Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

DH ve FR konusunda merak ettigim bişey var..

Konu, 'Downhill / Freeride' kısmında lindemann tarafından paylaşıldı.

1. lindemann

lindemann Onursal Üye

Seviye:
    Selam DH ve FR dostları. Ben şahsen MTB ciyim ve DH/FR alanında uzman sayılmam. Ancak merakımı cezbeden bır husus var, sizlere sormak istedim :
    Bildiğimiz üzre bu tip kullanım için tasarlanmış / toplanmış makinaların ağırlıkları hatırı sayılırdır (yanılmıyorsam 18-20 kg olanları makbul veya donanım itibariyle bu ağırlıga ulasıyorlar).
    Peki tepeden inmek güzel, hoş ve eğlenceli, ama o makinayla yukarıya, tepelere, bayırlara, dağlara yani, nasıl çıkıyorsunuz ? iterek mi ?

2. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    İttirerek yada arabayla yada imkan olan yerlerde teleferik benzeri cihazları

3. Selçuk Çilek

Selçuk Çilek Forum Bağımlısı

Seviye:
    en iyisi tabii teleferik/telesiyej olan yerler...çünkü bu aletler arabalardan daha çabuk iniyorlar...:in:
    yani aşağıda "dolmuş" beklemek biraz sıkıcı...

4. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Teleferik sayesinde Downhill cok keyifli olabiliyor. Bununla ilgili bir videoyu internette video aratma sitelerinde kolaylıkla bulabilirsiniz :)

lindemann bunu beğendi.
  5. Samet Yavuz

Samet Yavuz Üye

Seviye:
    bendede downhıL tarzı bi bisiklet var ama bayır çıkmak zor olsada hiç inmedim şu ana kadar bisikletimden ama bayaa kas yapıyor :)

6. Tolga Erçetin

Tolga Erçetin Kıdemli Üye

Seviye:
    Senin bisikletin DH'tan çok standart göz boyama tipi amortisörlü bisikletmiş gibi geldi bana. Ayrıntılı resim ve malzeme listesini görmek isterim...

Bu arada DH bisikletim olmasa da bir kaç kez iyi iniş yapma fırsatı buldum, ya vitesi iyice düşürüp pedala kuvvet çıkarsın ya da arkadaşların dediği gibi araç ya da telefrk kullanırsın... Ama en güzeli muhabbet ede ede itmek oluyor 5 arkadaş gidonlardan tutup tepeye kadar... :) O zaman inmek daha bi haz veriyor insana... :D

7. koraymalkoc

koraymalkoc Bisikletkolik

Seviye:
    Biz istanbul'da freeridetr ekibi olarak büyük ada olsun aydos olsun elimizle iterek çıkarıyoruz çokta zevkli oluyor.Biraz yorucu olsada o çıktığımız yeri inince hepsini unutuyorsunuz.Çok güzel bi zevk bence :).Hele o yokuşu çıkarken sohbet etmek gibi yoktur.Sohbet ederek çıkınca hemen bitiyor o çıktığımız yerler :).Min ağırlık 14.500 max ağırlık 19 kg'lik bisikletlerle inip çıkıyoruz :).

8. Samet Yavuz

Samet Yavuz Üye

Seviye:
    Arkadaşım ben zaten downhıL demedim onn tarzı dedim ona benzer Türkçe anlamlara pek yakın değilsin galiba. downhıL in ne oluğunu biliyoruz en pahalı ama en ağır bisikletler. parça kalitesi yüksek aletler. bu yaşta buna sahip olmam bile benm için iyi ok????????????????????????

9. Faik BİLGİN

Faik BİLGİN Forum Demirbaşı

Seviye:
    o zaman şöyle diyebilir miyiz??
    dh bisikletçileri kaslı bir yapıya sahiptirler en azından bacak kasları açısından

zaten kas gücü önemli bu işte herhalde o hoplamaya zıplamaya kas lazım diye düşünüyorum

10. Tolga Erçetin

Tolga Erçetin Kıdemli Üye

Seviye:
    Senin bisikletinin tarzı ≠ DH

Tartışacak bir şey zaten yok bu konuda... Ayrıca Türkçe'm de gayet iyidir... Neyse...

koraymalkoc çok doğru söylemişsin muhabbet sırasında hoş oluyor çıkmak, iterek çıkınca inişde cidden zevki artıyor.

Faik, DH'ta ve STREET'de en az bacak kadar kol, karın sırt da kullanıyorsun... Özellikle kolların iyi idare edebilmen için güçlü olmalı...

koraymalkoc bunu beğendi.
  11. batutanker

batutanker Aktif Üye

Seviye:
    zaten bısıkletle cıddı ugrasan kısılerın bacak kasları cok gelırmıs olur ama bu bıraz hareket yapmaya dondugu zaman ozman ustune kollar goguz karın kasları fılan cıddı vucud yaptırır ınsana

Tolga Erçetin bunu beğendi.
  12. koraymalkoc

koraymalkoc Bisikletkolik

Seviye:
    Bi hatan var.Her zaman en pahalısı en iyisi demek deildir.