Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Deore XT 2008

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Ontario tarafından paylaşıldı.

1. Ontario

Ontario Forum Bağımlısı

Seviye:
    yunuskivanc, jamssea ve Hasan Çağri bunu beğendi.
  2. tekteker

tekteker Forum Demirbaşı

Adı:
    Volkan
    Seviye:
    abi çok deli aletler yaw. şimdi xt hayalleriyle geçecek zamanımız :D
    özellikle arka attırıcının X görünümü deli yau

diski hidrolik değil fotolarda sanırım ???? hidrolik diski yokmu

3. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Adamlar yapmış :) ve çok şık olmuş....

4. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:

Burda görünen arka vites Shimanonun yeni Shadow diye adlandırdığı bir sistem...

Sağ tarafta göründüğü gibi Shadow arka vitesler kulakçığın altında ve ve eskisine göre daha içerde duruyor. Bu arka vitesin daha esnemez ve daha az sallanan bir şekilde durmanısa yardımcı oluyor... Ayrıca bu vites sistemi 2008 den itibaren XTR da da uygulanıyor olacak... Fakat bu arka aktarıcılar sadece normal çalışan Rapidfirela uyumlu olacak şekilde piyasada bulunabilecek... Bu da Shadow arka viteslerin Dual kontrol kollarla kullanıldığında ters çalışacağı anlamına geliyor...

Ayrıca yeni hidrolik fren kollarındada XTR'da olduğu gibi dikey basma teknolojisine geçilmiş ve Avid'de olduğu gibi pad ayar mekanizması konulmuş... Ayrıca yeni Fren kollarınında eskilere oranla çok çok hafiflediği 160mm rotorlu bir setin tek ağırlığı yaklaşık 330gr civarında olucak.. Bu gerçekten çok iyi bir ağırlık...

Son olarakta ağırlığından çok şikayet edilen XT paralel baskı v-frenler bundan sonra LX'te olduğu gibi normal tip sisteme geçmiş....

5. Ontario

Ontario Forum Bağımlısı

Seviye:
    Türkiyeye ne zaman gelir acaba ? yada geldimi bilgisi olan varmı ?

6. KAMİKAZE

KAMİKAZE Kıdemli Üye

Seviye:
    yaw bu paralel baskılı V-frenlerin ağırlık dışında bi kötülüğümü var? sanki, yavaş yavaş piyasadan kaldırılıyor:p

7. Aybars Öge Sürücü

Aybars Öge Sürücü Onursal Üye

Seviye:
    Arkadaşlar malzemeler geçen Çarşamba itibariyle Avrupa'da satışa çıktı. İlk açıklanan fiyatlar 2006-2007 XT serilerinden döviz bazında birazcık daha pahalı.Yaklaşık %3-4.Bunu da kur dengesine dayandırıyor Shimano.

Ben siparişi verdim bile. En çok istediğim de yeni disk fren sistemi;radial piston fren kolları,servowave ayarı,daha verimli arazi performansı...

Ama hala düşünüyorum acaba 12-27 Ultegra 10'lu mu yapsam arkayı?Dağ bisikletinde alışılmadık birşey.

Şu anda ne kullanıyorum biliyor musunuz; XT98 yani tam 10 sene öncesinin malzemeleri.Ben 2000'de kullanmaya başladım.Şu an hala ilk günkü gibi kusursuz çalışıyorlar.Onlardan ayrılmam;antrenman bisikletime aktaracağım.

İlk izlenimler STI kolların XTR ile aynı tarz olmasına rağmen biraz daha farklı çalıştığı.Arka aktarıcının performansından iyi diye bahsediyorlar.Bu arada ön aynakolda orta yaprak karbon üzeri çelik dişli.Şu an TR'de satışta olan XTR jant seti benzeri tubeless bir set piyasaya sürüldü.Fiyatı oldukça iyi,1560gr.V-Brake setler henüz satışta değilmiş.Herhalde biraz gecikme var,belki bu hafta.

Bakalım TR'ye ne zaman gelecek?

8. çağatay_çankaya

çağatay_çankaya Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    çok mükkemmel parçalar yaa

9. Elman TEMEL

Elman TEMEL Bisikletkolik

Seviye:
    o gördüğün kaliper hdroliktir.onun haricinde xt de mekanik sistem yoktur bilgine:)
    ve evet özellikle aynakola,arka vitese,rotora ve kalipere birrim:)

10. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Hidrolik kollar gerçekten mükemmeller ve servowave ile 1-2 adım öne geçebilicek artık büyük atılım...

Onun dışında Dual kontrol kollar XTR dan biraz daha farklı çalışıyor özelliklede Servowave den dolayı mekanizması biraz daha farklı ama çok seri vites değişimine imkan tanıyor bu sebeple oldukça iyiler denilebilir...

Ayrıca XT nin jant seti eski modeldede tubelessti yani iç lastiksiz kullanılamıyordu fakat sadece disk olan modeli vardı ve ağırlığı 1900gr civarıydı... Yeni sette ise daha genişletilmiş jantlar ve 2mm lik yeni tellerle ağırlık diskli sette 2000gr civarına gelmiş... Sete yeni dahil olan V-fren uyumlu setin ağırlığı ise 1700-1800 gr arası olacak diye biliyorum yani 1560gr doğruysa v-fren oldukça süper bir ağırlık olur....

10lu ultegra içinse ; Shimanonun citybike lar için 10'lu rapidfire kolları mevcut bunları ve ultergara arka vites ve rubleyi dağ bisikletinde kullanabilirsiniz... Gerisini de XT kullanarak değişik bir set oluşturabilirsiniz ama arazide nasıl bir performans sergiler o sizin gücünüze bağlı...

Zira ben şuan antreman bisikletimde 48'li XT aynakol ve 9'lu 23-12 ruble kullanıyorum. Elim sebebiyle dış ortamda kullanamasamda trainer üstünde oldukça atak bir bisiklet olduğunu düşünüyorum. Ama arazide kullanmayı düşündüğüm set 44 ayna ve 32-11 ruble tabiki...

11. R4UF

R4UF Aktif Üye

Seviye:
    süper aletler yaw harikalar özellikle arka aktarıcı ve fren kolları çok hoşuma gitti

12. Ontario

Ontario Forum Bağımlısı

Seviye:
    Deore 25 . yaşını kutluyo nice 25 lere diyelim bizde ...

13. jamssea

jamssea Kıdemli Üye

Seviye:
    Paylaşımiçin çok teşekkürler.Gerçekten çok göz alıcı ürünler.Şu an için değiştirmem sözkonusu değil ama yinede bakmak gerçekten hoş.

14. yunuskivanc

yunuskivanc Aktif Üye

Seviye:
    2008 xt ler gerçekten cok harikaymış.ne diyeyim kullanacak olanlara şimdiden hayırlı olsun.
    Paylaşım içinde teşekkürler

15. bisikletletçi52

bisikletletçi52 Forum Demirbaşı

Seviye:
    arkadaşlar bu manyak parçalar adı üstünde 2008 model ama genede :in: :in: :in:

16. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Eylül Ekim 2007 itibariyle piyasada ulaşılabilir olacaklar...