Deore vs Alivio?

Fatih Toraman

Forum Demirbaşı
Tepki
744
İsim
Fatih
Bisiklet
Amoeba
Merhaba,
7'li vites sistemimi 9'luya yükseltmek istiyorum.
İçimden gelen set toplamak fakat bütçe yetmiyor.Sadede gelecek olursam;
1-)Olivio vites kolu ile Deore arka aktarıcıdanmı daha iyi performans alırım? yoksa Olivio vites kolu ile olivio arka aktarıcıdanmı?
2-)Olivio arka aktarıcı 11-34 D ruble desteklermi?Deore 11-34D ruble destekler mi?
3-)Shimano tourney ön aktarıcı bir süreliğine 9lu sistemde çalışabilir mi?
Birde sanırım arka göbeği değiştirmem gerekecek.Yeri olmadığını biliyorum ama forumu kirletmemek adına buradan yazıyorum:
Sıfır yada az kullanılmış 36 delikli disk fren uyumlu arka göbeği olan varsa alabilirim.Shimano deore serisi bir arka göbek olabilir.
Selamlar,saygılar...

Scudo

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
(link)

Bu blog yazısını bugün yazdım sanırım okumalısın.Diğer sorularınada birşeyler yazayım

1-Olivio değil Alivio öncelikle onu yazayım :) (başlıkta da olivio yazmışsın ben düzenledim) shımano teknik kitabı der ki her seti kendi grubuyla kullanın ama Alivio da 9 lu sisteme geçtiğinden aşağı yukarı deore ile aynı özelliklere sahip. Deore biraz daha dayanıklılık kazanmış halidir alivionun o yüzden ben olsam aktarıcıda deore tercih ederdim.
2-Alivio aktarıcı 11-34 deore rubleyi destekler.11-34 alivio rubleyi deore aktarıcı destekler.Kısaca bu soruda yazdığın herşey hepsini destekler :)
3-tourney ön aktarıcı bir süreliğine değil istediğin kadar 9 lu sistemi destekler .Biraz ayar sıkıntısı çekebilirsin mesafesi daha geniş olduğundan ama ince ayar ile çok sorun yaşamazsın.
Son arama konusunda da burada yazmana hiç gerek yok aranıyora başlık aç onaylayayım :)

Blog yazısını muhakkak oku sana özel gibi oldu o yazılanlar :)

Fatih Toraman

Forum Demirbaşı
Tepki
744
İsim
Fatih
Bisiklet
Amoeba
Ferhat abi, bir kaç kez daha teşekkür etme hakkım varsa etmek istiyorum :) Blog yazısıda harika olmuş gerçekten :) Sonrada pişman olmamak için biraz daha sabredip deore arka aktarıcı alacağım.Zaman ayırıp bu güzel yazıyı benim ile paylaştığın için çok teşekkür ederim :) Sağlıcakla kal...

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Köse