Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

detaylı bir soru(bisiklet seçimi)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında fatihbay tarafından paylaşıldı.

1. fatihbay

fatihbay Yeni Üye

Seviye:
    merhaba

yakın tarihte bisiklet almak istiyorum yalnız tam karar veremedim.

kimisi kadronu iyi seç diyor kimisi de donanımı iyi olsun diyor.

benim sorum şu, cannondale trail sl3 almayı planlıyorum fiyatı yaklaşık 2000 lira. Bu paraya diğer bisiklet markalarının (sedona, carraro, salcano vb.) üst seviye sayılabilecek donanıma sahip dağ bisikletlerini alabiliyorsunuz.

peki ben cannondale aldığım zaman gerçekten kadro kalitesini anlayabilirmiyim? yani bana üst seviye donanıma sahip diğer marka dağ bisikletlerinden daha konforlu bir sürüş verir mi? yoksa arasındaki fark verdiğiniz paraya değmeyecek kadar az mı?

son olarak bisiklet kadrolarının yapılmış detaylı bir analizi var mı? yani matematiksel bilgilerle şu kadro testten şu kadar puan almıştır dibi bir incelemeden bahsediyorum.

herkese şimdiden teşekkürler.

2. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    eğer aşırı sert bisikleti kullanmıyorsanız cannondale almanıza gerek yok, kadro sürüş kalitesini o kadar etkilemez, sedeno salcano vs. bisikletleri seçmek bana daha mantıklı geliyor çünkü donanımlar sürüş performansınızı daha fazla etkiler.

fatihbay bunu beğendi.
  3. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Forumlarda soru sorulduğunda kimisi onu der kimisi bunu.Kimisi'ler bitmez.Ben de bu kimisilerden biri olarak şunu söylerim.Kadro set önemlidir.Ne kadar önemlidir,anlatalım.

Shimano Acera ile XTR nin kalite farkını anlatmaya gerek yok.Fiyat farkı dağlar denizler.Ya performans? O size ait.Performans her şeyi belirler.Bisiklete yüksek donanım takmak,kendi potansiyeli düşük bir binici için,görüntüden öteye geçmez.

Pek çok yarışçı alt seviye donanımlarla yarışlara katılıyor.Örneğin benim MTB de Acera üstü tek bir komponent yok ve yakında yarışa katılacağım.Sıkıntı yok,eminim ki işimi görecek.Yani rakiplerimi geride bırakacaksam-ki bazılarını kesin bırakacağım-bu donanımla olmayacak.Geride kalırsam-ki bazı yarışçılar da belki beni geçecekler-bu onların donanımının daha iyi olmasından ötürü olmayacaktır.Ya güç,kondüsyon ve tekniğimle geçecek,ya da geçileceğim.Bu aşamada güvendiğim tek unsur bisikletimin kadrosu olacaktır/olmalıdır.

Cannondale alırsam bu farkı hissedebilir miyim diye soruyorsun.Elbette hissedersin.Komponent dediğin nedir ki,frame her şeydir,unutma.

fatihbay, tozluklu ve Oguzhan.Pilgir bunu beğendi.
  4. Oguzhan.Pilgir

Oguzhan.Pilgir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    ustadan usta işi bir yorum, ne denebilir ki?

Derya Keçeci bunu beğendi.