Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Device Manager - Ses ikilemi

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Atacan tarafından paylaşıldı.

1. Atacan

Atacan evden işe, işten eve

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    selamlar,

Bilgisayarın sesi sebepsiz yere gidiyor, yani ne herhangi bir ses çıkartıyor, nede bu olayın olduğu sırada youtube gibi sitelerdeki video'ları oynatıyor. Çözüm olarak bulduğum 2 yöntem var, birincisi klasik restart, diğeri ise device manager'dan scan for hardware changes yapmak. bunu yaptığım anda ses geri geliyor. OS windows 8, laptop lenovo ideapad ultrabook serisinden.

driver güncelleme, windows update yaptım çözüm olmadı.

Karşılaşan, yorumu olan var mıdır?

2. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bilgisayarınızda yüklü olan bir yazılım muhtemelen ses sürücünüzle çakışıyor ve ses sürücüsü çalışmayı durduruyor veya kalıcı olarak el ile çalıştır modunda. Bilgisayarıma sağ tıklayıp yönet(manage) deyin. Oradan aygıt yöneticisine(device manager) tıklayın ve sağda açılan menüden hizmetler ve uygulamalar(services and applications) satırına çift tıklayın. Sonra tekrar Hizmetler(services) sekmesine çift tıklayın ve açılan uzun listeden ses hizmeti(audio service) ve windows ses(windows audio) sekmelerini ayrı ayrı açarak hizmetlerin başlangıçta nasıl çalıştıklarını kontrol edin(startup type). Her ikisi de Otomatik(automatic) seçeneğinde olmalı. Eğer ikisinden biri el ile(manuel) ise değiştirip otomatik moda alın ve o hizmete sağ tıklayıp Çalıştır(Start) deyin. Eğer hâlâ ses gidiyorsa ilk bahsettiğim şüpheli yazılımı arayın.
    Bu sorun tahminen ne zamandır var? O tarihte neler yüklemişsiniz kontrol edin. Kontrol Paneli>Varsayılan Programlar>Programlar ve Özellikler(Control Panel>Default Programs>Programs and Features)

Kolay gelsin...

Atacan ve Barış TURAN bunu beğendi.
  3. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bana da çok benzer bir şey olmuştu.
    Herkes bir şey demiş, denedim hiçbiri işe yaramadı.
    "Eeeeh ne uğraşacam la" deyip format attım. Şimdi tertemiz oldu :).

Barış TURAN bunu beğendi.
  4. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Format son çare...

5. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    İşte bir sürü şey denemek gerekiyordu. Yeni de SSD sabit disk almıştım, hepsi üst üste gelince düşünmedim bile :).

6. Atacan

Atacan evden işe, işten eve

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Tesekkurler. Komple bir uninstall device yaptım, devam edecek olursa bu yöntemi deneyecegim.

1-2 aydır var, tabii durup dururken olusmadı, kesin bir sebebi vardır ama mantıklı bir sebebi yok :) iş bilgisayarı oldugu için extreme bir kullanımım yok bu makinada, windows update'den şüpheleniyorum

7. Cuneyt Erkman

Cuneyt Erkman Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    başıma gelen bir olayı anlatayım ekran korumaya girince ekran tekrar açılmıyordu internetten araştırınca cozumun eski bir driver ile cozuldugunu okudum yukledim sorun ortadan kalktı benimde laptop lenovo bu arada birde mumkun oldugunca driverları updatede cıksa bile kendi sitesinden indirmeniz yonunda oteki yine lenovo marka laptopumda ekran kartı ile ilgili windows update driver yuklemeye kalkısırken basarısız oluyordu sitesinden en son driveri indirerek cozum buldum
    kolay gelsin

Atacan bunu beğendi.