Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

dh alandaki öneriler

Konu, 'Süspansiyon' kısmında Atakan Türkmen tarafından paylaşıldı.

1. Atakan Türkmen

Atakan Türkmen Aktif Üye

Seviye:
    arkadaşlar bana 20mm yada 180 mm maşa lazım bütçem 2000 2300 civarı ve peşin olacak şimdi bana öneriler lazım sr suntourun triple modeli boxxer serisi yada FOX 40 RC2 yada bunlara ek olarak hangi modeller olabilir artıları eksileri neler kullanan bilen gören duyan şikayeti olan memnun kalan ? yardımcı olursanız sevinirim alanım belli ztn dh..

2. Selçuk Çilek

Selçuk Çilek Forum Bağımlısı

Seviye:
    kullandığın kadroyu bilmiyorum..
    20mm herhalde 200mm olacak?
    bu bütçeyle(verdiğin sayıları ytl olarak algıladım)neden halen suntour triple seçimlerin arasında?
    sabit 200mm de veya 180mm çalışan bir maşa mı arıyorsun yoksa 160 ile 200mm arası çalışan..yani ayarlanabilir mi?
    FOX 40 RC 2 nin iki "zayıf" noktasını unutmamak gerekiyor. Şikayetler ön disk bağlantı (IS) noktalarında yoğunlaşıyor. Ayrıca ayarlamak için sol bacak içindeki spacerlerin yerlerini değiştirmen gerekiyor.

seçimlerine şunları ekle..(ve bu sırayla ekle..)
    1.Marzocchi 888 RC 3 World Cup
    2.Avalanche DHF 7.0 veya DHF 8.0 www.avalanchedownhillracing.com
    3.Foes F1 XTD www.foesracing.com
    (Foes ta ön geçme aksın 30mm olduğunu ve sadece yine foes ön göbekle kullanabileceğini unutma/ayrıca rotor göbek bağlantısı dört vidalıdır ve yine foes disk rotoru kullanman gerekiyor..yüksek fiyatlar!)

Ayarlı maşa düşünüyorsan:
    Marzocchi 888 SL ATA dan başkasını düşünme derim.
    Sol bacak üstünden 160 ile 200mm arası ayarlı. Fox 40 RC gibi uğraştırmaz.

bugünlük bu kadar..

slm

batuhany, ErkaL, Sahinoz ve 7 kişi daha bunu beğendi.
  3. OzgurIskin

OzgurIskin Kıdemli Üye

Seviye:
    Kadro nedir? Diger komponentler nedir? Profiline alan FR yazmışsın, burdaki mesajında Dh diyorsun. Ne tür biniyorsun? Ayrıca 2300 ytl sadece maşaya ayırdıgına göre Tokat'ta dh yarışları falan başladı sanırım? Neden bu kadar yüksek bir bütçe ayırdın? En iyisini mi almak istiyorsun?

Yukarda marzocchi 888 dışında yapılan önerilerden uzak dur. Onlar marjinal ürünlerdir, kesin ve net. Foes falan sakın ha..

Dh yapıyorsan ve bisikletin steve peatinki kadar hafifse alman gereken maşa rock shox boxxer wc. "Yok ben drop yapacagım, buyuk boslukları ucarak gececegim" diyorsan Marzocchi 66 veya 888, Rock Shox Totem, Manitou Travis gibi ürünlere bakabilirsin. FR için fox 40 ideal bir ürün degil. Ayrıca FR biniyorsan single crown al derim. Marz 888, RS boxxer, fox 40 vs bunlar dual crown. Bu maşalarla x-up yapamassın örnegin, iç boruların üst kısımları kadroya çarpar takılır. FR ile uğraşan hemen hemen herkes single crown kullanıyor.

Belirttigin rakamlar çok yuksek. Yeni başlayan biriysen bence daha makul urunlere bak. Şuan bende RS Domain coil var, mükemmel bir maşa. Zaten kötü diyen yok bak: http://www.mtbr.com/reviews/2007_forks/product_128154.shtml

Yine de en iyisini istiyorum diyorsan: FR için marzocchi 66 rc2 veya şimdi rc3, Rock Shox Totem coil. Olayım tamamen dh diyorsan RS boxxer wc.. Ama buyuk ihtimalle onu öylesine yazdın. O sebepten FR için önerdiklerime bak. Sonuçta onlarla da dh yapabilirsin. Bisikletin dh sınıfında olabilecek en hafif alet olmadıgı sürece hep FR maşalarına bak derim ve single crown al mutlaka.

Zamanında drag f5e boxxer takılabilir mi diye sormustum. O zamanki bilgim sınırlıydı, simdi daha cok sey biliyorum. Ama tum fr maşalarını alıp binmedim sonucta. Benim şuanki bilgimle yazabileceklerim bunlar

d.berkay, Onur Kula ve Atakan Türkmen bunu beğendi.
  4. bisikletletçi52

bisikletletçi52 Forum Demirbaşı

Seviye:
    rock shox şaşma bence boxxer dan hem memnun kalırsın

Atahan Akıllı bunu beğendi.
  5. Atakan Türkmen

Atakan Türkmen Aktif Üye

Seviye:
    dh ye geçicem o bütçe kısmı oynar ewet 200 mm olucak o aslında 200 den yukarısı ama 200 dedim genel önirelere bakabilmek içinde ... ;) selçuk abi anladın sen... birde tokattayım ancak yaza doğru izmir yada ege tarafına gidicem uygun fiyat ve pazar arayışı alanım da fr ...
    yani şimdiki bisikletimde zaten totem solo air ve dhx 5.0 var olmassa onları yenisine geçiricem ama kararsız kaldın triple hakkında pek fazla araştırma yapmadım sanırım daha yüksek bir fiyatı var msjınızdan anladığım kadarıyla ama totemi khs de sönük kalır dedim belki 180 mm sonuçta ... yani ciddi ciddi bir dh topluyucam ben aşşağı yukarı 8 milyar civarında bir bütçem var toplamda yani fiyatlarda oynama olur ... ama acele etmek istemiyorum ...

son olarak DragF5.user tatmin olduysan sevinidim ayrıca sana ve selçuk abie teşekkür ediyorum ...

bisikletci52 ordulu arkadaşım neye istinaden bunu söyledin :S :D :) ?_?

6. Selçuk Çilek

Selçuk Çilek Forum Bağımlısı

Seviye:
    Yapmak istediğin Downhill di ..öyle yazmışsın..
    verilen bilgilerle (DH) ve bütçeye göre bazı bilgiler aktardım sana abicim.
    yazdıklarını ciddiye alarakta sorularını yanıtladım.
    yani neden bu kadar para harcamak istediğini,tokat ta bu kadar profesyonel malzemeyle ne yapacağını ve neyi neden yazdığını sorgulamadım. senin andığın markaların dışında bazı markalar söyledim ki bu markaları çocukluk arkadaşımın oğulları kullandılar ve halen kullanıyorlar ve onların deneyimlerinden yola çıkarak drag arkadaşımın marjinal diye adlandırdığı avalanche firmasındaki firma sahibi Craig in verdiği hizmeti Marzocchi de çok ararsın diyebilirim.
    Herhangi bir sorunun olursa Craig le yazışma yapar amortisörünün bakımını üstlendikten sonra fotoğraflarını çeker ve ambalajlar ve anında sana yazılı geri döner.Bu da kendi deneyimimdir. (arka amortisör bakımım)
    Kalitesine ve bu işe adamışlığına %100 güvendiğim bir firmanın mallarını sana sadece önerebilirim. Ayrıca bu konuda az gelişmiş (servis,yedek parça) bir ülke de ikamet ediyorsan, kişiye özel hizmetin ne kadar önemli olduğunu çok iyi anlarsın.
    Bir süspansiyon bana göre aşırı yüksek teknoloji ürünü değildir. Bu nedenle üretim deki kalite arayışlarıyla, toleranslara ve ayrıntıya özen gösteren küçük firmalar da bu piyasada başarılarını ve varlıklarını sürdürmeye devam edebilmektedirler.
    Buna Brent Foes /Curnutt ekibi dahildir.
    Sadece Foes ta ilk yazımda uyardığım gibi bu özel hizmetin daha yüksek bir bedeli vardır ve Brent maalesef bu konuda Craig kadar başarılı değildir. Bu doğaldır çünkü Foes süspansiyonun dışında da bir sürü başka üretim yapıyor.
    Seri üretim yapan bir imalatçının dışında bir arayışa girersen Avalanche yönelebileceğin en iyi adrestir. Ve senin bütçenle bu adımı rahatlıkla atabilirsin.
    Sonuçta spor olarak şunu yap .. bunu yapma..diyemeyeceğim..neden hoşlanıyorsan onu yap abicim.

d.berkay bunu beğendi.
  7. Atakan Türkmen

Atakan Türkmen Aktif Üye

Seviye:
    abicim tekrar söyliim ben tokatta kalmıyacağım ege ye geleceğim ve oraya yerleşeeğim ayrıca senle çok işim var mükemmel bir bisiklet topluyacağız seninle :) ... çok parça şipariş ediceksin sen :)

e bişiler yapıcaksamda evladiyelik olsun diyorum şimdikinden daha düşük birşeye benmem ...

(hoş buda hediye geldi ya ..)

8. OzgurIskin

OzgurIskin Kıdemli Üye

Seviye:
    Hmm Totem solo airin var ve öneri istiyorsun... tamam...

Hata bende yardımcı olmaya çalışıyorum. Pardon, iyi aksamlar.

9. caner(bmx)

caner(bmx) Forum Demirbaşı

Seviye:
    marzocchi super t rcv dusun derim ben kullaniyorum gayet guzel

10. Atakan Türkmen

Atakan Türkmen Aktif Üye

Seviye:
    öneriniz için teşekkür ederim sayın QUX

özel mesajınız var

11. mecaoz

mecaoz Forum Demirbaşı

Seviye:

kesinlikle yanlıs anlasılmak istemem ama

su bisikletinin fotolarını foruma gondersen de sole adamakıllı bi dh gorsek totem solo air i ve dhx 5.0 ı olan.

edit: bu mesajı ispatlaman amacıyla yazmadım sadece totem amortisoru bir bisikletin uzerinde dhx 5.0 la birlikte gormek istedim hemde arka planında turkiyenin bir bolumu olan bir foto karesinde;) ;)

batuhany ve Sinto bunu beğendi.
  12. Atakan Türkmen

Atakan Türkmen Aktif Üye

Seviye:
    tabiki foto makinem arızalandı 1.5 - 2 hafta sonra gelicek en kötü ihtimalle onla çekerim ama bi arkadaşınkınkini fln bulursam ztn açıcam bisikletlerinizin resimleri bölümüne

nedemek anlatmak istediğinizi anladım :)

NOT : DH deil FR ...

13. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    http://www.ridinghighuk.com/index.php?option=com_content&task=view&id=249&Itemid=137

şimdi bir dakika sende bu bisikletten var ve değiştirmek istiyosun öle mi?? :eek: :7:

Ya yanlış anlama da bu bisiklet sana gerçekten ama gerçekten yetmiyor mu?

Yani gördüklerim duyduklarım şahit olduklarımdan yola çıkarsam 17 yaşındaki bir gence Tokat veya İzmir'de bu bisiklet çok rahat yetmeli fakat yetmiyor diyosun.. Yani tamam istenir normal de yani 7-8 bin ytl de böyle bir bisikletin varken sence gereksiz olmaz mı??

mecaoz ve -erkan- bunu beğendi.
  14. mecaoz

mecaoz Forum Demirbaşı

Seviye:

kardes sen diger dh (selcuk cilek in) ilanına oks ye hazırlanıyorum die yazmamısmıydın 17 yasında mı oks ye hazırlanıyosun:eek: :eek:

d.berkay bunu beğendi.
  15. Atakan Türkmen

Atakan Türkmen Aktif Üye

Seviye:
    abi o sistem baya karışık 15 yaşımdayım ama bu üyelik normalde benim diil ;) neticede selçuk abinin kadroyu alıcak olan şahıs benim ;)

bazı forumlarda vb dışında kullanılanlar bazıları vb yee yüklüor 16 yaş altı üye uygulaması var ve bu üyeler bazı yerleri göremiyor gördüğüm kadarıyla burada yok ama inan başka yerlerde var yöneticilik tecrübelerimden biliyorum ;) fotolar 1.5 2 hafta içinde geliyor ...

16. dümenci

dümenci Kıdemli Üye

Seviye:
    Kardeş 7-8 liran war ama foto makinan yok nası işş bu yaa,sen sözünün eri ol bi an önce foto koyda forum olarak bakalım.Malzemelerini söylüyorsun yok fox shock war totem air maşa war 7-8 lirada paranda war ama o malzemeleri görmek isteyenlere 2 haftadan bahsediyosun.bırakk yaaah...

17. Atakan Türkmen

Atakan Türkmen Aktif Üye

Seviye:
    abicim makinamı gönderdim diorum servise anlamıyorsun diilmi bekleyin diorum hepiniz utanıcaksınız ama çok geç olucak bekleyin ... bu gün yine sağdan soldan bakıcam varsa çekerim zaten sınav haftam arada bir giriyorum siteye

yada ekleyin göndereyim resimleri yanlız herzmn online olamıyorum bu forumdan geldiğinizide söyleyin öle tanıyabilirim ancak çünkü birkaç forum daha var

k0tu_ch0cuk@msn.com

18. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Söylediklerimi geri alıyorum :)
    15 yaşındasın ve "big air G9" sana yetmiyorsa saygı duyuyorum... Bisikletinin olmadığına inanmıyor değilim ama böyle bir bisiklete sahipken neden değiştirmek istediğini anlayamıyorum ben...

19. Atakan Türkmen

Atakan Türkmen Aktif Üye

Seviye:
    :):):):):):)

20. mecaoz

mecaoz Forum Demirbaşı

Seviye:
    konuyla ilgili degil ama:rolleyes:

berkay abi bu nasıl cumledir hayran kaldım:D :D :D

olumlu ile olumsuz arasında 3 kere yon degiştiriyo :D :D

gurkankas ve d.berkay bunu beğendi.