deprem 2045'de

Scudo
Tepki
37
Bisiklet
Kron
Japonlarda büyük çapta deprem beklemiyoruz dediler. Önce deprem bide üstüne tsunamiyi yediler. Tabi burda olay levha tektoniği ile alakalı. Levhalar ansızın hareket ederse 2045 falan büyük olasılıkla dinlemezler.

• Beğen
Tepkiler: C.Biberci

Zafer KAPLAN

Daimi Üye
Tepki
239
Bisiklet
Focus
Biz TÜRK'üz hocam bize hiç bir şey olmaz :) 17 Ağustos depreminden sonra ne oldu, ne kanunlar çıkarıldı, çıkarılacaklar vardı. Devlet paralar topladı, hepsi yollara gitti. Biz tanrının taktiri demeyi, her şeyi kolayca yukarıya havale edip, sıyrılmayı çok iyi biliyoruz, malum bu işlerin fıtratı böyle :)

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
@Kudret Kurtcebe Sen rahatlamışsın ama ben rahatlamadım abi:)
Daha önceki depremlerede tarih verebilselerdi ya şu profesörler !..Diktiler 50 katlı binaları resmen toplu kıyım yapmak için.

• Beğen
Tepkiler: Hami Bulut

denny

Üye
Tepki
30
İsim
Deniz Y.
Bisiklet
Salcano
Düz mantık hesap yaparsak bahsedilen %1-2 yıkımda bile binlerce, hatta yanlış hesap yapmıyorsam 1999'dakinin birkaç katı insanı kaybederiz. Profesör değilim ama açıklama saçma olmuş sanki...

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross

yaboga

Daimi Üye
Tepki
354
İsim
Ergün Altmış
Bisiklet
Carraro
17 ağustosu da aralık düzce depremini bir fiil yaşamış biri olarak söylüyorum. Allah istanbula böyle bir şey vermesin durum çok çok vahim olur hesaplamaların en az iki katı can gider.

• Beğen
Tepkiler: C.Biberci

BF Okuru

Üye
Tepki
1
@chnkrmz
yav en çok korktuğum bu,2'inci kattan nasıl kaçarım diye düşünüyorum,birde bina 1972 'den kalma binanın çürük raporu çıktı,altta kolon eksik.

BF Okuru

Üye
Tepki
1
@yaboga

17 ağustos evde idim saat 22.00 'de birden uyku geldi,yattım sonra 02.00 'de kalktım,yeşil çayımı içtim ,tam dalmışım bina 3 kez şiddetli bir şekilde zıpladı hemen aşağı,o günü unutamam

BF Okuru

Üye
Tepki
1
@Candan Biberci

sorma o ayrı bi konu,bizim bina 3 katlı fakat u biçiminde,1999 depreminde sadece bina alttan darbe yedi,ama ben merdivenlere geldiğimde çok yavaş sallanıyor idi,14 katlı var burada ,adam paniklemiş idi, dolap devrilmiş en üstte imiş,

BF Okuru

Üye
Tepki
1
@yaboga

ertesi günü kimse eve giremedi,,arkadaş ölürsem ölürüm dedim,gittim yattım 18 ağustos millet parklarda yattı,ve araçlarda inanılmaz bir tablo var idi,erenköyde

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
Felaket senaryoları üretmek istemem ama 1999 depreminde 30 sene içinde İstanbul'da dediler. Şimdi bakıyorsunuz tarih 2045-2075lere kaymış. Kabaca en erken olası deprem yılı olan 2045 bir çoğumuz hayatta olmayacak ya da epey yaşlı olacak. Bana sanki bizleri oyalamak ve gereksiz bir rahatlama yaratmak için verilmiş bir tarih gibi geliyor 2045(bu da en erken olursa). Yani belki de bu zamanlarda depreme karşı beklenen önlemler alınmazsa daha az mı ses çıkarırız daha mı az tepki veririz, nasıl olsa daha çok var diye.

BF Okuru

Üye
Tepki
1
@Kerem Özbayrak

valla bir an önce şu binadan çıkmak nasip olmadı yüzdük kuyruğuna geldik ,bina yıkılacak zamanı bekliyor,nisanda 1 yıl oldu sözleşme yapalı,itirazlar ile uzadı bi çıkaydım şurdan stress yaptı bu konu beni,statikçiler,ağbi nasıl oturuyorsun burda dedi,bina kendiliğinden yamulur dedi,önce duvarda çatlaklar başlıyormuş,sonra çatlak araları genişler dedi,nitekim c -girişte var.

yaboga

Daimi Üye
Tepki
354
İsim
Ergün Altmış
Bisiklet
Carraro
istanbula durum çok daha farklı insanların çoğu binalarında çıkabilse bile yıkılan diğer binalar tehtid binalar arasında neredeyse mesafe bile yok ve çok çok yüksek binalar akıl alır gibi değil.

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
Sermaye piyasalarında böyle tabirler vardır konuşulur. Kısa vadede şöyle, orta vadede böyle.

Benim en sevdiğim, bu konudaki en güzel tabir de "Uzun vadede hepimiz ölüyüz."

Not: Troll'üm için özür dilerim. Aklıma geldi yazdım.

• Beğen
Tepkiler: denny

yaboga

Daimi Üye
Tepki
354
İsim
Ergün Altmış
Bisiklet
Carraro
bir an önce emekli olup bir sahil kasabasına yerleşmeli böyle müstakil ayağını kaldırsan çatısını tutacak cinsten bir ev yeter :D yada karavan hayatına geçmeli.

• Beğen
Tepkiler: Yusuf !!WOW!!