Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dersimiz: ATATÜRK

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında SedatT tarafından paylaşıldı.

1. SedatT

SedatT Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    http://www.dersimizataturk.com/

Senaryosunu, "Şu Çılgın Türkler", "Diriliş:Çanakkale 1915", "Cumhuriyet:Türk Mucizesi" kitaplarının yazarı, değerli büyüğüm Turgut Özakman 'ın kaleme aldığı, yapımcılığını Birol Güven ve Serkan Balbal ın üstlendiği, yönetmenliğini Hamdi Alkan'ın yaptığı, Dersimiz Atatürk filmi 19 Mart 2010'da gösterime giriyor.

"Ben seni hiç görmeden sevdim..."

Ulu önder,sevgili ATATÜRK ve bu güzel Vatan için canlarını veren herkese selam olsun...Sizlere olan sevgi,saygı,hayranlık ve minnet borcumuz hiçbir zaman bitmeyecek...

2. Nicotine34

Nicotine34 Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    "Ben seni hiç görmeden sevdim..."

Ulu önder,sevgili ATATÜRK ve bu güzel Vatan için canlarını veren herkese selam olsun...Sizlere olan sevgi,saygı,hayranlık ve minnet borcumuz hiçbir zaman bitmeyecek...

Umarım bağışlarsınız sizden alıntı yapıyorum söyleycek ve yazacak daha başka cümle yok çünkü, ayrıca filmede kesinlikle gideceğim.

Saygılar,

3. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Merakla bekliyorum...

Filmin Özeti:

4. onur demirer

onur demirer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Zaten Ataturk'u sevmek onu gormeyi gerektirmemeli, Ataturk sevgisi bazilarinin kendilerine onder sectikleri kisilerin kasina gozune sesine boyuna posuna olan sevgisi gibi basit bir sevgi degildir. Yagcilik, kraldan cok kralcilik, saksakcilik icermez. Ataturk sevgisi onun ilkelerini kendine rehber edinmek, onun gittigi yoldan gitmektir.

Ataturk'u anlayalim, anlatalim ama bazi film yapimcilari gibi Ataturk'un ozel yasamiymis, calkantili ask hayatiymis, ickisiymis, sigarasiymis gibi konular yerine onun ilkelerine, dunya gorusune odaklanmamiz lazim artik.

Ataturk ve cagdas Turkiye karsitlari kadar lafta Ataturkculerin de bol oldugu bir donemdeyiz malesef.

Serden Us bunu beğendi.
  5. sadana

sadana Onursal Üye

Seviye:
    Bilgi için çok sağ ol abi..