Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Deore vites kolu mu yoksa Alivio 9'lu mu ?

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Atıl Güven tarafından paylaşıldı.

1. Atıl Güven

Atıl Güven Forum Demirbaşı

Adı:
    Atıl Güven
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaşlar haziranda 9 lu sisteme geçicem bir tek almam gereken vites kolu kaldı.Acaba paraya kıyıp deore mi alsam yoksa alivio da işimi görür mü
    arka vitesim xtr(ters yay) ön vitesim Alivio.Deore ile Alivio arasında performans farkı hissedilecek kadar var mı
    aşağıdaki linkte karşılaştırması mevcut ancak arada fiyat farkı bana göre biraz yüksek geldi sonuçta öğrenciyim harçlıklarımla bisikletimi yükseltiyorum
    http://www.erdoganlarbisiklet.com/v2.0.2/catalog/product_compare/index/

2. Arif Gören

Arif Gören Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    dostum forumdan ikinci el deore bul al derim,ama eger sıfır alıcam dersen alıvıoda kullanabılırsın pek bir fark hissettirmıyor ben alivio kullanıyordm deore ile arasında pek bir fark yok diyebılırım ama yinede sen bilirsın saygılar :)

gok ve Atıl Güven bunu beğendi.
  3. Atıl Güven

Adı:
    Atıl Güven
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    parçayı sıfır almak istiyorum.Arada pek bir fark yoksa Alivio tercihim olucaktır.Teşekkürler...

4. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    arka vites önemli.ön vites degistirici cok iyi olması fark yaratmaz.alivio sistem uzun yol ,tam arazi gibi,zorlayıcı kosullar içinde tavsiye edilmiyor.ancak parkur gibi yollar icin.deore nin ömrü uzun,sağlam.deore sistem özellikle mtb icin.bir cok yabancı bisiklet yorumlarında deore tavsiye ediliyor.özellikle ulkemizde bisiklet yolu olmadıgı icin ve bisikletler bize pahali geldigi icin yabancıların bu konuda daha cok deneyimleri var. bende deore kullniyorum hakkını veriyor .burada ne amacla kullandigin önemli aslinda.uzun yol,sert araziyse deore derim.

Atıl Güven bunu beğendi.
  5. Atıl Güven

Adı:
    Atıl Güven
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Dostum mesajın için teşekkür ederim.Ama soruyu yanlış anlamışsınız.Benim bir arka vitesim var (shimano XTR ) ancak vites kolu almam lazım.Sizce bir farkı var mıdır ?

6. Arif Gören

Arif Gören Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    dostum ben ikisinide dagda taşta düz yolda her yerde kullanmıs olarak söyluyorum pek fark yok alıp kullanbılırsın eger fark görürsen parasını verip ben senden alcam garantisini ben verıyorum :)

Atıl Güven bunu beğendi.
  7. Atıl Güven

Adı:
    Atıl Güven
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    sizin önerinizle Alivio almaya karar verdim.Teşekkürler..

8. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    hm dogurudur:D okumustum.yinede soyle bir bilgilendirme acısından yazmistim.fark yok :Dalabilirsin

9. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    hm dogrudur:D okumustum.yinede soyle bir bilgilendirme acısından yazmistim.fark yok :Dalabilirsin

10. Atıl Güven

Adı:
    Atıl Güven
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Haziran 2012
    Dün ALIVIO sipariş vericektim.Kalmamış ellerinde bende paraya biraz kıyıp DEORE aldım. Yanında da Tektro Eclipce Mt 2.1 fren kolu aldım.Umarım iyi bir seçim yapmışımdır.
    http://www.erdoganlarbisiklet.com/v...kolu/tektro-mt-2-1-fren-kollari-e-clipse.html
    ----------------------------------------------------------------------------------
    Temmuz 2016
    Yıllar sonra gelen hortlatma niteliğinde bir bilgilendirme yapmak istiyorum. Bu ay bisikletime yeni arka aktarıcı aldım. 2006 model XTR arka aktarıcım ömrünü tamamladığı için sıfır deore XT (m772) aktarıcı aldım . XT Aktarıcının kullanım kılavuzunda verimli çalışacağı vites kolları listesinde 4 sene önce aldığım vites kolunun model numarasını görünce iyi ki o zaman Alivio almamışım dedim. Parça alacağınız zaman gelecekte değiştireceğiniz parçalarla uyumlu olmasına da özen gösterin.O zaman verdiğim fiyat farkı bana koymuştu ama o zaman o parayı vermeseydim şimdi arka aktarıcım düzgün çalışsın diye uyumlu vites kolu arıyor olacaktım.

gokalp74 ve C.Koc bunu beğendi.