Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Detaylar . . . ( ekleme yapabilirsiniz )

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında mariokaldato tarafından paylaşıldı.

1. mariokaldato

mariokaldato Özlem, Yün don ve epılpay

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Merhaba dostlar Nasılsınız ? Umarım herşey yolundadır...
    Eskiden Leman dergisinde "detaylar " adında çok severek okuduğum bir bölüm vardı. Ben bunu bizde yazarak paylaşabilir , diğer insanların yüzünde gülücüklere yada "_has....tr laaa bende aynen aynen :D " tepkileri oluşturarak ortak paydalarımızı keşfedebiliriz diye düşündüm. Katılımlarınızı bekliyorum ve siftah ile başlıyorum :

1.Bi şekilde evden çıkarken apartman korkuluklarına kitlediğim mtb min orada olduğunu görmekten çok memnun oluyorum...
    2.Çocukluğuma yada gencliğime dair ( hala gencim öhöm öhööö ) anılarımı hatırladığımda hafiften bir sırıtma yaşıyorum.
    3.Çay demlerken ( hastasıyım çayın , yanında çekirdek yada cips on numara gider ) kaynak suyu kuru çayın üstüne dökerken yüzüme gelen çay kokulu buharı çok seviyorum.
    4.Yaşamımın her hangi bir evresinde sevdiğim bir şarkıyı bir şekilde bir yerlerde tekrar duyunca tekrar o döneme şakkadanak sanki zaman makinasına binmiş gibi gitmeyi seviyorum...
    5.Bir otobüs durağında beklerken milletin matematiksek hesaplarla aynı yere yığılarak gelen otobüse önce binme planı yaptığı anda şöförün tam yeri ayarlamayıp lönk diye önümde durup kapının açıldığı anda ilk binen ben olduğumda çok mutlu oluyorum.
    6.Dolmuşa bindiğimde yada herhangi bişey satın alırken cebimde tam o para çıkışmadığında ( "_50 kuruşum çıkışmadı abi...canın sağolsun bilader helali hoş olsun _!" ) adamın babacan davranmasına çok memnun oluyorum.
    7.Bisikletime binip ilk pedala bastığımda yüzüme vuran rüzgarı çok seviyorum.
    8.Yazın evime doğru giderken mahalle aralarında burnuma vuran biber kızartması kokuları eşliğinde cuzzzzzzzzz cazzzzzz hşşşşşşşşşş ( sublminal mesaj denemesi yaptım eheheh :D ) seslerini çok seviyorum.
    9.Kargodan çok arzuladığım , satın aldığım bir ürünün teslimat sürecinde cep telefonuma gelen kargo teslim mesajını aldığımda ve sonrasında paket elime ulaştığında paketi kibarca açmak yerine hayvan gibi parçalayarak açmayı çok seviyorum.
    10.Çayıma püsküyüt ( keyfinize göre "bisküi"," piskuvit","bisküvü","büsküyüt" diyebilirsiniz)
    bandığımda eriyerek dağılması ile dökülmeden parçalanmadan ağzıma ulaşabilmesi konusunda ince zamanlama denemeleri yapmayı seviyorum....

vesaire vesaire eklemeler yaparsanız üşenmeden okur ve memnun olurum

2. Yunus M.

Yunus M. FOREVER MTB

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Merhabalar :D

hiç kendimi bu şekilde özetlememiştim ama doğaçlama ilk aklıma gelenleri yazıyım :rolleyes:

1. Bi şekilde evden çıkarken apartman korkuluklarına kitlediğim mtb min orada olduğunu görmekten çok memnun oluyorum...(kesinlikle aynı :))
    2. iş dönüşü eve geldiğimde 10 dk sonra hadi yemek hazır cümlesine hayrannım..
    3. bisikletle bu kadar yol gidilir mi diyenlere sen malak gibi otobüs koltuğunda oturup giderken ne zevk alıyosun dediğimde ki surat ifadesi hoşuma gidiyor..
    4. eski kız arkadaşım elinde çocuğuyla sokakta gezerken biz bisiklet grubu olarak güle oynaya yanından geçerken ki özgürlük hissi paha biçilemez :cool:
    5. yeni telefon aldığımda ilk 1 hafta kılıfla kullanıp sonra kılıfı çıkarmak yalın haliyle kullanmak da bi o kadar keyif veriyor..
    6. kredi kartında ya da money kartta ki bonuslar, aldığım indirimler de çok hoşuma gidiyor :hrkbuya:

benden bu kadar :)

mariokaldato bunu beğendi.
  3. nurimo

nurimo Mosso 730 TCA

Adı:
    Nurullah Talha İnce
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    1.Evden çıkıp garaja indiğimde eski karyolaya bağladıgım mtbmin orda olduğunu gormekten keyif alıyorum.
    2. Mtb'min kilidi cozmeden once gidona iki kucuk saplak ve aptal bir siritis ile naber bugun bebek demekten acayip zevk aliyorum.
    3.Yokusu cikarken nefes nefese kalip daha son 1.5 kilometrelik rampadan pedal basmadan indikten sobra vuooooohhhh diye bagirmaktan keyif aliyorum boyle iste.

cagdascaneroglu ve mariokaldato bunu beğendi.
  4. mariokaldato

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @nurimo supermis dostum :D

@Yunus M. Eski sevgilin yanindan gecerken icinde Ümit Besen calmiyosa cok guzel :D

fatihİ.10 bunu beğendi.
  5. Yunus M.

Yunus M. FOREVER MTB

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
  6. Talha Ateş

Talha Ateş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Bize yazacak bir şey bırakmamışsınız:) Bari şunları ekleyeyim.

- Satılmayan-bulunmayan durumlarda... Bir arıza olunca veya bir parçayı kendim yapmam gerektiğinde küçük atölyemde çalışıp işi tamamlayınca yaptığım esere bakıp çok mutlu oluyorum.
    - Lastik patlayınca sinir oluyorum sonra tamir edince yine aynı...:)
    -Bisikletli çocuklar yanıma gelip "Amca bisikletin çok güzelmiş" dediklerinde "Sizin gibi deli deli binmiyorum" dediğimde...

7. mariokaldato

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @Yunus M. Bu arada kart puanindan elektronik malzeme.almak cok keyifli kulaklik flas disk bos dvd vs :D

@Talha Ateş kac para bu dediklerinde agzimdan 200 tl icimden" 1000 tl lan salak " demek cok zevkli :D

Yunus M. ve Talha Ateş bunu beğendi.
  8. emre_s

emre_s Kıdemli Üye

Seviye:
    şehirler arası yollarda emniyet şeridin, kapatıp 60-70 km hıza ulaşmak.

9. mariokaldato

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @emre_s maşallah mtb değil demekki yol bisikleti seninkisi :D

10. emre_s

emre_s Kıdemli Üye

Seviye:
    İkiside :)
    Yol memlekette yazları biniyorum ona. MTB istanbulda.
    Bir yandan da yeni mtb almaya çalışıyorum. :)

11. Kamış Tornavida

Kamış Tornavida Kıdemli Üye

Adı:
    Ali
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    1) Uzun zamandır çalıştığım fakat bir türlü dizisini yerine oturtamadığım makamı bir anda yapıverince;
    2) Şöyle bir tur yapayım diye dışarı çıktıktan sonra eve patlaksız dönebilince;
    3) MTB ile ağaçların arasına dalıp ufak hasırı yere sererek uzandığımda ağaç dallarının arasından mavi derinliği görüp streslerden bir nebze uzaklaşınca;
    Mutlu olup şöyle güzel bir elhamdülillah demek gibisi var mı... :)

12. Osman Tuğrul

Osman Tuğrul Forum Bağımlısı

Seviye:
    Trafikte, bisikletlinin farkına varıp yol veren sürücünün hası mı? desem yoksa aracı ile beni sıkıştırmadan aynı hızla seyir ettiğim ehliyeti bakkaldan almayan kişi ve kişilere her türlü selam şekillerini kullanarak selam vermeyi seviyorum ;)

13. mariokaldato

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @Osman Tuğrul :D

@Osman Tuğrul trafikte araclara elimle isaret ederek yol vermek sonrasinda trafik sıkışınca aralarindan roket gibi geçmenin tadıda pek zalımdır :D

Osman Tuğrul bunu beğendi.
  14. Osman Tuğrul

Osman Tuğrul Forum Bağımlısı

Seviye:
    @alifurkan390 2. Maddeniz de yazdığınız şeyi geçenlerde yaşadım ama ecel teri döke döke. Lastikler patlamıştı yamadım tekrar patladı aonra tekrar yamadım, velasım bisiklet etkinliği vardı gittim sürüşteyiz içimden sua ediyorum neredeyse etkinlik bitince in şimdi sakın inme diye söylendim, iyi bir şey olmadan döndüm.

mariokaldato ve Kamış Tornavida bunu beğendi.
  15. Kamış Tornavida

Kamış Tornavida Kıdemli Üye

Adı:
    Ali
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @Osman Tuğrul Neredeyse her turda bu kaygıyı yaşıyorum; ama öyle toplu sürüşlerde bu endişenin katlanarak arttığını düşünecek olursak... Oldukça ciddi bir durum :)

16. mariokaldato

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Ekleme : Sahibinden kom da mtb ilanlarına bakmak da hoşuma gidiyor , çunku yolda gördüğümüz mtb ler tam gaz geçtiklerinden durdurup bakma imkanı bulamıyoruz :D

17. huseyinbozan

huseyinbozan Aktif Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Fiyakalı son model biyclelerin yanında benim klasik bisiklete bakmalarından inanılmaz ketif alırken la gidon yamulmaz inşallah iç geçirmelerine
    Bisikletcilerin bunların miyadı doldu hem de çok ağırlar al şunları ısrarlarına(ki taş gibi babaı binmiş adamın )
    Bisiklet iye her gidişimde hep iç lastik fiyatını sormaya tısss

18. ERDİNÇ DURAN

ERDİNÇ DURAN Yaşadığım kadar daha yaşasam yeter.

Adı:
    ERDİNÇ DURAN
    Bisiklet:
    Peugeot
    Seviye:
    Merhaba...yazmazsam ahtım kalır..:)

- peynirli büyük bir tabak makarnayı büyük bir paça büfteğe tercih ettiğimi söylediğimde arkadaşlarımın bana bakışını seviyorum...
    - bisikletimi görmek için balkona çıktığımı belli etmemek için "ben bir bahçeye bakayım" dediğimde eşimin yüzündeki o herşeyi anlayan ama belli etmeyen ifadeyi seviyorum...
    -herhangi bir ortamda bisiklet muhabbeti açıldığında herkesin olağan üstü bisiklet maceraları olduğunu duymak ve dinlemek müthiş oluyor...
    -bir bardak soğuk suyu gelen misafirlerime allandıra ballandıra içirmeyi ve tepkilerini çok seviyorum... :)
    -bisikletimin üzerinde kendimi atletik güçlü ve yakışıklı hissediyordum, ta kiii komşum ve arkadaşım olan birinin gerçekleri yüzüme vurana kadar... :)
    -müsvette kağıtları biriktirip, kenarlarından zımbalayıp matbaa da küçük küçük defterler haline getirip kullanmayı eşe dosta hediye etmeyi seviyorum....

Osman Tuğrul ve mariokaldato bunu beğendi.
  19. mariokaldato

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @ERDİNÇ DURAN bu superdi abi )

:)