Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Deore Fren Seti Yardım edin Lütfen...

Konu, 'Frenler' kısmında Gökhan TESKİ tarafından paylaşıldı.

1. Gökhan TESKİ

Gökhan TESKİ Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaslar carraro 473 h race sahibiyim.Su ana kadar 800 km yapmıs olmama ragmen sürekli balatalın rotorlara sürtme sesini duymak ben deli ediyordu.
    Bu sabah bunu düzelmek icin gerceklestirdigim bir operasyon sonucu balataları yerinde cıkartıp sildim ve bir kac kere balatalar yok iken frene bastım ve artık frenim bosladı ve basmıyor bir zamanlar bir abimden hava alma diye bir sey duymustum acaba hava ile ilgili bir sorunmu oldu yoksa ön frenim tamamen bozuldumu bana bu konuda yardımcı olursanız cok sevinirim..

2. ilkcan çağdaş

ilkcan çağdaş Forum Bağımlısı

Seviye:
    dostum sistemin resmini koyarmısın?İnternetten bulamadım da

Gökhan TESKİ bunu beğendi.
  3. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    balatalar yokken frene bastığınız sırada sistemin içindeki hidrolik yağı hava yapmış büyük ihtimal. adam gibi bir bisikletçiye gidip yağı tekrar basmanız gerekmekte. ayrıca rotorunuzada yağ bulaşmış olabilir güzelce temizlenmesi gerekli sistemin. kolay gelsin.

4. Gökhan TESKİ

Gökhan TESKİ Aktif Üye

Seviye:
    1-İlkay kardesim su anda fotograf koyamıyorum ama yarın bir seyler ayarlamaya calısacagım.
    2-Gurkan kardesim umarım dedigin gibidir frenim bozulmamıstır..Yardımın icin tesekkürler icime su serptin ;)

5. Barış BİRLİK

Barış BİRLİK Engineer / Archer / Cyclist

Adı:
    Barış Birlik
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Pistonlar geri gitmemişse geri itin belki düzelir sürtmeyi ayarlamak içinde o kadar uğraşmaya gerek yok kaliperin adatöre bağlandığı vidaları gevşetip frene basılı tutun ve vidaları fren basılıyken sıkın

6. Cem Helimoğlu

Cem Helimoğlu Forum Bağımlısı

Seviye:
    hocam arada rotor yokken bıle fren basmamanız lazım pedler bırbırıne gırıyor onun arasına bı alet sokarak ayırmanız gerekecek surtme meselesı cogu hıdrolıkte olur ama hava yapma meselesı olduysa yag degıstırmek gerekecektır bıde rotorlarıguzelce temızleyın tutmada sorun yasarsınız deyse

7. adem dagdelen

adem dagdelen Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    barıs kardesımın de dedıgı gıbı kardes kullandıgın hıdrolık fren sımano ıse bu gecerlı olur bende xt kullanıyorum sorun olmuyor egerkı avıd kullanıyorsan hıc bulasma derım dırek bısıkletcıye goturmenı tavsıye ederım anlayan bırıne tabıkı