Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dh veya am ikinci el

Konu, 'Downhill / Freeride' kısmında csumerkent tarafından paylaşıldı.

1. csumerkent

csumerkent Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar ben fena şekilde bu dh oayına sardım ama peşin para verip hayatta alamıcam anlaşılan en azında şimdilik daha yeni xc makinama 3000 tl masraf yaptım ama bunu satıp ikinci el bi dh yada am almayı düşünüorum.Ama gel görki bisiklet forumda ööle bi tane bile ilan görmüyorum acaba başka bi sitede mi ilan verio bu dhci arkadaşlar çünkü bisikletforumun sitesinde nerdeyse hiç görmüyorum şu 4000 tl giant hariç

Teşekkürler,ii günler

extreme_resul bunu beğendi.
  2. trial_kutas

trial_kutas Kıdemli Üye

Seviye:
    ilan görünmüyo çünkü hiç kimse satmak istemiyo olabilir

extreme_resul bunu beğendi.
  3. ErkaL

ErkaL Bisikletkolik

Seviye:
    benim ilanım 1 buçuk ay durdu kaldırdım sonra talipili çıktı ve sattım :) Bu tarz binen çok fazla kişi olmadıgından ikinci el piyasası henüz yok.Toplasanız türkiyede 20-25 kişide vardır tam anlamıyla dh-fr-am bisiklet..

4. Doruk Atay

Doruk Atay Bisikletkolik

Seviye:
    Elinizeki bisikleti satıp yurtdısındanda getirtebilirsiniz... yani Türkiyede henüz gelişmekte olan bir kategori olduğu için üreticiler ve distribitörler henüz fazla sıcak bakmıyorlar... Bu sebeplede çoğumuz gibi sizde yurtdısından getirtebilirsiniz ;)
    Ayrıca bu tarzda sürücülerin çoğalması bizleri dahada mutlu ediyor sonuc olarak avrupaya baktığımızda RedBull, Nissan, Subaru gibi büyük firmalar sponsorluğunda cok keyif verici yarışlar düzenleniyor.
    Türkiyede bu tarzdaki sürücü sayısı ne kadar artarsa yarışların yaklaşması ve ülkemize bu tür bisikletlerin girişi çok daha fazla olacaktır arkadaşlar.

Ve kesinlikle altını çizmek isterimki bu kategori bilindiği üzere dağ bisikleti sınıfının içinde yer alan en tehlikeli, güç, teknik ve azim gerektiren daldır. Ve bu sporu yaparkende unutulmaması gereken en önemli şey ise korunmaktır. Arazide ve zorlu koşullarda ne zaman düşeceğinizi bilemezsiniz, önemli olan düşüşün ardından bisikleti kaldırıp tekrar pedala basabilmektir arkadaşlar. Umarım herkes bu sporu olması gerektiği gibi yapar... Herkese bol pedallamalar.

ZekiAlper bunu beğendi.
  5. csumerkent

csumerkent Kıdemli Üye

Seviye:
    teşekkürler bende yurtdışından ikinci el bi kadro bakıorum ama işte sonuçta mesafe fazla eğer bi sorun çıkarsa elimde patlamsını istemiyorum ondan dolayı biraz tereddütteyim ayrıca sıfırlar da baya pahalı.Bu sırada sizin bildiiniz yurtdışı sitelerini yazarsanız(ikinci elde güvendiğiniz siteler varsa onlarda olur)çok makbule geçer en azından bi güvencem olur. Ayrıca yarışlar konusndada haklısınız bu tarzı kullanan ne kadar çok olursa o kadar ii.Hatta yarışlardan daha önemli birşeyde gelişir;PARKURLAR.

6. ErkaL

ErkaL Bisikletkolik

Seviye:
    Ama gözlemlerime göre(bu tarzda yaklaşık 4-5 senedir uğraşıyorum) 2008-2009 senesindde aşırı bir ilgi artışı olmaya başladı.Umarım daha da gelişir ve özlemle beklediğimiz yarış organizasyonlar v.b şeyleri bizler yaşlanmadan görebiliriz :)
    Paypal hesabınız varsa ikinci el olarak ebay,pinkbike.com ikinci el pazarı,ridemonkey.com ikinci el pazarı,mtbr.com ikinciel pazarını inceleyebilirsiniz.:)

csumerkent ve Doruk Atay bunu beğendi.
  7. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Valla aynı tereddütü ben de ve birçok arkadaşım da yaşadıgı için belki de bu kadar sayıca azız:(. Ama bu demek değil ki extrem duygulardan bihaberdar kalıcagız:D
    Basıcaz parayı alacagız makinayı .. Yurtiçindeki talep kitlesini oluşturduktan sonra gerisi gelicek..:in:

8. gambler-dh

gambler-dh Kıdemli Üye

Seviye:
    ikinci el ilanlarda bir tane fr gıant glory var. haberiniz olsun adanadan arkadaşımdır.yardımcı olabilirim.

emrullah bunu beğendi.
  9. emrullah

emrullah Forum Demirbaşı

Seviye:
    düşünürseniz giant glory var bende msn mi ekleyin görüşelim.tusunami_011@hotmail.com

10. csumerkent

csumerkent Kıdemli Üye

Seviye:
    sumerkent@hotmail.com

yanlız bu 4000 lira olan bisikletmi bi türlü ilanı bulamadım benim öncelikle bisikleti satmam gerek takas düşünmüyosunuz sanırım

emrullah bunu beğendi.
  11. csumerkent

csumerkent Kıdemli Üye

Seviye:
    ewet oymuş şimdi buldum ya çok güzel ama bende o kadar para ne gezer en azından şimdilik çünkü bisikletin masrafı daha yeni bitti toplam 3000 lira para harcadım dahada borcum bitmedi ama işte biraz daha ucuza olsa şunuda güzel bi fiyata satabilsem almayı çok istiyorum ama daha çok all mountain istiyorum anladıım kadarıyla am nin sürüş poziayonu biraz daha düz yola uygun nede olsa hergün işe gidip gelirken bile bisikleti kullanıyorum

Bu sırada benim alet:
    corratec expert buna 1500 verdim deiştirdiim parçaların çoğu duruyor
    deiştirdiim ksımlar
    fox rl100 maşa
    ritchey rizer carbon gidon
    fsa team issue carbon aynakol
    dt swiss xr4.1d jant,champion2.0 tel,hutchinson python lastikler,xt göbekler
    xt ön aktarıcı
    xtr (nc7001di sanırım)zincir
    avid g2 clean sweep rotorlar ön185 arka160
    diğer parçalar deore hala para oldukça onlarda deişebilir yada bisiklet komple

elimdede dart 2 maşa,deore aynakol,zzyzzx gidon,deore zincir,deore ön aktarıcı falan kaldı

emrullah bunu beğendi.
  12. csumerkent

csumerkent Kıdemli Üye

Seviye:
    Fatih adlı arkadaşa daha 50 mesaj olmadıından öm atamıyorum deore aynakol hollowtech diildir normal kare ulaşmak isterseniz
    msn adresim sumerkent@hotmail.com

kusura bakmayın burdan satış falan yapmaya çalışmıyorum yanlış anlaşılmasın lütfen arkadaş sordu öm atamadıımdan konuyu burada görmüş buraya bakar die buraya atıyorum

13. keemaal

keemaal Üye

Seviye:
    giant (2008) Glory DH sıfır almak isteyen varsa benimle irtibata geçebilir.tahmini fiyat 2000$ hiç kullanılmamış olup yurtdısından sipariş ile gelecektir.

14. csumerkent

csumerkent Kıdemli Üye

Seviye:
    Kemal bey eğer başka modeller konusundada yardımcı olabilirsenizben 2-2.5 milyar civarı all mountain arıyorum ve yurtdışında bu fiyata giantın reign serisi olabilir eğer olabilirse mail adresim sumerkent@hotmail.com

15. kadircansk8

kadircansk8 Yeni Üye

Seviye:
  16. Doruk Atay

Doruk Atay Bisikletkolik

Seviye:
    Yahu keşke şu bisikletleri satılırken değilde sürülürken görebilsek. :) Güzel bisiklet orası ayrı ama heralde böyle bir bisiklet alıp hiç fotoğraf çekmeme gibi bir durum yoktur:) Bu kısımda (DH-FR) paylaşım yapmaktan çekinmeyin arkadaşlar:in:

17. csumerkent

csumerkent Kıdemli Üye

Seviye:
    kadrican bey ister mail adresinizi verin isterseniz burada konuşalım ama ne kadar istersiniz bide bu dh mi yoksa am mi bana dhill gibi geldi

18. Mehmet Can

Mehmet Can Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bir AM katagorisinde olan bisiklette çift köprülü bir süspansion kullanılmaz.
    O yüzden Kadircan beyin size sunduğu bu bisiklet DH / FR sınıfına giriyor
    Bu modelinde gergi ve tek yapraklı ayna kol yerine çift yapraklı ayna kol ve ön aktarıcı kullanılmış
    Buda sizin işinize daha çok yarıcaktır diye düşünüyorum?
    Karar sizin ama size tavsiyem bu bisikleti kaçırmayın fiyatıda oldukça makul biraz tozlanmış ama olsun:)
    Kona stinky bu model benimde çok hoşuma gidiyor...

kadircansk8 ve ZekiAlper bunu beğendi.
  19. kadircansk8

kadircansk8 Yeni Üye

Seviye:
    öncelikle selam.
    Mehmet can beyinde dediği gibi dh/fr için bir bisiklet .Ön aktarıcının bulunması düz yolda ve küçük tepeliklerde oldukça kullanışlı.Resimde yok fakat bisiklette gergide mevcut.E-posta adresim "derindabbe@hotmail.com" burdan görüşebiliriz.

20. csumerkent

csumerkent Kıdemli Üye

Seviye:
    çok güzel bi bisiklet ya biraz eski ama nasıl bakıldı oda var ama türkiyede extrem parkurlar olmadıına göre pekte zorlanmamıştır