Deore LX Gold

cazgır

Forum Demirbaşı
Tepki
83
merhaba arkadaşlar.. Ben Deore LX Gold serisini arıyorum. Gerçekten çok beğendim çok hoşuma gitti.. Bulduğum parçalarını ay başında almaya başlıcam. ama bi sorunum var ki oda aynakol.. aynakolu hiç bi yerde bulamadım:mad: o yüzden bana Lx Gold serisinin aynakolunu bilen veya bulan olursa lütfen bana iletsin.. Yardımlarınızı en kısa zamanda bekliyorum..

Scudo
T

Tuğrul

Misafir
Lx gold aynakol ??? Yoksa Lx aynakol mu?

Zannediyorum Halil de var

(link)

cazgır

Forum Demirbaşı
Tepki
83
Hayır Deore LX i her yerde bulabilirim ama Deore LX Gold 2003 model olduğu için toplamak çok zor olucak:) Bende bugün gördüm ama ağırlıklarınıda öğrenmek istiyorum.. Bana yardımcı olabilirsen çok sevinirim..:(

cazgır

Forum Demirbaşı
Tepki
83
Pardon heycandan son kısımı okumamışım:D Çok sağolun..

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Bendekiler LX Gold serisi fren kolları Tuğrul Abi :).
LX gold serisi parçalar bulmak biraz zor olabilir. Çünkü hem özel bir seri, çok fazla yok hem de oldukça eski. 8'li XTR bulmak gibi bir şey yani.
Ancak vaktin varsa bisikletçi bisikletçi gezip tozlu raflarda şansını deneyebilirsin :(. Zahmetli olur ama...

Tabi bir de 2003 senesinin eski teknoloji ayna koluna 2006 LX fiyatı ödemek de var... :eek:

cazgır

Forum Demirbaşı
Tepki
83
Halil abicim ben Tunca. Valla ben heves ettim zaten uzun valide bi araştırma yapıcam:) Şuanlık Bike And Outdoor da göbekleri, arka attırıcıyı ve ön attırıcıyı bulabildim. Göktuğ da bana aynakolun çok güzel olduğunu söyledi ve gerçektende çok beğendim:) Ama henüz ağırlık fiyat gibi özelliklerini bilmediğim için araştırıyorum zaten. Bu ay LX Gold un ön attırıcısını alıcam gerisinide yeni bisikletime inşallah:p

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Tunca senin olduğunu bilmek güzel :). Şimdi sana bir fırça atacağım ne olduğunu şaşıracaksın :D.
Unutma ki bu işi profesyonel düşünen birisi sırf görüntüsü için komponent almaz, almamalı... Hem sen daha alindeki Acera'ları Alivio'ları bir harca bakalım, onların hakkını bir ver, ondan sonra LX, XT dediğin zaman ben de elimden geldiği kadar sana yardımcı olurum.
Bak Kaçkar yarışları geliyor 1 hafta kaldı. Ben her ne kadar orada olamayacaksam da, senin haberlerin gelir bana... Bakalım neler yapabiliyorsun yarışta. En arkadan nal toplayan hiç bir sporcunun orda kalmasının nedeni (teknik aksaklık dışında) komponentinin XT yerine LX olması değildir unutma sakın. Kaçkar'da ki Ali'yi tanıyorsan, onun Alivio'larla ne yarışlara girip çıktığını, derecelerini vs biliyorsundur.
Biliyorsun bunlar kızgınlık değil, abi nasihatı sana. Elindeki parçaları değiştirmek için acele etme, hele hele acele karar hiç verme. Zamanı geldiğinde beraber düşünür, gerekirse beraber toplarız hepsini ;).
Hadi şimdi antrenmana :D

cazgır

Forum Demirbaşı
Tepki
83
Halil abicim benim amacım zaten bu bisiklete takmak değil. Bu bisiklete sadece ön attırıcıyı alıcam o kadar.. Diğer parçalaya bi dahaki kış için:) Geri kalan parçaları araştırıyorum özelliklerinide dikkate alıyorum tabii.. Ama henüz özelliklerini bilmediğim için araştırıyorum, yardım istiyorum. Kaçkar ın yarışlarınada giricem inşallah ilk 3 e girerim:p Yeni bisikletime parça alıcağım zaman ilk sen ve Uğur abiden yardım isticem

cazgır

Forum Demirbaşı
Tepki
83
Son bişey daha:) Ön attırıcıyıda pek önemli bi parça olmadığı için alıcam zaten..:)

Uğur Taşdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
598
Tunca; LX Gold serisi 2003 modeldir ve şu an piyasada bulunan Deoreler 2003 LX lerle aynıdır. Yani sadece üzerindeki sarı boya için Deore almış olacaksın. Paranı biriktir, Halil ile sana yardımcı olacağız dedikya , aaaaa! kızıyorum bak! :D

cazgır

Forum Demirbaşı
Tepki
83
Tamam Uğur abicim. Ben sadece ön attırıcıyı değiştiricem oda önemli bi parça olmadığı için. Yani Altus alsamda bana uyar LX Gold da:)
Ama Gold un kesinlikle aynakolunu, vites kolunu falan asla renkleri içinalmam. O kadarda acemi değilim:) Hepinize yardım ettiğiniz için teşekkürler..

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
@cazgır
Ön Deore vites ile Ön XT vitesin arasında dağlar kadar fark var biliyor musun? :)

cazgır

Forum Demirbaşı
Tepki
83
Biliyorum dayanıklılık, hafiflik.. Ama açıkcası ben ön vitesi pek önemsemiyorum..:) Yanlış yapıyorum belkide ama öyle..:) Peki sen ne önerirsin Halil abi? Çünkü bu cuma veya cumartesi değiştiricem o yüzden araş
tırıyorum..

Sercan

Forum Bağımlısı
Tepki
204
Tunca hazır almışken ön vitesi LX falan al bence. Tabi Uğur ve Halil Abi gene alacaklar kızılcık sopasını, ama bence en aşşağı LX al :) On kere değiştirmek derdi olmasın. Kolay eskiyen bir parça değil en azından...

cazgır

Forum Demirbaşı
Tepki
83
Halil abicim o zaman bana LX Gold ile 2006 XT arasındaki farkları bi söyliyebilir misin? Ona göre belki XT de alabilirim. Beni aşıyo ama sürekli değişen bi parça değil...:)

cazgır

Forum Demirbaşı
Tepki
83
Tamam.. Öyliyse ben yarın iyice aratırıyım. Herşey için çok sağol Halil abicim

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
@cazgır

deore lx gold 2003 model olduğu için çok zor bulursun bende görmüştüm bir tanıdığımda ama bulamadığım için almamıştım şimdi gold serisinin yerini dual vitesler .filan,, aldı aynakolu bulman çok zor ancak ikinci el bulabilirsin:)

cazgır

Forum Demirbaşı
Tepki
83
bo;ver ya gerek kalmadi:) LX Gold ön attırıcımı çoktan aldım. Heves etmiştim sadece:) ama bi dahaki kışın Uğur ve Halil abiyle inş. bi bisiklet toplıcam ve o zaman LX Gold u çıkarıcam:))

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Shimano 2006 kataloğuna baktım Deore LX Gold diye bir seri yok, arkadaşlar doğru söylemiş.