Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

denizlide pedallayanlar

Konu, 'Ege Bölgesi' kısmında scofoid26 tarafından paylaşıldı.

1. scofoid26

scofoid26 Aktif Üye

Seviye:
    arkadaşlar ben eskişehirliyim ama 5 yıldır denizlideyim,doğa dostu olarak denizliyi beğeniyorum,faliyetlerimi çoğunlukla bireysel veya 2-3 arkadaşla yapmaktayım,güzel bisiklet rotası bilen varmı?

2. nikanam

nikanam Kıdemli Üye

Seviye:
    selam scofoid.
    sen bildikleri yaz, ben eksikleri tamamlarım.

sniper bunu beğendi.
  3. scofoid26

scofoid26 Aktif Üye

Seviye:
    abi simdi camlık kızılcabolük,karatas.tavas camlık,göveçlik babadağ,saraykoy pamukkale,buldan süleymanlı gölü,karakurt honaz,kaklık asagı dağdere saklı göl,kefe yaylası.israfil vadısı,sirınkoy selalesi,camlık verıcıler,yıne camlıkta 4-5 rota,tekekoyü duydum ama gıtmedım,gokpınar santral,acıpayam dodurgalar düsünüyom,yaza ege kıyı turu düsünüyom.

Daywalker bunu beğendi.
  4. scofoid26

scofoid26 Aktif Üye

Seviye:
    karahyıt,ve pamukkalenin arkasındakı koy de var

5. nikanam

nikanam Kıdemli Üye

Seviye:
    sarayköyden tekke hamamlara, ordan buharkente çıkıp, anayoldan sarayköye dönüş var bir de.
    denizli içinde değirmenönü, servergazi türbesi tarafları.
    yenişehirin üst taraflarında yukarıkünarlar diye bi yer var. rüya gibi.
    yine yenişehirin üstünde şirinköy, at çiftliklerinin orası.
    ha bi de karcı tarafında ornaz vadisi var, israfil deresinin ters tarafında.

sniper bunu beğendi.
  6. pink_anderson

pink_anderson Yeni Üye

arkadasim ben de denizlide 8 10 sene kaldim.orada bir cok gezi yaptik.sen ama zaten pek cok yeri gezmissin denizlide.biz de gezdik bisikletlerle ama belki senden bir kac yer eksik gezmisimdir.ama denizli gercekten bisiklet icin super bir yer derim ben her zaman.ama insanlari biraz ***** bisikletten pek anlamaz,universite gencligi oludur desem de yalan olmaz.sana senin su konumundan itibaren tavsiyem denizli disina cikman.en az 3 kisi cikarsaniz geziye super olur bence.6-7 kisi ciksanizda geziye olur ama gruplasma meydana gelir, bu da hos olmaz

M.Huzeyfe ÇAVUŞOĞLU ve nikanam bunu beğendi.
  7. scofoid26

scofoid26 Aktif Üye

Seviye:
    slm pink anderson,nereye cıkmamızı tavsıye edersin?,iş güc,anca hafta sonu.6 7 kişi neden guruplasma olur,kac yılında denizliden ayrıldn,ben 5 yıldır burdayım,denizli tayfasından partnerin kımlerdı,tanırım belki,bye

8. pink_anderson

pink_anderson Yeni Üye

selam yeniden.ben 2006 da ayrildim,ondan oncesinde de denizlide okudum.cok da kendimi tanitmama gerek yok.gruplasma uzun gezilerde olabilir tabii,ama tabi gene gezideki uyuma bagli.neyse bu sorun degil.denizlide sanki son zamanlarda bisikletci sayisi artmis gibi gozukuyor,gene de bilemiyorum.bizim geziler fikret abi zamaninda(simdi kendisi datcaya gitti) 2004 2003 gibi senelerde yapildi.simdi ayni gezileri baskalari ile yapsam cok zevk alacagimi zannetmiyorum.ve bir yandan diyebilirim ki o zamanki kisileri gene bir araya getirip uzun bir gezi yapim desem 1 2 si anca gelir.is hayati bence tamam su bu ama eger insanin icinde varsa devam etmeli.uzattim ben de.ama kim oldugum cok da onemli degil...

benim size denizlide yapabileceginiz gezilerde 1 2 gunluk olacak sekilde(isden dolayi daha fazla zamaniniz yok gibi gozukuyor) onerebilecegim yerler kesinlikle 1.olarak afrodisias olur.2.olarak buldan baraji(derbent) olur.bir ara gene Salda Golune gidebilirsiniz.

9. scofoid26

scofoid26 Aktif Üye

Seviye:
    mrb,ben bu spora 2003-2004te basladım,belki beni tanırsınız,denizli bisiklet ıçin cok ideal bir yer bence,afrodisyası duydum ama yolu konusunda bi bilgim yok,yolu bıraz tarif edermisin,kimliğini açıklamamanı anlayamadım ama önemlı değil.siz rotalar hakkında bilgi vermeniz yeterince memnun etti

10. scofoid26

scofoid26 Aktif Üye

Seviye:
    mrb,ben bu spora 2003-2004te basladım,belki beni tanırsınız,denizli bisiklet ıçin cok ideal bir yer bence,afrodisyası duydum ama yolu konusunda bi bilgim yok,yolu bıraz tarif edermisin,kimliğini açıklamamanı anlayamadım ama önemlı değil.siz rotalar hakkında bilgi vermeniz yeterince memnun etti:in:

11. pink_anderson

pink_anderson Yeni Üye

merhabalar.simdi afrodisiasa giderken normal marmaris mugla yoluna cikin,tavas kizilcaboluk yol ayrimina geldiginizde kizilcaboluge girin,ordan ise Karacasuya gelmeden afrosisiasa varmis olacaksiniz,gelirkende camliktan denizliye inis yapacak sekilde (geyre ataeymir mavi renkli patika yol olabilir) daglardan gelin,hem zevkli hem farkli hem de gelirken gelisiniz cabuk olur.gidis ayri donus ayri yani.bu arada giderken niye camliktan cikin gidin demiyom cunku o daglari asmak zor ve yipratici olabilir gunun baslangic saatlerinde.

Asagida yol haritasi var:

asagida ise bizden 2 foto,ama 2 ayri grup olarak gitmistik.1.grup ayni gun donecek,ki dondu ama berbat haldeydiler,benim arkadas cihan 3 4 gun kendine gelemedi.biz ise o gun orda konakladik,siz de cadirinizi alip orda bir otelin bahcesinde izin alip cadirinizi kurabilirsiniz bizim gibi...:rolleyes:

asagida afrosisiasin hipodromu gozukuyor

bu fotoda ise giris kapisi gozukuyor.bu yapiyi yer altindan 10 senede yer ustune cikartiyorlar, ve acilisini turgut ozal yapiyor sanirim.

ve sole bir yazi buldum bir yerden,bu yazidaki gidilmis yerleri de gezebilirsiniz.size tavsiyem bu geziyi en az 2 gunluk yapin,tek gun bana gore yetmez

yazi:
    Sabah kahvaltısının ardından Anadolu’daki en önemli antik şehirlerden birinin bulunduğu Karacasu’ya doğru yol alıyoruz. Burada da bizleri Afrodisias Antik Şehri’nin yanı sıra ilk defa adımlanacak Ihlara Vadisi’ni andıran bir kanyon ve Sırtlan İni Mağarası bekliyor. Coğrafyamızın neredeyse bütün antik kentlerindeki tapınak ve saraylarda emeği olan sanatçıların yetiştiği Afrodisias Şehri’nin eşsiz tarihi güzelliklerinin başında hipodromu geliyor. Bir zamanların gladyatörlerinin savaştığı bu yapıyı ve antik şehri gezdikten sonra bölgede yeni bulunan Görele Kanyonu ve Sırtlan İni Mağarası’nı içeren bir foto safari yapıyoruz. Dandalas Çayı’nın kenarında yiyeceğimiz lezzetli yemeğin ardından Kale üzerinden Dalyandaki otelimize yerleşiyoruz.

nikanam bunu beğendi.
  12. nikanam

nikanam Kıdemli Üye

Seviye:
    önerilerin için çok sağol pink-anderson.
    afrodisias gerçekten de görülmeye değer bir yer.
    daha önce arabayla gitmiştim. bu sefer bisikletle
    gitmek farz oldu artık.
    bize feyz ve ilham vermeye devam et lütfen.

sniper bunu beğendi.
  13. umittosun

umittosun Kıdemli Üye

Seviye:
    nikanam abimizle bu konu hakkında daha once gorusmustuk hatırlarsa eger saraykoyden cıkıp horsunlu yamalak tarafından babadag denızlı planı vardı aslında yapıla bılır yanı guzel bır havada butun arkadaslar la hem tanısır hem de gunun tadına varırız gıbme gelıyor benım

sniper bunu beğendi.
  14. scofoid26

scofoid26 Aktif Üye

Seviye:
    tesekkürler pink anderson.afrodisyas sit alanımı,kamp atabilirmiyiz,günübırlikte ne kadar gezebiliriz?gidiş çamlıktan olsa yol karımız ne olur?

sniper bunu beğendi.
  15. pink_anderson

pink_anderson Yeni Üye

merhabalar yeniden.afrodisias'da kamp cadiri kuramassiniz.bunun yerine disardaki otellerin bahcelerinde 1 gecelik cadir kurup konaklamak icin izin alabilirsiniz.biz hemen giris yolunun karsi tarafinda bir otel vardi,onlardan rica etmistik,onlar da izin vermislerdi.Gunu birlik yapabilirsiniz,ama gercekten iyi bir surus yapmalisiniz,biz de gelelim iyi o zaman sen de gel tarzindan kisilerle gunluk olarak bu geziyi gerceklestiremessiniz.yani gercekten performansli olmalisiniz,:Skull-175

Bir gunlugune yapacaksaniz sporcu icecegi almanizi oneririm,1 tane yeter,hepsini hemen de icmenize gerek yokCamlik yolunu da donuste kullanin,30 40 km kisaltir sanirim.

Guzel bir yol, iyi bir gezi olur eger yaparsaniz, zaten bunun icin ustunde durdum, yaparsaniz harika olur :in:

16. scofoid26

scofoid26 Aktif Üye

Seviye:
    slm ,burda mtb mıllı takımında arkadaş var onunla zaman sıkıntısından dolayı gunubırlık yapmayı düşününüyoz,kamplı ancak yaza olur,o zamanda sıcak olur.kendımıze güvenıyoz,zaman bulursak 1 gunde hallederız.ortalama kaç kılometre?

17. pink_anderson

pink_anderson Yeni Üye

tamam o zaman neden olmasin.o zaman bisiklet fenerleri, el feneri filan da goturun.caki filan, kopek caydirici (gelirken aksama kalirsaniz coban kopekleri var,dikkat edin,sakin kacmayin,sadece size kendi bolgeleri icinde eslik edeceklerdir) da almanizi oneririm.

valla keske ben de gelebilsem.

sabah 4.5 5 gibi cikin bence,vay be, foto makine, km saati filan da goturun.

neyse bakalim, gidis gelis 150 km.

ben de bakalim su 1 1.5 ay sonra Ankaranin nallihan ilcesinden ankara merkeze gidecem,ama tek basima...o da mesela 150 km.gene konusuruz tamam mi

operim...

18. ismailofli

ismailofli Bisikletkolik

Seviye:
    ola nihat biz ordayken yapmadın şöle bi kamplı felan bişi...:( :p şaka şaka..:in:
    iyi gezin burda daha dün 10-15 cm kar yağdı... hava hala 0 la - lerde gidip geliyor...sezon mayısın sonuna anca başlar gibi...ercü ye m. aliye çok slm yazın görüşmek üzere...

19. scofoid26

scofoid26 Aktif Üye

Seviye:
    ismail cim sorma anca toparladık,bu yıl cok faliyet var,yazada projeler var.insaalah yazın senınlede birseyler yaparız.görüşmek üzere................

20. scofoid26

scofoid26 Aktif Üye

Seviye:
    bugün yatagana basıyoz,yolumuz cankurtaran ,serinhisar,acıpayam ve yatagan, cıkş saati 10:30.buluşma yeri kınıklı pekdemir önü,haydiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii