Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İnceleme Deuter heybe çanta (38litre)

Konu, 'İncelemeler' kısmında Türka¥ tarafından paylaşıldı.

1. Türka¥

Türka¥ Onursal Üye

Adı:
    türkay
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    uzun zamandır heybe çanta arayışı içindeydim. en son XLC'nin (2x15) 30litrelik çantalarını almayı düşünüyordum ancak nereye sorsam stokta yok dediler. takip eden günlerde bir arkadaşımın 30litrelik çantasını gerçek hayatta görünce bu boyut içime sinmedi, en azından 40litre olsun diyerek tekrar aramaya başladım.

en sonunda Deuter Rack Pack Uni Panniers modelini beğendim, tabi tek sıkıntı yurtiçinde satan bir yer yoktu. yabancı siteleri takip etmeye başladım. ve mutlu son. totalcycling sitesinde (kargo dahil) 76 dolara satılan çantaları ufak bir indirimle (kargo dahil) 65 dolara satın aldım. 1 haftalık bekleyişin sonunda çantalar nihayet elime geçti.

(PTT, avrupadan gönderilen kargoları daha hızlı ulaştırıyor bu kesin)

DEUTER sitesindeki verilere göre;
    çantaların ağırlığı: 1.5kg
    kapasitesi: 38litre
    ebatları: 42 x 32 x 21 (H x W x D) cm
    yağmura suya dayanıklı ancak %100 koruma özelliği yok.
    zaten %100 koruma olanlar naylon bir görünümde oluyor ki, o tasarımları beğenmiyorum.
    ayrıca yağmurda çamurda sürmeyi sevmediğim için benden yana sorun yok.

paketin ilk açılışı

bisiklet üzerindeki görünümü

çantanın üstünü örten şapka kısmında bir cep var, önden belli olmuyor.

ön tarafta yine ufak bir cep var, ıvır zıvır şeyler koyulabilir

çantanın ağzı bu şekilde büzmeli, ilave eşyaları rahatlıkla sığdırabilirsiniz.
    bu ilave durum genişlemesi için kilit mekanizması da uzayıp kısalacak şekilde tasarlanmış

çantanın içini merak edenler için

iki çanta arasında kalan ara bölüme çadır veya uyku tulumu gibi eşyalarınızı koyarsanız onları sabitleyecek bir kayış sistemi de var
    (uygulamada gösterebilmek için yastık kullandım idare edin)

son olarak çantaları monte etmek çok basit. üst kısmında büyük kanca askılar var, alt kısımda ise lastikli ufak kancalar var. özellikle çantaların içi doluyken yerinden çıkacağını düşeceğini hiç sanmıyorum, oldukça sağlam görünüyor.

deuter markasının kendi sitesi -> Rack Pack Uni

totalcycling'den almak isteyenler için link -> Deuter Rack Pack Uni Panniers - Pair | TotalCycling.com

not: fotolar cep telefonu ile çekilmiştir.