Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Deore M591 sistemde Sora STI değiştirici çalışır mı?

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Ayhan Sezen tarafından paylaşıldı.

1. Ayhan Sezen

Ayhan Sezen Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşlar Merhaba,
    Bundan 6 ay önce aldığım Salcano City Sport 21 VS bisikletimin çekiş sistemini 3 ay önce full Deore 48 aynakol set ile değiştirmiştim. Mekanik merakım yüzünden şimdi de bisikleti cyclocross'a çevirmeye niyetlendim. Bisikletin şu an üstünde olan Dişli Deore CS-HG50 11/32, Arka Aktarıcı Deore RD-M592 ve Orta Aktarıcı Deore FD-M591 ile almayı planladığım Sora ST 3403 3x9 fren - vites kolları uyumlu çalışır mı?
    İlginiz ve yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

2. efeballi

efeballi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Sora 3403 8 vites, 9 vites istiyorsanız yeni model Sora 3503 almanız lazım.
    Rublenin vites sayısı STI'ınkiyle aynıysa arkada sorun olmaz.
    Önde ise şöyle bir durum var: Shimano'nun üçlü yol ve MTB sistemleri birbiriyle pek uyumlu değil. Shimano'nun MTB aynakollarında yaprakların arasında yola göre daha fazla boşluk var. Bu nedenle STI vites kolu (yol aynakolu için ayarlı olduğundan) attırıcıyı yeterince oynatmaz. Küçük ve büyük aynada sürtme ve geçmeme problemleri yaşarsınız. Yol bisikleti için ön attırıcı almak da çözüm değil belirttiğim sebepten.
    Aynakolu yol aynakolu yapmanız gerek, ikili aynakol alırsanız Sora 3500 2x9 STI kol almanız lazım.

deniz erk ve Ayhan Sezen bunu beğendi.
  3. Ayhan Sezen

Ayhan Sezen Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Efe bey bilgilendirme için teşekkür ederim.

4. bekir ö.

bekir ö. Yeni Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    yeni başlık açmamak için benzer konu olduğundan burada soruyorum. mtb aynakollarıyla yol aynakolları farkını ben de duydum. fakat teknik özelliklerine baktığımda farkın ne olduğunu göremiyorum. bende acera 48-36-26 aynakol var. 3x9 kullanıyorum. düz gidonu dropbara çevirmek istiyorum. sora 3503 vites kolları bana uygun görünüyor. acera ve sora aynakolları kıyasladığımda diş sayısından başka farkı göremedim (ya da bilmiyorum) linkleri aşağıda.

-bendeki
    Product

-almak istediğim sora 3503 kollarla uyumlu çalışan aynakol
    Product

bunlar arasındaki fark nedir? neresinde yazıyor. yapraklar arasındaki mesafeler farklı mıdır? aynakoldan memnunum. 48 bana yetiyor. ama acera aynakolla sora 3505 vites kolları uyumlu çalışır mı?

5. bekir ö.

bekir ö. Yeni Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    var mıdır bilgisi olan?