Dhb aeron cycling bib short - inceleme

Ardaa

Daimi Üye
Tepki
384
İsim
Arda
Bisiklet
Specialized
Merhaba,

Yurt dışından aldığım bib short ile ilgili ufak tefek bilgiler paylaşayım istedim.

Yeni bir tayt arayışıma başladığımda aklımda ilk olarak Adidas Supernova Proficio almak vardı. Antremanlarda kullanmak için uygun fiyatlı ve dayanıklı bir şey arıyordum. Ancak bu tayt için yapılan kötü yorumları görünce dhb markasını araştırmaya başladım.

Fiyat ortalamalarını göze alırsak performans sınıfında olan taytların başında geliyor Areron modeli. Özellikle bu fiyata rağmen size sunduğu ağırlığı 190gram olan esnek performans kumaşı superlight olmasada gerçekten fark yaratıyor. İlk giydiğim andan 50km lik antremanın sonuna kadar sanki üzerimde değilmiş gibi bir his verdi. Ayrıca dikişleri kalitelive herhangi bir rahatlızlık da vermiyor.

Pad olarak CyTech markasının Veloce modelini kullanmakta. konfor olarak çin malı taytlara göre gene üst seviyede sayılır ancak pad kalınlığı uzun yolculuklar için yeterli değil. 2-3 saat arası sürüşlerimde beni hiç üzmedi ve gayet konforlu bir şekilde işini yaptı diyebilirim.

dhb-Aeron-Mens-Pad-Chart-14.jpg

Taytın askı kısmı olduçra rahat ancak diğer taytlarımdaki gibi radyo cebi vs yok ( sanki kullanıyormuşum gibi :koptum: ) İlginç olan bu kısımda diğer taytlarıma göre askı kısmının dbh de çok daha elastik olması. Alt kısımda kullanılan tüm özellikler askı kısımlarında da mevcut. Diğer taytlarımda özellikle çin malı formamın taytında veya Torku formamın taytında file gibi bir kumaş kullanılduğı için beni içerisinde sıkmasada bu kadar rahat hissettirmiyordu.

Son olarak görünüşe değinmek istiyorum. Oldukça sade bir tayt ve iki adet renk seçeneği mevcut. Siyah renk üzeri mavi çizgi veya gri çizgili seçeneği mevcut. Ben mavi olanı tercih ettim resimleri aşağıda.

dhb-Aeron-Cycling-Bib-Short-2014-Lycra-Cycling-Shorts-Black-Blue-NU0079-0.jpg dhb-Aeron-Cycling-Bib-Short-2014-Lycra-Cycling-Shorts-Black-Blue-NU0079-1.jpg

Scudo

Ozan Duran

Forum Bağımlısı
Tepki
621
Bisiklet
Cannondale
Beden konusuna da değinirseniz sevinirim.
Sitede belirtilen değerlere uygun mu geldi?

Ardaa

Daimi Üye
Tepki
384
İsim
Arda
Bisiklet
Specialized
@Ozan Duran

Ekleyecektim ama arada kaynadı sanırım bu konu, önemli çünkü. Bedenler söylendiği gibi doğru çıkıyor ben xl sipariş verdim ve tam oldu bana. Zaten yorumları gördükten sonra bir endişem yoktu ama buradan da doğrulayabilirim.

• Beğen
Tepkiler: Ozan Duran

özgür duygu

Forum Bağımlısı
Tepki
2.492
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Güncelde kullanan eden var mı? Benzer fiyat bandında önerisi olan ya da.. (gelişi toplam 60 dolar kargo vergi dahil)
Hiç kasma sora al da bi öneri.
Exumanın bahçeköydeki mağazasında yazlık tayt yoktu diger magazaları arayacağım o da ayrk🙂

Veto8

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Güncelde kullanan eden var mı? Benzer fiyat bandında önerisi olan ya da.. (gelişi toplam 60 dolar kargo vergi dahil)
Exumanın bahçeköydeki mağazasında yazlık tayt yoktu diger magazaları arayacağım o da ayrk🙂
Bende Aeron Lab versiyonu var, son derece memnunum. Elastic Interface pedlerini kullanıyorlar, gayet kaliteli. Normal Aeron'da Paris HP pedi var, kısmen dik sürüş pozisyonu için daha uygun. Lab'in pedi ise yarış sürüş pozisyonu için daha uygun. Fiyata uygun demek zor, döviz fırladı gitti. Ama şöyle söyleyeyim, Elastic Interface Paris HP pedini kullanan Aliexpress firmalarının taytları $60'dan daha fazlaya geliyor.

• Beğen
Tepkiler: özgür duygu

özgür duygu

Forum Bağımlısı
Tepki
2.492
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende Aeron Lab versiyonu var, son derece memnunum. Elastic Interface pedlerini kullanıyorlar, gayet kaliteli. Normal Aeron'da Paris HP pedi var, kısmen dik sürüş pozisyonu için daha uygun. Lab'in pedi ise yarış sürüş pozisyonu için daha uygun. Fiyata uygun demek zor, döviz fırladı gitti. Ama şöyle söyleyeyim, Elastic Interface Paris HP pedini kullanan Aliexpress firmalarının taytları $60'dan daha fazlaya geliyor.
Hiçbirşey uygun değil ne yazık ki. Teşekkürler paylaşım için..

• Beğen
Tepkiler: Veto8

sonerogul

Aktif Üye
Tepki
342
İsim
Soner Oğul
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben bu modeli kullandım. Bana göre ped kalitesi olarak sora çok daha önde. Ben sora'nın taytında çok daha rahat ettim.

özgür duygu

Forum Bağımlısı
Tepki
2.492
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben bu modeli kullandım. Bana göre ped kalitesi olarak sora çok daha önde. Ben sora'nın taytında çok daha rahat ettim.
Peki benzer fiyat bandında alternatif öneriniz var mı yurtdışı? Yurtiçi alternatif yok zaten sora ve jordanred harici