Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Deore arka vites kolu göstergesi

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Ahmet.KOÇ tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet.KOÇ

Ahmet.KOÇ KOM

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Merhabalar,

Arka vites kolundaki gösterge kısmında sıkıntı var iki gündür çözemedim. Vites geçişlerinde sıkıntı olmamasına rağmen vitesleri doğru bir şekilde göstermiyor. Mesela arka vitesi 9'a attığımda gösterge en yüksek 8'e çıkıyor.

Ayıca bir nokta dikkatimi çekti. Ön vites kolundaki kablo tarafında bulunan dönen parça sağlam bir şekilde tutunmuş vaziyette duruyor iken arka vites koluna ait olan parça gevşemiş vaziyette. Sorun belki buradan kaynaklanıyordur düşüncesi ile parçayı ne kadar döndürsem de tutunmasını sağlayamadım.

Açıkçası vites kolunun içindeki mekanizma hakkında bilgi sahibi değilim. Dolayısıyla çözüm hakkında en ufak bir fikrim yok. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Teşekkürler,

2. umutkahraman

umutkahraman Onursal Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    o renkli vites göstergesini vites kolunu açıpta tamir edicek bir tamirci bulamazsın.kolda bir hata olmalı.vites kolu tamiri yapılmıyo diye biliyorum.diğer konuya gelincede senin o çevirdiğin telin gerginliğini ayarlayan vida.onu sıkarsan veya gevşetirsen vites ayarların bozulur.vites kolunu aldığın yere götürüp göestergesinde hata olduğunu söyle.bisiklet olarak aldıysan komple bisikletle git.

Ahmet.KOÇ bunu beğendi.
  3. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Vites kolunu daha önce açtıysanız, kapatırken göstergeyi mutlaka en sağ veya en sol'a ayarlayıp kapatın, birde bazı modellerde oşekilde oluyor malesef tam göstermiyor, ama bir sorun teşkil etmez. İkinci olarakta bahsettiğiniz ince ayar yapmak için olan makara onunla fazla oynamayın onunla bir alakası yok :) makara ayarı ortalarda olmalı genelde, o bahsettiğiniz makara oynar zaten sabit kalmaz :) Vites kolunun içi küçük plastkler ve çarklardan ibarettir, baştan dediğim gibi kapatırken DİKKAT!!!

Ahmet.KOÇ bunu beğendi.