Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

denizli'de pedallayanlar. 02.09.07. göktepe

Konu, 'Yerel/Bölgesel Bisiklet Grupları' kısmında nikanam tarafından paylaşıldı.

1. nikanam

nikanam Kıdemli Üye

Seviye:
    denizli'de pedallayanlar bu hafta gözünü yükseklere dikti. paraşütçü arkadaşların göktepe'den atladığını duyduk. onlar atlıyorsa biz de çıkarız dedik, düştük yollara. inanılmaz manzaralar gördük. çıkılmayacak yerlere çıktık. gözümüzün gördüğüne bacaklarımız hatır için katlandı. o ne yollardı, o ne rampaydı, o ne güzellikte bir doğaydı, anlatması uzun sürecek. şimdilik nereye gittiğimiz hakkında biraz ipucu verelim. fotoğraflar ve gezi yazısı daha sonra gelecek.

2. pythia

pythia Üye

Seviye:
    Eminim çok güzel bir parkur olmuştur. Fotoğraflarınızı dörtgözle bekliyorum.

3. PRO|Bisiklet

PRO|Bisiklet Kıdemli Üye

Seviye:
    Fotograflarınızı bekliyoruz...

Ali AKTAŞ, kalkmazdüşmez ve cado bunu beğendi.
  4. ahmetdogan

ahmetdogan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    tebrikler....
    abi ayağınıza sağlık sabırsızlıkla beklıoruz fotoları

5. oktay tiryakioğlu

oktay tiryakioğlu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ama bu haksızlık değilmi yahu , bir resim bari koysaydınız :) Merakla bekliyorum fotoları....

Ali AKTAŞ, kalkmazdüşmez ve cado bunu beğendi.
  6. umittosun

umittosun Kıdemli Üye

Seviye:
    ismail abi bu göktepe tam olarak nerede ben anlamadım bunu babadağ tarafındamı ??

Ali AKTAŞ ve kalkmazdüşmez bunu beğendi.
  7. cado

cado Aktif Üye

Seviye:
    sen turlara katılıncaya kadar sana hiçbir yer hakkında bilgi verilmemesi ile ilgili talimat aldık üzgünüm ümit.
    ilk katıldığın pazar turunda sana tüm soruların ile ilgili bilgiler döküman şeklinde sunulacaktır.

8. nikanam

nikanam Kıdemli Üye

Seviye:
    göktepe'ye gitmeye karar verdik ama bilmiyoruz neresi. göveçlik'in yukarısında dediler. o zaman biz de göveçlik belediye başkanını aradık. erdoğan bey müthiş ilgili bir insan. bu geziyi gerçekleştirebilmemiz için elinden geleni yaptı. işte gerekli bilgiler:

-çıkacağımız yerin rakımı yaklaşık 1650 m.
    -göveçlik'ten 15 km çekiyor.
    -yolun tamamı çıkış, hiç iniş ya da düzlük yok.
    -yol tamamen toprak, hatta yumuşak toprak.
    -manzarası müthiş ama su yok.

başkan bize bir kamyonet tahsis edeceğini, bu kamyonetle istediğimiz herşeyi yukarı çıkartabileceğimizi söyledi. bir şartla kabul ettik. kamyoneti kullanacak arkadaş bu iş için gönüllü olacak. tek bir şey istedik. su.

sabah erkenden yola çıktık. güneş daha yeni doğuyor. yollar bomboş. tam bu saatler, belki de günün pedallaması en zevkli saatleri.

sabah serinliğinde muhteşem gün doğumu.

adliyenin önünde, gelecek diğer arkadaşları beklemeye başladık. başkanın dedikleri doğruysa tam bu noktadan itibaren 23 km aralıksız rampa çıkacağız.

mehmet ali yola hazır. keyifler yerinde.

mikail'in gelişiyle birlikte hemen yola çıkıyoruz. ilk mola yerimiz bu çeşmenin başı.

işte, göveçlik beldesine girmek üzereyiz. kamyonet belediye binasında bizi bekliyor olmalı.

belediyenin önünde, yol arkadaşımız halil'le tanışıyoruz. sıcak ve sempatik tavırları sayesinde hemen kaynaşıyoruz. halil eşyalarımızı ve eğer gerekirse bizi taşıyacak kamyonetin şoförü.

sandviçlerimizi yiyip biraz dinlendikten sonra ekip yola çıkmaya hazır. çantalarımızı halil'e emanet edip, boş boş çıkmanın tadını yaşayacağız bugün.

yavaş yavaş göveçlik'ten çıkıp, babadağ yoluna doğru ilerliyoruz. halil eskortta. göveçlik rampaları bitip, altındere inişine varmadan önce ana yoldan sola sapıp göktepe'ye doğru ilerleyeceğiz.

işte yolun en düz yeri. ağaçlar arasında kıvrıla kıvrıla giden mükemmel bir yol.

halil'e yetişemeyeceğimizi anlayınca, biraz durup dinleniyoruz.

işte mahzun ve kardeşi. mahzun daha önceki babadağ gezimizde yolun bir kısmında bize bisikletiyle eşlik etmişti. ama bugün bisikleti arızalı. yine de bizi yalnız bırakmaya pek niyeti yok. bakalım ne yapacak.

anayoldan ayrılıp göktepe yoluna giriyoruz. önde biz, arkada mahzun.

yolun ilk kilometrelerinden bir manzara. önde mahzun, arkada biz.

ilk başlarda yolun hem eğimi daha fazla hem de zemini çok yumuşak. dağın doğu yamacından sürekli güneşi görerek gittiğimizi de eklersek, ilk kilometreler gerçekten çok kırıcı.

mehmet ali ve ali'nin tozlarını yutmamam için onlara yakın gitmem lazım. bu olamayacağına göre, onlar bana yakın gidiyor. adamların her ikisi de milli.

bütün haşmetiyle babadağ. bütün haşmetiyle...

artık çıkış zevkli bir hal alıyor. gölgedeyiz. ormanın kokusunu, sesini ve serinliğini her an hissedebiliyoruz.

babadağ'a bir kez daha selam verip, dağın diğer yamacına doğru devam ediyoruz. yine gölgesiz tarafta olacağız birazdan.

sarayköy ovasına doğru küçük bir bakış. biraz sonra daha yüksekten bakacağız nasılsa.

dağın etrafında dönmeye devam ediyoruz. manzaramız da denizli'ye doğru dönüyor.

bu da denizli manzarası. ama daha güzelleri daha yukarıda.

arkasını göremediğimiz her rampada, acaba bu son mu ümidiyle gaza gelip asılıyoruz pedallara.

son değilmiş. bir tane daha varmış. ama manzaraya bakar mısınız?

şu anda yaklaşık 1650 metredeyiz. sonunda vardık zirveye. denizli'nin rakımı kaç derseniz, o da 400.

zirveden manzaralar, orada yaşadıklarımız ve maceralı iniş yolumuz en kısa zamanda yayında...

9. umittosun

umittosun Kıdemli Üye

Seviye:
    anlatım ve resimler için çok teşekkürler abi ..

nikanam bunu beğendi.
  10. umittosun

umittosun Kıdemli Üye

Seviye:

haklısın abla herzaman soyledıgım gıbı en kısa zamanda gorusmek ve pedallamak dılegı ıle

Ediz Tevfik Özgan bunu beğendi.
  11. H.Can DEMİREL

H.Can DEMİREL Bisikletkolik

Seviye:
    İsmail merhaba,

Denizli grubu çok iyisiniz.Sıkı bir hazırlık kampına girmişsiniz belli.Valla size yetişmek için arkanızdan baya bir toz toprak yutacak gibiyiz.İsmail paylaşım ve güzel fotoğraflar için teşekkür ediyorum.Geziye katılam tüm arkadaşlarıma selamlar...

cado, Ali AKTAŞ ve nikanam bunu beğendi.
  12. PRO|Bisiklet

PRO|Bisiklet Kıdemli Üye

Seviye:
    Gerçekten doğa ile iç içe görünüyorsunuz aslında sıcak bir yandan dediğin gibi kırıcı fakat o ormanın arasından geçerken gerçekten ağaçların önemini bu yaz yanan ormanların ve üretilen temiz havanın farkına varacağız inşallah (varamayanlar...). Kolay gelsin. İyi turlar.

13. xcangel

xcangel Forum Demirbaşı

Seviye:
    Sicak hava zorlu tirmanis ama iste mükemmel bir ekip.Denizlide pedallayanlar=eglenceli saglam dostluk tebrikler.Paylasim için tesekkürler...

Ali AKTAŞ ve nikanam bunu beğendi.
  14. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    "Biz de çıkarız" lafını duyup ardından yukarıdaki fotoyu da görüverince içimden hemen dedim ki..

Vaaaay anam beeeeee.. Denizlililer uyduya çıkmış galibaaaaa.. :eek:

Birkaç saniye sonra durumu çözdüm neyseki.. Uydu neredeyse dünyaya deyecekmiş yahu...:)

Paylaşım için teşekkürler. Denizliye selam ve sevgiler..

cado, Ali AKTAŞ, nikanam ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  15. necod

necod Kıdemli Üye

Seviye:
    :in: denizli ekibi sizleri kutluyorum aynen konya ekibi gibi her hafta değişik organizasyonlara imza atıyorsunuz ekibiniz cok iyi 1650 metreye cıkmak epey bir performans gerektirir siz bunu başarmışsınız katılan arkadaşları kutluyor um ellerinize pedalınıza sağlık hoşcakalın

Ali AKTAŞ ve nikanam bunu beğendi.
  16. oktay tiryakioğlu

oktay tiryakioğlu Forum Demirbaşı

Seviye:
    epey kırıcı bi tur olmuş. ne diyeyim , ekibinize hayranım ve hepinizi kutluyorum....

cado ve nikanam bunu beğendi.
  17. ahmetdogan

ahmetdogan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    merhabalar selamlar herkese...
    eğer geziye gerçekten gönülden katılmak isteyip de bir kaç ana sorundan dolayı katılamayanlara (yani ben oluyorum:) ) da teşekkür etmek isterseniz onlardan biriside ben oluyorum...(''rica ederim'':p )
    tahmin ettiğim gibi yine dolu dolu bi gezi çıkartmışssınız...:in:
    ama bi eksik var hatta önemli bir eksik 'sniper'...;) hüseyin abimi göremiyorum...:rolleyes: :cool:
    yoksa benim ki mi_? kör..:) :D

cado, nikanam ve Mesut Girgiç bunu beğendi.
  18. redtavsan

redtavsan Yeni Üye

ilginç bi gezi.
    sizin işiniz gücünüz yokmu onca yolu bu sıcaklarda pedallıyorsunuz. anlamadım bisiklet sevgisimi bu yoksa dostluk sevgisimi?
    şaka şaka. ciddiye alırsınız polemik olur :):):):)
    ama merak ettim sevginin kaynağını. ben çıkmazdım mesala bisikletle. düz yolda gidebildiğim yerleri seçerdim.. bizede söylersiniz işin sırrını.

19. m.ali.turk

m.ali.turk Yeni Üye

Seviye:
    Ediz Tevfik Özgan ve Ali AKTAŞ bunu beğendi.
  20. m.ali.turk

m.ali.turk Yeni Üye

Seviye:
    cado, nikanam ve umittosun bunu beğendi.