Forum Bağımlısı
Tepki
139
Bisiklet
Salcano
Çok güzeller :D özellikle şu 2sine bayıldım:
http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/11/07/7MhB.jpg
http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/11/07/hQac.jpg

Baki KAYAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.874
Bisiklet
Colnago
Bir sure sadece Autoart ve Kyosho Lamborghini toplamistim, sonra sattim, 2 tane kaldi elimde...

http://img51.imageshack.us/img51/6619/1005467.jpg

BF Okuyucusu

Okuyucu
Tepki
65
İsim
Okuyucu
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Amoeba
@Baki KAYAN

Bu vitrinin yapım aşamasını takip etmiştim diğer forumdan öyle hatırlıyorum ben :) Reklamcıdan çıktı folyo alıp siz yapıştırmıştınız sanırım...

Herkese çok çok teşekkür ederim.

dincer_colak

Forum Demirbaşı
Tepki
580
Bisiklet
Merida
@boritz

Bunlar cok guzel nerden buldunuz acaba buna benzer bitane ben gitti gidiyordan almistim

Enes Dökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
769
İsim
enes dökmen
Bisiklet
Mosso
ford
https://i.hizliresim.com/O7rQ9Q.jpg

• Beğen
Tepkiler: boritz

boritz

Üye
Tepki
31
Bisiklet
Amoeba
@dincer_colak Benden almışsınızdır herhalde ben ebayden toplamıştım ama iki tanesi aynı çıktı. Birini sattım, cannondale 2 tane var onlardan birinide satacağım turuncu olanı.

dincer_colak

Forum Demirbaşı
Tepki
580
Bisiklet
Merida
@boritz benım aldıgım model baska ıdı daha basıt vıtessız zıncırlı bor model

Enes Dökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
769
İsim
enes dökmen
Bisiklet
Mosso
drift manyağı ferrari

Tepki
177
eminim ki çok fazla model araçlar ile haşır neşir olan arkadaşlarımız vardır.konuyu canlandırıyorum.güzel model araç fotoğrafları ile güzel bir arşiv oluşur umarım.

• Beğen
Tepkiler: 𝕥𝓪lℍค

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.306
Bisiklet
Scott
"Hollywood Filmlerinde Kullanılmış Otomobiller" temalı,1:24 ölçeğinde die-cast modellerden oluşan bir koleksiyonum var. Filmlerin kronolojik sırasına göre modellerin listesi ve fotoğrafları şu şekilde:

1. (link)
2. (link)
3. (link)
4. (link)
5. (link)
6. (link)
7. (link)
8. (link)
9. (link)
10. (link)
11. (link)
12. (link)
13. (link)
14. (link)
15. (link)
16. (link)
17. (link)
18. (link)

Fotoğraflar Postimage sunucularında yüklü ve Postimage Türkiye'de erişim engelli olduğundan, fotoğrafları görebilmek için VPN kullanmanız gerekebilir :)

Tepki
177
@undefined 1/18 veya daha başka ölçekde araçların varmı.
ayrıca rolls royce kendi ürettirdiği 1/8 bir model var onu bir inceleyin derim.bunun yanı sıra amalgam bbr (kyosho autoart) parantez içindekilerin üst düzey üretimleri klasik sevenler için cmc,ayrıca exoto.şimdilik en üst düzey markalardan aklıma gelenler.fiyat konusuna hiç girmiyorum.

Tepki
177
@z_g_h demonte olarak alınan maket sizinki ler bunlar da cok güzel tabii bunların olayı yapım aşamasına tuketiciyi dahil etmesi.hangi marka daha çok.