Deprem ve bisikletin onemi fikir ve yorumlariniza aciktir

Tepki
59
İsim
Hasan Dinç
Bisiklet
Scott
Yorumlariniza Acik Bir Konudur + ve - leri ile
Ileri seviyede Kullanmakta oldugumuz Sevdigimiz Arazi Bisikletlerimizi Farkli Bir Proje ile Birlestirmeyi Dusunuyoruz Deprem Bolgesi olarak nitelendirilen marmara bolgesinde Arama Kurtarma Kuruluslari ile Bi kac Bilgi allisverisimiz Oldu Ilk Etapta 10 kisilik dag bisikletcisi arkadaslarla ekip kurmak Gerekli egitimleri Arama Kurtarma Ekiplerinden bizzat Alip Bisikletli arama kurtarma timi olusturmak Depremde Hasar Alan Araclarin Calisamadigi bolgelerde genelde motorlar gorev alir ve anlik durumlarda motor sesinden imdat cigligi duyulmamakta bi kac ornegini yasayanlardan dinleme sansim oldu Bu normal mtb bisikletlerimizle olamayacagini dusunerek gobekten elektirik destekli bisikletlerle bu isi yapmayi planliyoruz arkada kucuk romorku veya anlik esyalari tasiyabilecegimiz aparatlar olacaktir Sizinde fikirleriniz onemlidir iyi kotu yorumlardan kacinmamanizi rica ederim ...

Scudo

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
@Hasan Dinç
Söz konusu ortamda lastikler çok kırılgan bir durumda olacaktır. Öyle bir anda bir de lastik yamamak için durmak çok can sıkıcı ve gereksiz zaman harcatıcı olacaktır.
Böyle bir ekip kurulacaksa lastiklerinin (link) gibi bir sistemle donatılması daha mantıklı olacaktır bence.

Tepki
59
İsim
Hasan Dinç
Bisiklet
Scott
All mount bisikletler olacagi icin en iyi tubeless lastik ve jantlar kullanilacaktir Dh endro tarzi bisikletler gobekten elektirk destekli modellerini inceleme sansi buldum almanya eurobike fuarinda ve gayet basarili durumdalar tesekkurler @Edip Dinçer

Tepki
88
İsim
NW
Bisiklet
Salcano
İstanbul'da beklenen büyük deprem sonrası hala hayatta isem, memleketime bisikletle kaçmayı düşünüyorum (trakya).

Çünkü depremden sonrası tam bir kaos olacak. Viyadükler muhtemelen yıkılacak, yollar kullanılamaz duruma gelecek. Tarla yolları üzerinden kendime bir rota çizdim. Çantam da hazır. 2 gün içinde kasabama ulaşıyorum.

Size de aynı planı öneririm.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.286
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Deprem degil de, 3. dunya savasi ve sonrasi icin benim bu tarz bir planim var. Sanirim savas ortaminda en pratik ulasim araci bisiklet olacak.
Bir de su savasta fosil yakit rezervleri iyice bir tukensin de bak nasil bisiklete binmeye baslayacak su egsozlari acik, beyaz sahinli, siyah camli, kirli sakalli, barzo arkadaslarimiz.
Gelip buralarda sele aynakol onerisi falan diye basliklar acarlar artik. Olmezsek goruruz. Lakin savas cok da uzak degil hamdolsun :(