Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Deore vs Alivio?

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Fatih Toraman tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Toraman

Fatih Toraman YalağuzSeyyah

Adı:
    Fatih
    Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Merhaba,
    7'li vites sistemimi 9'luya yükseltmek istiyorum.
    İçimden gelen set toplamak fakat bütçe yetmiyor.Sadede gelecek olursam;
    1-)Olivio vites kolu ile Deore arka aktarıcıdanmı daha iyi performans alırım? yoksa Olivio vites kolu ile olivio arka aktarıcıdanmı?
    2-)Olivio arka aktarıcı 11-34 D ruble desteklermi?Deore 11-34D ruble destekler mi?
    3-)Shimano tourney ön aktarıcı bir süreliğine 9lu sistemde çalışabilir mi?
    Birde sanırım arka göbeği değiştirmem gerekecek.Yeri olmadığını biliyorum ama forumu kirletmemek adına buradan yazıyorum:
    Sıfır yada az kullanılmış 36 delikli disk fren uyumlu arka göbeği olan varsa alabilirim.Shimano deore serisi bir arka göbek olabilir.
    Selamlar,saygılar...

2. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    http://www.bisikletforum.com/blog.php

Bu blog yazısını bugün yazdım sanırım okumalısın.Diğer sorularınada birşeyler yazayım

1-Olivio değil Alivio öncelikle onu yazayım :) (başlıkta da olivio yazmışsın ben düzenledim) shımano teknik kitabı der ki her seti kendi grubuyla kullanın ama Alivio da 9 lu sisteme geçtiğinden aşağı yukarı deore ile aynı özelliklere sahip. Deore biraz daha dayanıklılık kazanmış halidir alivionun o yüzden ben olsam aktarıcıda deore tercih ederdim.
    2-Alivio aktarıcı 11-34 deore rubleyi destekler.11-34 alivio rubleyi deore aktarıcı destekler.Kısaca bu soruda yazdığın herşey hepsini destekler :)
    3-tourney ön aktarıcı bir süreliğine değil istediğin kadar 9 lu sistemi destekler .Biraz ayar sıkıntısı çekebilirsin mesafesi daha geniş olduğundan ama ince ayar ile çok sorun yaşamazsın.
    Son arama konusunda da burada yazmana hiç gerek yok aranıyora başlık aç onaylayayım :)

Blog yazısını muhakkak oku sana özel gibi oldu o yazılanlar :)

3. Fatih Toraman

Fatih Toraman YalağuzSeyyah

Adı:
    Fatih
    Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Ferhat abi, bir kaç kez daha teşekkür etme hakkım varsa etmek istiyorum :) Blog yazısıda harika olmuş gerçekten :) Sonrada pişman olmamak için biraz daha sabredip deore arka aktarıcı alacağım.Zaman ayırıp bu güzel yazıyı benim ile paylaştığın için çok teşekkür ederim :) Sağlıcakla kal...

Ferhat Köse bunu beğendi.