Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Deore xt frenim geri tepmiyor.yardım

Konu, 'Frenler' kısmında Ziya Yurdakul tarafından paylaşıldı.

1. Ziya Yurdakul

Ziya Yurdakul Kıdemli Üye

Seviye:
    Frenimi daha yeni aldım herşeyini doğru şeklde ayarladım.kolalr alivio telin dışında olan siyah kaplama fren kolunu cekdiim zaman telin geri dönmesini engelliyo ve kadronun üstünde tel hafif aşağı sarkma yapıyor.Bu sorunu nasıl düzelteblirim sizce?:p

2. Ziya Yurdakul

Seviye:
    Bu aradda frene basınca zınnnnk diye ses geliyor.bırakınca frenler basmaya devam ediyor.

3. BEYHAN

BEYHAN Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    boşluktan kaynaklanıyor frene bastığın zaman gerilme olmadığı için fren geri tepmıyor
    bence baştan başla teli sök bir güzel yağla fren telinin ucundaki topağın fren koluna iyi oturduğuna emin ol. arka frene uzanan teli, bacağa mutlaka gergin tak ve fren kollarınıda mutlaka yağla olay çözülmezse, bisikletçide soluğu alırsın:);)

4. Doruk Atay

Doruk Atay Bisikletkolik

Seviye:
    Fren koluna giren kablonun doğru şekilde girip girmediğini kontrol edin, ayrıca tel ve kablonun arası yağsızsa veya teliniz çok gevşeksede bu problem olabilir.
    3 seçenek var önünüzde şimdiden kolay gelsin;)

5. Ziya Yurdakul

Seviye:
    Arkadaşlar yağladım çalışmasında bir değişiklik olmadı sonradan bisikletçide bcaklara asan yayların işlevi olmadığını gördük yayları elimizle hafif yamulttuk şimdi gerçekden inanılmaz güzel frenlerim oldu.Deore ct br-m760 herkese öneririm=)

BEYHAN bunu beğendi.
  6. abbaskara

abbaskara Aktif Üye

Seviye:
    Yamultmaya gerek yoktu aslında. geri tepme sertliğini ayarlamaya yarayan delikler var kadro üzerinde onlardan sonuncusuna takarak halledebilirdin.