Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Destek istiyorum

Konu, 'Ege Bölgesi' kısmında guvden tarafından paylaşıldı.

1. guvden

guvden Yeni Üye

Seviye:
    merhaba
    ismim güvenç. eşimle birlikte bu spora başlamayı düşünüyoruz ve bisiklet tercihinde zorlanıyoruz. Yapmak istediğimiz uzun mesafeli gerek yol gerek araziden geziler yapmak. Tecrübeli arkadaşların uygun bisiklet ve marka önerilerini rica ediyoruz.

2. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Merhaba,
    Eşiyle beraber gezenlerin ve bayan sürücülerin arttığını duymak çok güzel.
    Bayanlar binerse çocuklarımız çok küçük yaşata gerçek bisiklet kültürü ile tanışmış olurlar.
    Eşimle çok uzun km leri Sedona borla lar ile yaptık. Eşiyle beraber benim kadar çok gezen çok kimse yok sanırım.
    Başlangıç için çok iyi seçenekler. Tabiki bütçenizi ve sıfırdan başlayacağınız için kask - eldiven - bagaj vb. harcamalarıda dikkate almalısınız.

Forumda arama yapmanızı veya gezinmenizi tavsiye ederim. Pek çok sorunuzun önceden cevaplandırılmış olduğunu göreceksiniz.

Selamlar.

3. ahmet ozgen

ahmet ozgen Onursal Üye

Seviye:
    çok güzel düşünmüşsünüz en iisini yaparsınız bisiklete binmekle hertürlü sorularınıza cvp vermek isteriz burdayız

4. ozan_kement

ozan_kement Yeni Üye

bence düşünmeyin YAPIN. bizde ufak gezilere çıkıyoruz. inanmıyacaksın belki ama aramız bile daha iyi oldu. :)

5. gokturkgunal

gokturkgunal Aktif Üye

Seviye:
    corratec ve canondale bisikletler ve uygun ödeme koşullarıyla bulabilirsin

6. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    Forumda mağazası olan, bisiklet satış yerleri olduğu için dışardan link vermemiz yasak.
    Teşekkür ediyorum.

Selim Çam bunu beğendi.
  7. gencizmirli

gencizmirli Forum Bağımlısı

Seviye:
    Merhabalar guvden;
    Öncelikle seçiminiz için tebrikler.Ben çeşitli sporlar ile uğraşıyorum fakat bunların içerisinde en güzeli şüphesiz bisiklettir.
    Bende ilk başlarda hangi bisikleti alsam diye tereddütte kalmıştım.Fakat sonunda kendim parçaları tek tek alıp toplamaya karar werdim.Çokta güzel oldu benim gözümde.Durumuma göre parça aldım kimisi iyyi kimisi idare eder.
    Size bu şekilde bisiklet sahibi olmanızı öneririm.İzmirde de size yardımcı olacak bisikletçiler çok sayıda.;)

8. guvden

guvden Yeni Üye

Seviye:
    Selamlar
    Arkadaşlar hepinize çok teşekkürler. Biz daha rahat karar verebilmek için dün eşimle bisiklet kiraladık ve gezdik.Scott reflex 20 ve beldesan(çok hantaldı). Trek, sedona, whistle ,kron için karşılaştırma tablosu hazırlıyorum ve bir iki hafta daha kiralayıp karar vermek istiyoruz.
    Umarım bir gün bir gezi de tanışırız.
    Not: Bu tip gezi organizeleri yapılıyormu ve belli bir merkez varmı?

9. spokesman

spokesman Forum Demirbaşı

Seviye:
    Haftalık gezi programlarını aşağıdaki linklerden takip edebilirsiniz.

http://www.izmirbsd.com
    http://groups.msn.com/bisiklet/messages.msnw

10. scofoid26

scofoid26 Aktif Üye

Seviye:
    slm.başlangıç için ekonomik bir bisiklet seçimi cok daha ıyı olur.normal bir bisiklete binmeden ıyısin kıymetide bilinmiyo bence,piyasada bildiğim kadarıyla ekonomik olarak sedona scud,kron xc500,kron zoxes,sedona borla ,geotec in modellerı var ama şuan binersiniz belli bir mesafe kaydettikten sonra eksık gördüğünüz yerleri cıkacak bu yüzden zamanı gelıncede keşke daha ıyısını alsaydm demeyin,durumunuz ıyı ise ıyı bır bisiklet alabilirsiniz,tabiki sonuçta siz bileceksiniz.insallah bir yardımım olmuştur,sizi kararsızlığa itmemişimdir.:in:

11. gunerli

gunerli Üye

Seviye:
    Merhaba Güvenç,
    Öncelikle almış olduğun bu güzel karar hayırlı olsun.Eğer hâlâ satın almadıysan, piyasaya 2007 nin başında giren MOSSO'yu sana önerebilirim.K.yaka Seda Bisiklette bulabilirsin.Fiyat yelpazeside oldukça geniş.Saygılarımla.

12. bulent40

bulent40 Forum Demirbaşı

Seviye:
    selamlar...
    aslolan "yol"da olmaktır. siz istedikten sonra marka, model ikinci dereceden konular. "bununla bakkala bile gidilmez" diye düşüneceğimiz, dünya turu yapmış kimi bisikletleri görünce bizlerin marka, model, gram... kaygıları boşlukta kalıyor.
    eşimle ilk uzun turumuzu kapıdağ yarımadası geçişi olarak yapmıştık, bisikletlerden biri, beyaz eşya yanında promasyon olarak verilenlerden, diğeri marketlerde satılanlardan bir gömlek üstün ağır bisikletlerdi... yorulduk, ama yolda olmayı öğrendik. 8-10 günlük tatillerimizde yıllara yayarak trakya'yı, kapadokyayı, ege kıyılarını, datça yarımadasını, sinop'a kadar karadeniz kıyısını görerek, koklayarak, duyarak katettik...
    size söyleyebileceğim, ilk olarak "canınızı yakmadan" ne kadar para ayırabileceğinize karar verin, sonra "satıcı" olmayan bir bisikletçi bulun, onun da yardımıyla, çok ağır olmayan, asfalt ve kimi zaman tali yolda gidebilecek, olabildiğince ince lastikli (1,50 - 1,75 gibi) münkünse "hibrit" ya da "city bike" denilen 28 jantlardan, rahat seleli, düz kadrolu, boyunuza uygun birer bisiklet edinin...
    "arazi canavarları"ndan, kamyon tekerlerinden uzak durun, sürüşü zorlaştırır; ultra hafif donanımlardan, disk frenlerden uzak durun, pahalı, daha az dayanıklı ve bakımı zor olur; bisiklet karmaşıklaştıkça sorunları artıyor...

"yol"da olun...

13. guvden

guvden Yeni Üye

Seviye:
    tüm değerli fikirler için teşekkür ederiz. birer trek 3900 aldık. artık yollarda biz de olacağız...