Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Denizli-Akhisar yol bilgisi?

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında ercndgdvrn tarafından paylaşıldı.

1. ercndgdvrn

ercndgdvrn Yeni Üye

Seviye:
    Denizli'den Akhisar'a gitmeyi planlıyorum. Yaklaşık 210-230 km civarı bir yol. Alaşehir Salihli uzerinden gitmeyi planlıyorum. Yollar hakkında bir bilgisi olan var mı? Eslik etmek isteyenleri de 15-20 haziran arası beklerim :)

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. ayhanminep

ayhanminep Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Salihli akhisar arasi yol cok dar ve kamyon cok dikkat et.....

GT-S5360 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

3. Onurcan Ökse

Onurcan Ökse Kıdemli Üye

Adı:
    Onur Can Ökse
    Bisiklet:
    Claud Butler
    Seviye:
    Aynen yol çok dar vede Gölmarmaraya kadar yol bozuk yol yapıyorlardı ama şuan durum nasıl bilmiyorum telefon numaranızı pm atın akhisarda karşılayalım sizi.Eğer o gün bir terslik çıkmassa.

4. İbrahim Gürkan GÜL

İbrahim Gürkan GÜL Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Ben de eşlik etmek isterim fakat arkadaşların dediği gibi, istikamet biraz tehlikeli sanki

5. hakan çelik

hakan çelik Forum Demirbaşı

Adı:
    Hakan ÇELİK
    Seviye:
    Hocam, Denizli-Salihli arasındaki yola bir defa girdim. Duble yol diye hatırlıyorum ama tam anlamıyla bitmiş değil çalışmalar devam ediyor ve yol kötü. Lakin Salihliye gelince İzmir-Ankara E-96 kara yoluna çıktığınız için 10 numara 5 yıldız bir yol ile karşılaşacaksınız. Ama direk Salihliye girince gölmarmara yolunda dalmayın. Çünkü gölmarmara yolu oldukça sıkıntılı. Sabahın erken saatleri hariç yol genelde kamyon yolu olduğundan sık sık kamyonlar geçiyor. Bunun yerine. Salihli üzerinden Ahmetliye doğru yol alın. Bu yol da hem hızlı gidersiniz hem de çok rahat gidersiniz. Ahmetliye varmadan 1 km öncede yolun sağ tarafında Dibekdere köyü yolu kalmakta. Bu yola saptığınızda sessiz sakin bir köy yolu üzerinden gölmarmaraya varabilirsiniz. Sonuçta aynı yolu gideceksiniz ama nasıl desem. Gitmişken rahat gidin. Gölmarmara'dan sonra Akhisar 27 km uzaklıkta. Ve tek şerit yol. İki araba (kamyon demiyorum) yola zor sığıyor. Bunu göze almanız gerek. Kamyon yahut araba geldiğinde yoldan çıktın geçmesini bekleyin. Ben Salihli'den akhisara tura çıkmıştım. Lakin 40. KM'sinde zincirim kopmuştu. Gölmarmara'da iptal etmek zorunda kalmıştım. Facebook'a 8-9 tane fotoğraf yüklemiştim bu tura dair. Fotoğraflara bakıp yolları coğrafyayı inceleyebilirsiniz. Lakin o tur'da demin dediğim Ahmetli yoluna sapmadıydım. Klasik Salihli-Gölmarmara yoluna girmiştim. Daha sonra Ahmetli yolunu keşfettim ve şimdi size öneriyorum. Bu arada buyrun fotoğraflar;

https://www.facebook.com/hakan.celik1/media_set?set=a.10201116140238513.1073741826.1019355272&type=3

6. ercndgdvrn

ercndgdvrn Yeni Üye

Seviye:
    Hepinize teşekkür ediyorum. Onurcan bey size numaramı mesajladım. Ibrahim bey gitmeyi düşünüyorsanız 15-20 haziran gibi gideceğim gelmenize çok mutluluk duyarım. Hakan bey fotoğraflarınıza baktım, yol aslinda fena durmuyor. Araçlar ters bi hareket yapmazsa köpek vb. rahatsızlığı olmazsa gidilebilinir diye düşünüyorum. 26x2.1 galiba lastikleriniz yol lastiği ile (bkz:1.50, 1.75, 1.90) daha iyi üstesiden gelinebilinir bu yolun :)

7. ercndgdvrn

ercndgdvrn Yeni Üye

Seviye:
    Bir de Ahmetli yolundan km farkı nekadar acaba?

8. hakan çelik

Adı:
    Hakan ÇELİK
    Seviye:
    Hocam işin güzel yanı da o; Salihli-Gölmarmara arası 40 km'dir. Ahmetli'den de aynı diğer yoldanda aynı. Tek fark, kötü yoldan gidersen 40 km boyunca bozuk dar yoldan gitmen gerekicek. Ahmetliden gidersen 20 km boyunca E-96 Asfalt yoldan gidip 20 km de köy yolundan devam edeceksin. Aynı hesap ben olsam ahmetliyi seçerdim.

9. ercndgdvrn

ercndgdvrn Yeni Üye

Seviye:
    Anladım cidden güzelmiş :)

10. haslan

haslan Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Bir karışıklık olmasın geçen hafta o yoldan arabayla geçtim. Alaşehir hanımköy olduğu için çok sık araçla gidip geliyorum. Akhisar ile Salihli arasında en problemli yol Gölmarmara ile Akhisar arasıdır. Salihli - Gölmarmara yolunun bir kısmı çift şerittir yeni yapıldı yol oldukça geniştir lakin gölmarmara'ya yaklaştıkça yol önce tek şeride düşer sonrada dararır. Yolda çok yogun kamyon trafiği vardır ve oldukçada hızlı giderler. Bence bisiklet kullanılması tehlikeli bir yol.

ercndgdvrn bunu beğendi.
  11. VOLKAN ZENGİN

VOLKAN ZENGİN Yeni Üye

Seviye:
    keskinlikle katılıyorum.bende salihliliyim ve ahmet kardeşimin dediği yoluda kullandım.ahmet kardeşim çok güzel anlatmışiyoluda baya övmüş evet buraya kadar doğru fakat mersindere ahmetli arasındaki bağlarda bulunan çoban köpeklerini unutmuş sanırım.son 3 gidişimin 3 ündede ki birisinde sabahın ilk ışıları diğer ise akşam üstüydü her üçündede köpek saldırısına maruz kaldım. allahtan araç altına girmedim ve hala şükrediyorum.bence dostum gidilecekse tek kişi gitmemek.grup olarak gigilirse evet zaman alır hız düşer ama zannımca daha güvenli olur.

ercndgdvrn bunu beğendi.
  12. ercndgdvrn

ercndgdvrn Yeni Üye

Seviye:
    Salihliye kadar gidip ordan otobüsle mi akhisara gecsem ozaman :)

13. hakan çelik

Adı:
    Hakan ÇELİK
    Seviye:
    Karar sizin. Lakin hala Ahmetli yolunu şiddetle tavsiye ederim. Hem zaman hemde rahatlık açısından çok iyi olur. Tahminen bisikletinizle ortalama 40 dakikada o 20 km yolu tamamlarsınız. Daha sonra Dibekdere köyünden gölmarmaraya geçersiniz. :)

14. erendiz çetiner

erendiz çetiner Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Tur ne oldu acaba? ;)