Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Devlet Demir Yollarından çektiğimiz

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında huseyin kılıc tarafından paylaşıldı.

1. huseyin kılıc

huseyin kılıc Forum Bağımlısı

Seviye:
    slm arkadaşlar bugun saat 09:30 da fırat ekspıresiyle ceyhandan malatya ya gidecektim tabi bisikletimle berabeer gişeden biletimi aldım ve tireni bekledim
    tren geldi bana en arka vagona gitmemi sölediler gittim ve bağaj şefiyle konuştum ama bağaj şefi sert bir dille bisiklet felan alamam dedi ve birton azar yedim:boese157: rica ettim felan dedim parası neyse vereyim ben alamam git tren şefine dedi :boese157:
    neyse tren şefine varmadan istasyondaki hareket memurundan beni bindirmesi için rica ettim oda tamm dedi hareket memuruyla birlikte gittik busefer oda biton laf dedi ben alamam git bağaj şefiyle konuş dedi bende dedim öğrenciyiz bir güzellik yapamazmısınız dedim ücreti neyse verelim dedim olmaz ediler benim halimi gören istasyon müdürü dayanamadı oda geldi sorun ne dedi bisikleti almıyorlar dedim bide o konuştu onada yok dediler ve şunu dedi bağaj amiri akşamki trenle gel ben almam dedi ve tren gitti
    ben kaldım istasyonda :boese157: gişeden biletimi iptal ettirdim ve ordan bir şikayet dilekçesi yadık ve ddy karaladık
    bu olay herkesin başına glebilir bence bir bisikletli olarak herkesin bu bağaj sorunuyla ilgili ddy larına bir şikayet dilekçesi göndermesini istiyorum
    saygılarımla hüseyin kılıç

2. huseyin kılıc

Seviye:
  3. serhad

serhad Forum Demirbaşı

Seviye:
    huseyin kılıc bunu beğendi.
  4. huseyin kılıc

Seviye:
  5. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    Çok üzücü ve bir o kadar OHA (özür dilerim) bir durum...

YASSAK KARDEŞİM tarzı bir durum oluyor sanırım...

Bizim gibi yetkilerin yasalarda değil de kişilerin elinde olduğu ülkelerde böyle durumlar normal...

Tipini beğenmez, canı istemez, eşiyle kavgalıdır, muayyen günlerindedir vs...
    Bir şekilde canı nasıl isterse o şekilde kural uydurulur...

Tekrar geçmiş olsun...

6. el turco

el turco Kıdemli Üye

Seviye:
    can sıkıcı bir durum oldugu kadar ofkelendirici de. lutfen isin pesini birakmayin, internetten de sikayetinizi TDDY'na iletin, takipcisi olun. Bizi de gelismelerden haberdar edin, hep birlikte belki bir e-posta yagmuruna tutalim TDDY'ni.

7. huseyin kılıc

Seviye:
    şimdiden on şikayet dilekçesi gönderdik sizlerinde göndermenizi rica ederim.

8. el turco

el turco Kıdemli Üye

Seviye:
    e-posta adresini ve bir metin hazirlarsaniz, herkes yollamak icin de biraz zaman ayirirsa yararli olur.

9. Decoy

Decoy Üye

Seviye:

üzücü gerçekten üzücü.
    ne garezi var bisiklete yahu?

10. Nevzat KÖSEOĞLU

Nevzat KÖSEOĞLU Onursal Üye

Seviye:
    bence bu yanlış bi davranış

yanlışa yanlışla karşılık vermemek gerek

tamam adam yanlış davranmış olabilir ama o kişi o trenden sorumlu hemen fevri davranıp bu tür şikayet dilekçeleriyle tren personelini işinden edebiliriz sonuçta o tren o adamın ekmek teknesi

şikayet dilekçesini sahıs adına değilde bagaj yönetimi hakkında yazarsak daha doğru olacagını sanıyorum

11. tayfur

tayfur Onursal Üye

Seviye:
    Bu bakış açısına katılmıyorum. Adamın ekmek teknesi belki ama oranın ağası değil, bir devlet memurudur. Bisiklet taşınmaması için hiçbir mantıklı sebep yok. Böyle sosyopatça keyfi uygulamalar yapmaya tenezzül ediyorsa sonuçlarına da katlanmalıdır.

huseyin kılıc ve gurkankas bunu beğendi.
  12. Erhan1

Erhan1 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Şikayet dilekçesi yazmak bizi biraz teskin edebilir ve bir sonuç alınamaz ya da çok uzun bir zaman alabilir.Bunun yerine kararlı olmak,haklarının bilincinde olduğunu karşıdakinin kafasına çaka çaka göstermek ve gerekirse de fırçayı sizin atmanız gerekebilir.Son yaşadığım tecrübe şudur;İzmirden yakın bir bölgeye trenle gitmek için biletimi aldım bisikletimi yüklerken yasakçılar meydana çıktılar,önce uygun dille açıkladım ısrar ettiklerinde ise bisikleti içeri yükledim ve onların çağdışı kurallarını tanımadığımı belirttim,birşey yapamadıkları gibi aralarında çelişkiye düştüler,çünkü haklı ve mantıklı olduğumu gören birileri vardı.
    Geçmiş olsun arkadaş ,iyi günler ..

huseyin kılıc ve tayfur bunu beğendi.
  13. el turco

el turco Kıdemli Üye

Seviye:
    ben de degerlendirmenize katilamiyorum. gorevini dogru yapsin, kisisel davranmasin. yapamiyorsa da yerini yapacak baska birine terk etsin. babasinin tezgahi degil orasi. sonucta kurumlari kisiler temsil eder. kurum icin de uzaklastirilmasi gereken biri. bizim rapor etmemizi bekliyorlar. baska turlu denetim olamaz-degil mi?

14. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    Kuralların geçerli olduğu ülkelerde herkes kurallara uyarsa kimse ekmeğinden olmaz. Kurallara uymayanlar da ekmeğinden olmaya mahkumdur...

Şöyle bir durum olsaydı: Bu arkadaş sınava yetişek olsa ve bu adam yüzünden sınavına giremese... Sınava giremediği için 1 veya yarım eğitim yılını kaybetse... Bu süre bu arkadaşın 6 aylık ekmek parasına maal olmayacak mıydı?

Maalesef biz kurallar ülkesinde değiliz, keyifler ülkesindeyiz. Beline tabanca takan güvenlik görevlisi oluyor. Eline düdük alan kondüktör. Sonra YASSAK kardeşim...

Yolun açık olsun Türkiyem...

15. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    Kuralların geçerli olduğu ülkelerde herkes kurallara uyarsa kimse ekmeğinden olmaz. Kurallara uymayanlar da ekmeğinden olmaya mahkumdur...

Şöyle bir durum olsaydı: Bu arkadaş sınava yetişek olsa ve bu adam yüzünden sınavına giremese... Sınava giremediği için 1 veya yarım eğitim yılını kaybetse... Bu süre bu arkadaşın 6 aylık ekmek parasına maal olmayacak mıydı?

Maalesef biz kurallar ülkesinde değiliz, keyifler ülkesindeyiz. Beline tabanca takan güvenlik görevlisi oluyor. Eline düdük alan kondüktör. Sonra YASSAK kardeşim...

Yolun açık olsun Türkiyem...

16. huseyin kılıc

Seviye:
    slm arkadaşlar malatyadan yazıyorum adanadan malatyaya giden posta tireni ne bisikletimi sökmek koşulu ile getirdim üstelik parada almadılar bisikletten
    ve devlet demir yollarına gönderdiğimiz dilekçelere yanıt geldi ne yazıkki beni suçlu bulmuşlar işte cevap:
    Trenlerimizde bagaj taşıması yapılmadığından ve bisiklet yolcu beraberinde taşınabilecek türde bir eşya olmadığından trene kabul edilmemiştir. Personelimiz mevzuata uygun işlem yapmıştır.

Yaşadığınız sıkıntıdan dolayı üzüntümüzü belirtirken, seyahatlerinizde demiryollarını tercihiniz için teşekkür eder, esenlikler dileriz.

Kuruluşumuza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür eder, bilgilerinizi rica ederiz.

17. NKORHANK

NKORHANK Aktif Üye

Seviye:
    Tesadüf ben de bugün tren ile yapılabilecek alternatiflere bakıyordum. Bunu okuduğum çok çok iyi oldu.

18. Faik BİLGİN

Faik BİLGİN Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bunu yapan şef,müdür ve oradaki görevliler yasşlandıklarında bu yaptıklarını hatırlayacaklardır.

''Zamanında bir genç geldi ben onu bisikletiyle almadım.''Bunu söylerken de elbette her taraf çöl olmuş,kavruluyo,yakıt kalmamış.Etrafına birde bakıyorki ne görsün:
    Her taraf bisiklet ve bisikletli.Neden mi?
    Şu yüzden;küresel ısınma sayesinde yakında yakıt felan kalmayacak ondan sonra herkez ulaşım aracı olarak elbette bisiklete dönecek.Sıkmayın canınızı yani:):)

Bu arada yakıt hemen bitmeyecek yanlış anlaşılma olmasın.Lafın gelişi öyle yazdım:)