deprem 2045'de

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
Deprem tahmininde Oksal Erev'i takip etmenizi öneririm.Ege ve Bozcaada depremlerini ve bir çok depremi en az 4 gün önceden söylemiştir.
Malesef ne kandilli nede devlet bu adamı sallamamıştır hiç bir zaman..
Medyadada göremezsiniz kendisini çünkü adamı susturuyorlar
Bu adama ancak büyük bir kıyımdan sonra inanacaklar sanırım.O zamanda iş işten geçmiş olacak..

(link)

• Beğen
Tepkiler: Güray Görkem
Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
1
(link)

güncelleme yapıyor ise takipte yarar var. 22 şubatta en son grafik durumunu vermiş.

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
Kurulu düzen devam etsin...Devlet emlak vegisinden nemalansın müteahhitlerde keselerini doldursun profesörlerde sözde "istikrar" için bunlara çanak tutsun..
Düşünsenize bir profesörün 1 yıl içinde depremolacak dediğini .Adamın tepesine çökerler bir anda.Tabiki 2017 değilde 2045 diyecek!
Kervan yürümeye devam etsin insanlarda kendini avutsun..

BF Okuru

Üye
Tepki
1
@barış barış

barış dostum bir itfaiyeci olarak size çok iş düşecek,genede kötü düşünmeyelim ,ama bu acı gerçek ile bir gün istanbul karşılaşacak,gölcük merkezde olan deprem 200 km ötede benim evi şiddetle nasıl sallandı biliyorum, mesafe çok yakın ,adaların 25 km açığından fay hattı geçiyor ,mesafe yaklaştı şiddet 7.2 ise 25 km 'den anadolu yakasını fena vuracak diye düşünüyorum ,

BF Okuru

Üye
Tepki
1
kudret hocam hiç sorma bazen bizde düşünüyoruz öyle bir durumda ne yapılır diye gerçekten çok zor bi durum yorum yapmak bile zor allah hepimize kolaylık versin

• Beğen
Tepkiler: Güray Görkem

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
@yaboga
Evet hiç olmamasından iyidir kabin sistemi fakat örneğin üzerinizdeki 25 kat yıkıldığında yüzlerce ton betonun ağırlığını kaldırabilecekmi bu sistem?

Asıl çözüm rantçı zihniyetin ve ona çanak tutan yardakçıların değişmesiyle olur.

• Beğen
Tepkiler: Emre Yönlüer

yaboga

Daimi Üye
Tepki
354
İsim
Ergün Altmış
Bisiklet
Carraro
adapazarında bir buzdolabından bir kiriş arasından veya bir çekyatın boşluğundan sağ çıkanlar varken bu sistem fazlasıyla iş görür.

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.894
Bisiklet
Cervélo
Böyle açıklama yapıldığına göre yakında olacak demek. Binaların %1i %2si yıkılacak demiş. Onu da %1i %2si sağlam kalacak olarak çevirmekte fayda var.
Son olarak 2150'de bile olabilir deyip 134 yıl sonraya tarih verebildiğine göre, demek ki şuanda, her an, hatta bugün bile olabilir.

Çok sakat bir açıklama. Buram buram teselli kokan bir açıklama. Kriz teğet geçecek açıklamasına benzettim.

Tepki
176
Bisiklet
Mosso
Üşenmeden okuyun istatistiksel verilerle açıklamaya çalışmışlar..

(link)

Yağız Gökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.854
İsim
Yağız GÖKMEN
Bisiklet
Focus
@Bahadır EKİCİ zamanında okumuştum buraya koymak için arıyordum siz bulmuşssunuz çok güzel akıcı ve basit anlatmış yazan arkadaş :) lütfen yazıyı okuyun çok bilgilendirici

prof. ercanda 100 tl ye bal satanlar gibi bol keseden atmış yazıyı okumaya bile gerek yok palavra olduğu her halinden belli.

• Beğen
Tepkiler: Bahadır EKİCİ
Tepki
31
Bisiklet
Trek
@Zafer KAPLAN

"2045 civarı" diye söylenmesi çok kötü oldu. Yetkilisinden vatandaşa herkese bir rehavet çökecek, önlemler ertelenecek ...

• Beğen
Tepkiler: yaboga

BF Okuru

Üye
Tepki
1
Şu bilim adamlarınada hastayım ya yeminle 'ne çok seviyorlar tanrıcılık oynamayı' neden bilim kadını çok fazla yok daha iyi anlamaya başladım cidden:ckskc:

DKN

Daimi Üye
Tepki
148
İsim
Doğu kan
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
o gün evde oturup beklicem. günü bilselerde tahmini ayı söylerler herhalde

Hami Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.575
İsim
Hami Bulut
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İstanbul'da büyük bir deprem olacağı bilindiği için her santimetresini paraya çeviriyorlar zaten şu anda her yere yeni siteler gökdelenler dikiliyor toprağı satıyorlar. Hayırlısı neyse o olsun diyelim tarihini söylemeleri de ilginç bir ara 2020'ydi.