Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

denizlide pedallayanlar.17.06.2007.çamlık-tavas

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında nikanam tarafından paylaşıldı.

1. nikanam

nikanam Kıdemli Üye

Seviye:
    denizli’de pedallayanlar eylemlerine devam ediyor. çarşamba toplantımızda ümit arkadaşımızın yoğun isteği üzerine, bu pazar yapacağımız gezinin rotasını, çamlık üzerinden tavas’a doğru belirledik. denizli’yi tepeden gören çamlık dağını aşarak tavas’a gitmek fikri, önce hepimizi bayağı korkuttu. ama nihat, şırıl şırıl akan derelerin kenarında, çam ağaçlarının gölgesinde muhteşem bir gezi yapacağımızı söyleyince fena gaza geldik. sabah saat sekizde çamlık mesireliğinde toplandık. ümit’i aramızda göremeyince uzaktan geldiğini de düşünerek biraz daha bekledik. telefonu cevap vermeyince herhalde yoldadır dedik. saat dokuz olmuştu ki, artık ümit’ten ümidimizi kesince yola çıkmaya karar verdik.

ekip yola çıkmaya hazır. heyecanla karışık bir endişe de var aslında. çıkacağımız dağ burnumuzun dibinde. ne de olsa evin balkonundan göründüğü gibi değil meret.

cahide bu parkurdan en çok korkanımızdı. olmazsa yürürüz diyoruz. bu teselli bir insanı ne kadar rahatlatabilirse artık…

işte dağımız bu. ne kadar da şirin değil mi? korkunun ecele faydası yok. gidelim!

ilk dinlenme. soldaki üçlünün kasklarına dikkat!

seyir tepesinden denizli. yaşadığı şehre tepeden bakınca neden bu denli hayranlık duyar ki insan? sanki içini bilmiyormuş gibi…

seyir tepesinde çardakta bir mola. cahide ve nur kasklarından kopamıyorlar.

aramıza bugün katılan üç yeni arkadaşımız. ender, eşi hatice ve bandırma’dan gelen misafirleri erçin. güleç yüzleri, sabırları ve dostlukları için teşekkürler onalara.

yorumsuz.

hatırı sayılır bir irtifa alıyoruz. sularımız bitmek üzere. biz zaten bitmişiz. ama o da ne? işte bir çeşme!

çeşmeye ilk varanlar, çabalarının mükafatını alıyor. tabii ki en önde hussar hüseyin.

bataryalar şarj olmuş. değmeyin keyfimize.

rampaya vuruyoruz yine. önde mustafa ve solunda ercüment.

dağın doğu yamacından ilerliyoruz ve yol tamamen güneş altında. arada bir küçük gölgeler imdadımıza yetişiyor. yorgunluk baki olsa da muhabbet gırla.

bu geldiğimiz yol.

bu da gideceğimiz yol. iki yolun arasında şeytan kanyonu.

2. nikanam

nikanam Kıdemli Üye

Seviye:
    yokuş çık çık bitmiyor ve yavaş yavaş gücümüz de tükeniyor. espirilerin frekansı azalıyor. acıkmışız, susamışız ve nihat’ın anlattığı güzelim vahaya gezinin başından beri çok az kalmış.

bunu çıkmak zorundayız. nihat ha bire az kaldı diyor. şırıl şırıl akan sular, gürül gürül çeşmeler, iyiliksever ağaçların gölgesinde enfes bir vaha bizi bekliyor(muş). inanıyoruz. ne yapalım.

manzaraya bakamıyor cahide. gözü çıkılacak rampada.

işte denizli. şehrin üstünde görülen beyaz bir çizgi halindeki silüet ise pamukkale.

olanlar oluyor. sıcak, susuzluk ve yorgunluktan hüseyin’in önce şekeri düşüyor, sonra kendisi. ilk yardım ekibimiz görevde. önce harici kalp masajı deneniyor. suni teneffüs tehlikesine karşı hüseyin kendine geliyor.

inadına yaşamak.

sonunda nihat’ın vaat ettiği gürül gürül çeşmeye(!), şırıl şırıl akan dereye(!), gölgelikler altındaki o mutena vahaya(!) ulaşıyoruz. buyurun buradan yakın. sıramızı beklemek zorundayız. birkaç keçi arkadaşa fren tellerinin çok da lezzetli olmadığını kanıtlamak zorunda kalıyoruz. çoban da sürüyü bizden uzağa götürüyor. çeşme artık bizim.

eğer burayı vahaya benzetebiliyorsak, pek tabii ki de ender’i oranın şeyhine benzetebiliriz. aslında erçin de bu konuda iddaalı ama, sakal farkıyla oyum ender’den yana.

işte ekibin hali pür melali.

biraz atıştırıp azıcık da dinlendikten sonra dönüş yolundayız. çıktığımız rampalar birer birer inilecek.

fren yapmaktan eller mengeneye, jantlarsa ızgaraya dönüyor.

işte yine denizli ve arkasında pamukkale. uzaklaştıkça güzelleşen şehir, yaklaştıkça üstümüze yürüyor sanki.

tekrar çeşmeye geliyoruz ve işte gülen yüzler.

cahide ve nihat. bir gün önce 180 km yol yapan adam nihat değil sanki.

ve işte bu maceranın da sonu. çamlığa geri dönüyoruz. biraz dondurma ve meşrubattan sonra ekip taş gibi ayakta.

gezi hakkında yazılabilecek çok şey var. şimdilik yalnızca fotoğraflar. arkadaşlar izlenimlerini yazacaklardır. daha benim de söyleyecek sözlerim var.

3. Nur Çetinkaya

Nur Çetinkaya Üye

Seviye:
    turumuzu harika anlatmışsın ismail abi teşekkürler.tasvirlerin muhteşem.ama nihata da fazla yüklenmeyelim:eek: böyle söylemeseydi kimse bu rampayı çıkmayı kabul etmezmiş:D yeni katılan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.ilk tur için çok yorduk onları :eek: ayrıca tura katılan bütün arkadaşlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum;)
    nihata da nazımı çektiği için teşekkür ediyorum:)
    ismail abi ellerine sağlık.fotoğraflar harika:in:
    herkese selam ve sevgiler

cado ve H.Can DEMİREL bunu beğendi.
  4. nikanam

nikanam Kıdemli Üye

Seviye:
    işim şaka nur. hatta nihat'a öyle söylediği için minnettarım.
    nihat olmasa bizim bir yer göreceğimiz mi var :)
    adam performansının yüzde biri ile hiç sıkılmadan bizi gezdiriyor
    ve hepimizin kahrını çekiyor.hep söylüyorum,
    nihat denizlide pedallayanlar için büyük şanstır.

5. sniper

sniper Forum Demirbaşı

Seviye:
    teşekkürler nihat.....
    çık çık çık bitmek tükenmek bilmeyen bi rampa vardı... tekrar inişe geçtiğimizde çıktığım yolları hatırlayamadım inanamadım biz bu rampaları pellayarak nasıl çıktık olmaz biz yalnış yoldayız yok yok kesin yalnış yoldayız diye diye indim...
    güneş felaket başıma geçti azıcık gölgede durayım ayaklarımı tepeye doğru uzatayım dedim.. birden üzerime atıldılar neymiş kalp masajı yapcakmışlar neymiş suni tenefüs... derdimi anlatana kadar iş işten geçecekti nerdeyse... sağlıkmı gidecekti elden yoksa başka bişimi bilemiyom :):):):):) allah ın sevdiği kuluymuşumda kurtuldum:):):)

Ediz Tevfik Özgan ve cado bunu beğendi.
  6. cado

cado Aktif Üye

Seviye:
    Teşekkürler ismail
    foto lar gerçekten harika olmuş, anlatım desen ayrı katagoride dereceli.
    beni fotolarda photoshopla güleryüzlü (tabiki bu şaka)moduna aldığın için,tur boyunca nazımla oynayıp bana gaz verdiğin için sana ayrı teşekkür etmek istiyorum.
    Amansız dağı tırmanmamıza neden olup ,kendisi bulunamayan arkadaşla bilare görüşmek isterim.
    ancak bize bitmek tükenmek bilmeyen azmi ve hayalleri ile yolun sonuna kadar ulaştıran çok sevgili nihat,sana çok teşekkür ederim çünkü sen olmasan ben o dağın eteğine bile gidemezdim.
    Sevgili ercü pazarlık usulüde olsa (tabiki bu da şaka)bana tur boyunca çok yardımcı oldun sen olmasaydın muhtemelen beni dönüşte terasdan geri alabilirlerdi.Sana çok teşekkür ederim çünkü parkurda benim yanımda yer aldığın için (bu arada yokuş çıkarken çok iyi itiyordun, tüm yokuşlu tırmanışlarda mutlaka bekleriz),ve seninde bitip tükenmez enerjin için ayrıca teşekkür etmek istiyorum.
    Mustafa sohbetin ve güzel esprilerin için teşekkürler. hüseyinle bir karagöz -hacivat orta oyun gösterisi bekliyoruz sizden artık.
    Sevgili hüsar artık sensiz parkur düşünemez oldum ,senin pozitiv enerjin beni dinamik kılıyor,iyiki tanımışız seni ,sana da bu güzel enerjin için teşekkürler.
    ve aramıza yeni katılan güleryüzlü neşeli insanlar ,ender,hatice ve bandırmalı erçin sizlerede çok teşekkür sayenizde çok eğlenceli bir parkur oldu.

7. umittosun

umittosun Kıdemli Üye

Seviye:
    merhaba arkadaşlar gerçekten harika bir gezi olmuş pedalınıza sağlık keşke gelebilseydim demek istemiyorum irademe yenilip uyup kalmam yüzümden katılamadım cahide abla boynum kıldan incedir var sen ver artık hükmü artık bir daha ki gezide bir araya gelme ümidi ile sevgi ile bu arada ender abi eşi ve arkadaşı hoşgeldiniz sizi resimlerinizden görsemde sıcak dostlugunuzu hıssettım gorusmek dileği ile ..

8. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    :D Denizli ekibine merhaba.

İsmail'cim, güzel anlatımın ve resimlerin için ayrıca teşekkür ediyorum.
    Anlayamadığım birşey var, ya yanınızda yedek bisikletmi taşıyorsunuz, yoksa bu bisikletlerin sahipleri yolda nakavt olup düştülerde ganimetlerimi götürüyorsunuz.:D :D

Ben çözemedim, çözenler anlatsın :eek: :D

Çok zevkli bir gezi yapmışsınız. El ve ayaklarınıza sağlık. Bu yolları çıkan herkes burdaki dümdüz yollarda (Alanya yolu gibi) gözleri kapalı elleri havada , gidonu bile tutmadan gider, benden söylemesi.;)

Sevgi ve selamlarımla.

Hoşçakalın.

cado bunu beğendi.
  9. sniper

sniper Forum Demirbaşı

Seviye:
    sevgili satıcı ümit kardeşim... sevgili dedimse nezaketen dedim üzerine alınma :):):)
    sana bu satırları yazarken dünkü sıcak ve zorlu rampalar gözümün önüne geliyor ve sana bi kat daha kızıyorum.. bi dahaki geziye intikamım acı olacak suya götürüp suzuz getircem seni..):):) bilmiyom diğer grup arkadaşlarında üç aşağı 5 yukarı düşünceleri böle sanırsam... sen bittin ümit bittin :):):):):):):) bizi satmayacaktın :):):)

10. sniper

sniper Forum Demirbaşı

Seviye:
    ender abi...
    ben o rampaları nasıl çıktığıma dönüşte inanamadım... yedek bisiklet onlar bisikletler yorulunca bisiklet değiştiriyoruz malum zorlu bi rampa haliyle bisikletler sıcağpa ve zorlu yollara bizim kadar alışık değil ...:) grubumuzdaki hiç bi arkadaşımız nakavt olmadı..:) çok eğlenceli bi geziydi gülmekten yorulduk rampa çıkmaktan değil...:) ben baya gülmüşüm ki yorulmuşum

Ender Alıcıoğlu bunu beğendi.
  11. H.Can DEMİREL

H.Can DEMİREL Bisikletkolik

Seviye:
    İsmail'ciğim merhaba,

Valla Denizli ekibi haftayı dolu dolu geçirmiş helal olsun be kardeşim:in: Gezi onca rampaya rağmen çok güzel olmuş.Sayenizde Denizli ve çevresini tanımaya başladık ellerinize sağlık.Geziye katılan dostlara teşekkür ederim.Paylaşımın ve sıcak anlatımın için teşekkürler,devamını bekliyoruz.Aldığım istihbarata göre Antalya semalarına pedallayacakmışsınız.:)

Nur Çetinkaya ve cado bunu beğendi.
  12. nikanam

nikanam Kıdemli Üye

Seviye:
    ender abi merhaba.
    hüseyinin dediği gibi, bisikletler yedek. beşer km arayla yola
    bırakıyoruz biz onları. acil ihtiyaç olursa gidip alıyoruz.
    yoksa ekip taş gibi maşallah :) :)
    sizin oranın dümdüz yollarının tadına bakacağız inşallah bu hafta.

can abi selamlar ve teşekkürler.
    denizli ve çevresini inan ki bizler bile yeni tanımaya başlıyoruz.
    rampalar şahaneydi ama, ben ömrümde bu kadar güldüğümü
    çok az hatırlıyorum. ekip tek kelimeyle muhteşem. bizim asla
    sırtımız yere gelmez artık. dün o yorgunluğa rağmen tur hiç
    bitmesin istedim. muğla ekibinin enerjisine her gün biraz daha
    yaklaşıyoruz. görüşmek üzere.

(istihbarat doğrudur abi) :)

13. jerry_f

jerry_f Kıdemli Üye

Seviye:
    walla çok iyiyimiş:)ismail abi'den yanlızca ismini duyduugm eşi cahide hanımla da tanışmış oldum fotolar yoluyla da olsa:) süper gezileriniz böölee dewam etsin inşallah....

14. nikanam

nikanam Kıdemli Üye

Seviye:
    gökhancım tatil yok mu?
    atla gel valla. gezelim işte.
    marmaralı marmaralıyı bulur bi şekilde.
    kendine iyi bak. görüşürüz.

15. ezgi's

ezgi's Yeni Üye

Seviye:
    merhabalar arkadaşlar ezgi ben. fotoğraflar ve ismail beyin anlatımları gerçekten çok hoş. çok kıskandım sizi.en kısa zamanda aranıza katılmak istiyorum.umarım bu çarşamba görüşürüz

cado, Nur Çetinkaya ve nikanam bunu beğendi.
  16. cado

cado Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba ezgi,
    Emin ol, grup keyif alınacak dozda en azından sana ve aramıza yeni katılacak arkadaşlar için hafta 2 kez sabahtan akşama kadar verilebilecek kadar ,vede yan etkisiz.
    Aramıza katılmana çok sevindik.

Merhaba
    Bende seninle tanıştığıma çok sevindim.En kısa sürede yüzyüze görüşmek umudu ile.

tırt kaptan ve Nur Çetinkaya bunu beğendi.
  17. necod

necod Kıdemli Üye

Seviye:
    denizli ekibi harika bir gezi yapmışsınız denizlinin güzelliklerini sayenizde görüyoruz fotolardan paylaşım icin teşekürler katılan arkadaşkların ayaklarına ve pedallarına sağlık devamını bekleriz

cado bunu beğendi.
  18. nikanam

nikanam Kıdemli Üye

Seviye:
    ezgi hanım, hoşgeldiniz.
    bu çarşamba görüşeceğiz.
    artık en kısa zamanda bizimle pedallamaya başlarsınız.

necip bey, buyurun denizli'nin güzelliklerini
    birlikte keşfedelim. her zaman bekleriz.
    ilginize teşekkürler.

tırt kaptan ve scofoid26 bunu beğendi.
  19. scofoid26

scofoid26 Aktif Üye

Seviye:
    slm arkadaşlar,ben de sizlerle pedallamaktan büyük bir keyif alıyorum.sizlere rehberlik edebildiysem ne mutlu bana.:p
    geziye katılan ve bizlere herzaman destek olan arakadaşlarımıza teşekkür ederım:in:
    hüseyın abı sen zor durumda kalmadıktan ve çevrede benden başka kimse olmadıktan sonra sana suni solunum yapamam:D :D :D

tırt kaptan ve Ediz Tevfik Özgan bunu beğendi.
  20. scofoid26

scofoid26 Aktif Üye

Seviye:
    abi bizim bisikletler tandem:D :D partnerlerimizi almaya gidiyoz:D :D :D :D